کد خبر: 1549
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۵/ اردیبهشت/ ۱۳۹۴ - ۱:۵۸

معاون وزیر خارجه کشورمان با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین و در حاشیه مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ دیدار کرد.

به گزارش خوزستان سرافراز” سومین روز مذاکرات نمایندگان ایران و کشورهای گروه ۱+۵ از صبح روز پنج شنبه در هتل کوبورگ آغاز شد.

این سومین دور مذاکرات در چارچوب مذاکرات هسته‌ای است که برای نگارش پیش‌نویس توافق جامع برگزار می‌شود.

مذاکرات روز پنجشنبه با گفت‌وگوها و رایزنی سه جانبه معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا و معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که سه ساعت به طول انجامید، برگزار شد. همچنین مذکرات در سطح کارشناسی همزمان با مذاکرات معاونان در جریان است.

قرار است روز جمعه نیز ضمن دیدارهای از پیش اعلام شده معاونان وزیر خارجه کشورمان با همتایان روسی، چینی و اروپایی، نشست عمومی در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و ۱+۵ برای جمع بندی مباحث برگزار شود.

سید عباس عراقچی عصر روز پنج شنبه پس از دیداری که با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشت درباره این احتمال که تا فردا، جمعه ، نگارش پیش‌نویس متن نهایی تمام شود؟ گفت: خیر! به این زودی تمام نمی‌شود و کار بسیار سختی است؛ اختلافات هم زیاد است، هم در موارد جزئی و هم در موارد یک مقدار کلی‌تر.

عراقچی افزود: فکر می‌کنم که ما یکی دو هفته دیگر حتما باید ادامه بدهیم تا بتوانیم به یک متن واحد و به یک پیش‌نویسی که میزان اختلافات در آن حداقل باشد و بعد در جلسه وزیران نهایی شود برسیم، هنوز کار داریم تا به آنجا برسیم، ولی تلاش خودمان را انجام می‌دهیم، سرعت پیشرفت کم است به‌دلیل سختی کار، ولی خوب با یک روال مستمری ادامه دارد.FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک