کد خبر: 255
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۵:۲۹

به گزارش خوزستان سرافراز “

آریا صالحی:یک بار دیگر لیگ دسته اول و یک بار دیگر حاشیه.هر سال با نزدیک شدن به هفته های پایانی این رقابت ها،لیگ یک در کانون توجهات قرار می گیرد.برای خیلی ها اهمیت زیادی دارد که کدام تیم ها به لیگ برتر صعود می کنند و چه تیم هایی از گردونه حذف می شوند و سرنوشت شان سقوط است.اتفاقا همین توجهات است که خیلی از مسائل را رو می کند و باعث می شود تا پرده هایی جدید از فساد در لیگ دسته اول به زمین بیفتد.

این بار پای تیم مس کرمان در میان است.تیمی که هفته های قبل انگشت اتهام به سمتش نشانه رفت.تقریبا از روز قبل از بازی این تیم با نساجی مازندران بود که اعتراض مازنی ها به هم هتل بودن تیم داوری با تیم مس کرمان رسانه ای شد.آن زمان بعضی ها گفتند که این اتفاق هیچ مشکلی ندارد و بعضی ها هم با استناد به ماده و قانون و آوردن نقل قول از داوران معتبر ایران این اتفاق را زیر سوال بردند.پس از این اتفاق بود که شایعه ای دیگر تیم مس کرمان را در صدر اخبار قرار داد.شایعه ای که بارها در مورد تیم های مختلف شنیده شده است.آیا بدون هیچ دلیلی و در مسابقات مهم برای آنها پنالتی گرفته می شود؟

از بازی مس کرمان با نساجی هفته ها می گذرد و جالب اینجاست که امروز حجت الاسلام علیپور در گفت و گویی که با نسیم انجام داده است از شکایت علیه باشگاه مس کرمان پرده بر می دارد و می گوید:« متاسفانه چند شکایت از تیم مس کرمان داشته‌ایم که خدا کند دروغ باشد. ولی به هرحال اتفاق‌های چند بازی خاص باعث شکایت بعضی از تیم‌ها شده است. متاسفانه به دلیل اتفاق‌هایی که در بازی‌های این تیم افتاده، بعضی از باشگاه‌ها شکایت کرده‌اند که البته ما در حال بررسی این موضوع هستیم.»

علیپور در حالی آرزو می کند که شکایت های ارسال شده به کمیته صیانت از تیم مس کرمان دروغ باشد که علی حسنی خو رییس حراست وزارت ورزش و جوانان هم از رسیدن یکسری گزارش ها درباره تخلفات لیگ یک به وزارتخانه خبر می دهد و به نسیم می گوید:«الان گزارش‌هایی در این زمینه بدست ما رسیده و قطعا آن‌ها را پیگیری می‌‌کنیم. اینطور نیست که از تخلفات ساده عبور کنیم.مطمئنا تا این لحظه گزارش‌هایی به دست ما رسیده و ما هم قطعا بررسی‌های لازم را روی این موضوع انجام می‌‌دهیم. شک نکنید که ما آماده‌ایم تا با تخلفات در فوتبال مبارزه کنیم ولی باید بتوانیم تخلفات را ثابت کنیم. نمی‌شود به تیمی که میلیارد‌ها تومان هزینه کرده بدون سند و مدرک تهمت بزنیم. به همین دلیل هم من می‌گویم خیلی از کسانی که در مورد ناپاکی‌ها حرف می‌ زنند، سند و مدرکی برای اثبات ادعای خود ندارند.»

او در پاسخ به این سوال که در صورت اثبات جرم، چه مجازاتی در انتظار متخلفان است می‌گوید:«اگر جرمی ثابت شود تردید نکنید که ما پرونده آن‌ها را به مراجع قضایی می‌فرستیم و حتی امکان دارد کسانی که تخلف کرده‌اند، زندانی شوند. ما به ورزش ورود کرده‌ایم تا ریشه ناپاکی‌ها را بخشکانیم.»

بحث تبانی و فساد در لیگ دسته اول جدی است و جالب اینجاست که بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ هم به آن اشاره می کند.البته او اسمی از تیمی نمی برد،فقط می گوید:«کار دیگر از اینکه به بازیکن حریف زنگ بزنند یا تلفن کنند گذشته است.الان شرایط طوری شده که در دقیقه۹۷ مدافع حریف توپ را به عمد با دست می زند تا داور پنالتی بگیرد.»

در حال حاضر تیم مس کرمان که انگشت اتهامات به سمت آنها نشانه رفته است در جدول الف لیگ دسته اول در رتبه دوم قرار دارد.در آستانه یک هفته مانده به پایان این رقابت ها تنها تیم نساجی مازندران با دو امتیاز اختلاف پایین تر از مس قرار دارد و همه چیز به هفته آخر موکول شده است.جایی که رقابت برای صعود تنگاتنگ است و بدون شک نظارت در هفته پایانی این رقابت ها بیشتر از پیش خواهد بود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک