کد خبر: 530
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۶

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان از راه اندازی بازارچه مرزی اروندکنار طی سال جاری خبر داد و گفت:با ایجاد ۳۰ غرفه در این بازارچه بیش از ۴۰۰ شغل مستقیم و غیر مستقیم در منطقه ایجاد می شود.

خوزستان سرافراز ، مشکلات روستاییان بخش اروندکنار شهرستان آبادان روز شنبه با حضور معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان و جمعی از مسوولان محلی در طرح روستا گردشی بررسی شد.

عزیزالله شهبازی فرماندار ویژه آبادان در این سفر، در جمع مردم روستای البوحمید دهستان منیوحی بخش اروندکنار گفت:نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس مردم سالاری دینی اداره می شود و در دسترس بودن مسوولان و ارتباط آسان مردم با آنان از الگوهای حل مشکلات مردم به شمار می رود.

وی اظهار داشت:دولت یازدهم در تلاش است تا با فراهم کردن امکانات و زیرساخت های مناسب در روستاهای نوار مرزی، ماندگاری مردم را به عنوان مرزبانان واقعی مرزهای نظام در این مناطق افزایش دهد.

شهبازی توجه خاص به مناطق محروم و مرزی به خصوص مناطق مرزی شهرستان آبادان را از رویکردهای سال جاری فرمانداری ویژه آبادان اعلام کرد و گفت:طی سالجاری با تدابیر اتخاذ شده و همکاری منطقه آزاد اروند، ۷۴ روستای بخش مرکزی و اروندکنار از اعتبارات عمرانی و خدماتی بهره مند می شود.

معاون استاندار خوزستان، هدف از اجرای این طرح با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و منطقه آزاد اروند را افزایش آرامش و امنیت و ایجاد رفاه برای مردم از سوی دولت تدبیر و امید دانست.

فرماندار ویژه آبادان برطرف کردن مشکل آب، برق و اشتغال را از اولویت های دولت در بخش اروندکنار خواند و افزود:با همکاری اداره بندر آبادان، اسکله پهلوگیری لنج های باری در بندر تجاری اروندکنار توسعه یافته و هم اکنون تعداد بیشتر لنج بازی امکان تخلیه و بارگیری کالا را در این منطقه به صورت همزمان دارد.

شهبازی همچنین با بیان امضای تفاهم نامه تجهیز و راه اندازی بیمارستان ۳۲ تختخوابی اروندکنار بین منطقه آزاد اروند و وزارات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار داشت:این بیمارستان که چندین سال بلا استفاده مانده بود، تا پایان نیمه نخست سال جاری تکمیل و راه اندازی می شود.

وی گفت:در بخش کشاروزی نیز گام های موثری برای احیاء زمین های کشاورزی و نخیلات بخش اروندکنار برداشته شده است و ۲۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از این اراضی در قالب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری تجهیز، نوسازی و تسطیح می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در این سفر، از پست های انتقال برق، جادهای دسترسی روستای، ۲ خانه بهداشت، بندر و گمرک، طرح تسطح اراضی و لایروبی انهار سنتی بخش اروندکنار دیدن کرد.

در این دیدار جمعی از مردم اروندکنار به صورت چهره به چهره مشکلات خود را با فرماندار ویژه آبادان مطرح کردند.

اروندکنار در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان و روبه روی شهر فاو عراق قرار دارد.

عملیات والفجر۸ در سال ۱۳۶۴ منجر به فتح شهر فاو عراق شد در این منطقه عملیاتی انجام شد.

سالیانه بیش از یک میلیون نفر از اعضای کاروان های راهیان نور از این منظقه عملیاتی دیدن می کنند.

 

 

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک