کد خبر: 724
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۹/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۵:۲۸

 رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان گفت:هیچ دلیل و توجیهی برای استفاده از هنرمندان غیربومی در بحث اقتصاد هنر استان وجود ندارد.

خوزستان سرافراز/ محمد مالی چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای توسعه حوزه فرهنگ و هنر خوزستان باید نهضت عمومی استفاده از ظرفیت های فرهنگی هنرهای بومی و خوزستانی بوجود آید.

وی افزود: با توجه به اینکه حوزه تئاتر و نمایش خوزستان و سایر حوزه های هنری ظرفیت بالایی برای تامین نیازمندی های بخش خصوصی و دولتی را در این استان دارند، دلیلی برای استفاده از هنرهای غیربومی در این بحث نیست.

مالی گفت: همانگونه که استاندار خوزستان با ابلاغیه ای خرید از تولیدات داخلی خوزستان را بهبود بخشید و نظارت دقیق بر اجرای دقیق آن بخشنامه توانست تحولی در بخش اداری و فنی این استان بوجود آورد، می تواند از همین روش نیز برای تقویت بخش هنر در خوزستان بهره برداری کند.

وی ادامه داد: اگر نیمی از هزینه های فرهنگی که بخش های دولتی در خوزستان و به ویژه شهرداری ها صرف می کنند با استفاده از ظرفیت های هنر بومی صورت گیرد، بخش زیادی از مشکلات فعالان بخش فرهنگ و هنر برطرف می شود.

وی بیان کرد: گرچه هنر باید مستقل و معترض و متعهد بماند اما این موضوع به معنای نابودی هنر و هنرمند نیست.

رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان گفت:انجمن هنرهای نمایشی استان در برابر به کارگیری ظرفیت های هنری غیربومی که در حکم تعطیلی و نابودی گردش اقتصاد هنر این استان است، سکوت نخواهد کرد و در این راه از همراهی افکار عمومی استان نیز استفاده می کند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک