کد خبر: 1201
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۷:۱۰

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه در بازی رقابتی منطقه ای فریب غرب را نخواهد خورد.

خوزستان سرافراز/دریابان علی شمخانی روز جمعه در مراسمی به مناسبت سالروز آزاد سازی هویزه در جمع مردم این شهرستان افزود: موضوع رقابت منطقه ای یک تفکر استعماری و مربوط به دوره جاهلیت است که منطق اسلام آن را نمی پذیرد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران تحت هر شرایطی فریب نقشه غرب در بازی رقابت منطقه ای را نخواهد خورد به گونه ای که در موضوع داعش نیز فریب داعش سازان را نخورد.

وی اظهار کرد در موضوع داعش همه دیدندکه موضع غرب در مقابله با داعشیها با نیات درونیشان در تضاد بوده و همین امر باعث رسوایی آنها شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت قومیتها در کشور و ضرورت توجه به آنها افزود: در نهادها و قوانین کشورمان هیچگونه محدودیتی برای اقلیت ها و قومیت ها پیش بینی نشده است.

دریابان شمخانی اظهار کرد: در جمهوری اسلامی ایران به قومیتها توجه خاص شده به طوری که از قومیتها به عنوان فرصت و ظرفیت یاد شده است.

وی گفت: این درحالی است که در کشورهای غربی مدعی دموکراسی به شدت با اقلیتهای مذهبی و نیز با مسلمانان برخورد می شود.

وی از نقش اقوام ایرانی در دفاع از مرزهای سرزمینی و اعتقادی کشورمان تجلیل کرد و گفت : تکثر قومیتی در کشور موجب شده است تا فرهنگی بسیار غنی، پرنشاط و بهره مند از ظرفیت های مختلف داشته باشیم.

وی گفت:در حال حاضر هر قوم در کشور به عنوان بخشی ارزشمند از پشتوانه فرهنگی و تمدنی ایران محسوب می شود.

شمخانی با اشاره به توطئه اختلافات قومیتی از سوی استکبار از مردم خواست نسبت به این مهم هوشیار باشند.

وی اضافه کرد: نظام سلطه با ایجاد اختلافات قومی و مذهبی و با سوء استفاده از عناصر خودفروخته قصد دارد توسعه و آبادانی کشور را به عقب بیاندازد.

وی به جنایات رژیم آل سعود در یمن هم اشاره کردو گفت: تخریب زیرساخت های اقتصادی مردم یمن، محاصره اقتصادی و مانع شدن از ارسال دارو برای مردم بی دفاع برخلاف احکام و اخلاق اسلامی است.

وی افزود: جهان اسلام تصمیمات نابخردانه توسط یک خانواده در عربستان که مورد حمایت آمریکاست را تحمل نخواهند کرد و آنان را به خاطر جنایت های صورت گرفته وادار به پاسخگویی می کنند.

دریابان شمخانی افزود؛ هم پیمان شدن با القاعده در یمن به خاطر مقابله با اراده و خواست مردم به عنوان یک ننگ تاریخی در کارنامه آمریکا و هم پیمانان آن ثبت خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود با گرامیداشت یاد و فداکاری های رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی به خصوص شهدای هویزه اظهار کرد: کسانی که در هویزه دفاع می کردند، هدفشان فقط آزادسازی و حفظ خاک نبود بلکه از مرزهای عقیدتی نیز دفاع کردند.

شمخانی اضافه کرد:شهید جرفی اولین شهید دولت در هویزه حاضر به ترک هویزه نشد و در کنار مردم ایستادگی کرد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک