کد خبر: 158
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۰/ فروردین/ ۱۳۹۴ - ۹:۴۷

محدوده منطقه آزاد اروند بر اساس مصوبه هیات دولت تعیین و با افزایش محدوده منطقه آزاد اروند ، این منطقه به بزرگترین منطقه آزاد کشور تبدیل شده است.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند میزان سرمایه گذاری خارجی در سال گذشته را ۱۰۸میلیون دلار اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری خوزستان سرافراز، اسماعیل زمانی روز یکشنبه به رسانه های محلی گفت:میزان سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند طی سال گذشته در مقایسه با سال قبل آن، ۱۴ برابر افزایش را نشان می دهد.

وی با بیان ظرفیت های فراوان این منطقه در بخش های مختلف به ویژه صادرات کالا، نفت، پتروشیمی، دو بندر فعال و دسترسی به آب های شیرین و خلیج فارس، همسایگی با عراق و نزدیکی به کشورهای حوزه خلیج فارس، اضافه کرد:سرمایه گذاران خارجی به فعالیت در این منطقه رغبت نشان می دهند.

وی ابراز امیدواری کرد در سال جاری نیز، سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند جهش مطلوبی داشته باشد.

منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند در سال ۱۳۸۴با مصوبه هیات دولت شکل گرفت.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

محدوده منطقه آزاد اروند بر اساس مصوبه هیات دولت تعیین و با افزایش محدوده منطقه آزاد اروند ، این منطقه به بزرگترین منطقه آزاد کشور تبدیل شده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک