کد خبر: 2016
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ خرداد/ ۱۳۹۴ - ۰:۲۴

حمیدرضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار مثلث آنلاین موضوع ائتلاف اصولگرایان را مورد توجه قرار داده و می‌گوید که پایداری برخلاف دور گذشته حاضر به ائتلاف شده است. او همچنین گفته است که طیف آقای لاریجانی هنوز تصمیمشان را نگرفتند و ممکن است در ائتلاف نباشند. نگاه اصولگرایان به ائتلاف های انتخاباتی چگونه است؟ پایداری، ایثارگران و جبهه پیروان خط امام و رهبری هرچه جلو تر می روند به این نتیجه می رسند که اصولگرایان این دوره باید به هم نزدیک شوند، رقابت درون اردوگاهی نداشته باشند و متحد به میدان بیایند. باهنر هم به صراحت گرفته در ائتلاف با سلایق اصولگرایان را به اصلاح طلبان معتدل ترجیح می دهیم چون آنها وقتی سر کار می آیند از اصلاح طلبان تندرو استفاده می کنند.چرا هیچ دعوتی از سایر اضلاح اصولگرایی مثل طیف آقایان لاریجانی، قالیباف و رضایی برای پیوستن به ائتلاف اصولگرایان نشد؟ آقای قالیباف با ائتلاف ۳ ضلع اصولگرایی هماهنگ می شود چون بچه های ایثارگران و رهپویان ارتباط شان با آقای قالیباف خوب است و این هماهنگی را ایجاد می کنند. اما آقای رضایی این طور نیست خودش هم دیگر تمایل ندارد و دیگر برای انتخابات مجلس به میدان نمی آید چون به سپاه برگشت. اما طیف همسو…

حمیدرضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار مثلث آنلاین موضوع ائتلاف اصولگرایان را مورد توجه قرار داده و می‌گوید که پایداری برخلاف دور گذشته حاضر به ائتلاف شده است. او همچنین گفته است که طیف آقای لاریجانی هنوز تصمیمشان را نگرفتند و ممکن است در ائتلاف نباشند.

نگاه اصولگرایان به ائتلاف های انتخاباتی چگونه است؟
پایداری، ایثارگران و جبهه پیروان خط امام و رهبری هرچه جلو تر می روند به این نتیجه می رسند که اصولگرایان این دوره باید به هم نزدیک شوند، رقابت درون اردوگاهی نداشته باشند و متحد به میدان بیایند. باهنر هم به صراحت گرفته در ائتلاف با سلایق اصولگرایان را به اصلاح طلبان معتدل ترجیح می دهیم چون آنها وقتی سر کار می آیند از اصلاح طلبان تندرو استفاده می کنند.چرا هیچ دعوتی از سایر اضلاح اصولگرایی مثل طیف آقایان لاریجانی، قالیباف و رضایی برای پیوستن به ائتلاف اصولگرایان نشد؟
آقای قالیباف با ائتلاف ۳ ضلع اصولگرایی هماهنگ می شود چون بچه های ایثارگران و رهپویان ارتباط شان با آقای قالیباف خوب است و این هماهنگی را ایجاد می کنند. اما آقای رضایی این طور نیست خودش هم دیگر تمایل ندارد و دیگر برای انتخابات مجلس به میدان نمی آید چون به سپاه برگشت.

اما طیف همسو با آقای رضایی همواره داعیه حضور در انتخابات با مجلس را عناوین مختلف داشت؟
خیر او خود بیشتر این دوره برای انتخابات مجلس فعال بود و تشکیلات سیاسی قوی که راه نیانداخت.

جبهه ایستادگی منتسب به آقارضایی است؟
باشد، آن جبهه خیلی عده و عُده ندارد. در کل آقای رضایی دیگر در مقام لیدر مطرح نخواهد بود.

در مورد آقای لاریجانی چه طور؟
او هنوز درباره ائتلاف با جریان های اصولگرا به جمع بندی نرسیده، تشکیلات رهروان هم فعلا در حد یک فراکسیون داخل مجلس است اما اگر بخواهد در قالب یک حزب درآید آن زمان باید تصمیم بگیرد که می خواهد مستقل باشد به جمع وحدت اصولگرایان بپیوندد یا با جریان دولت ائتلاف کند بعید می دانم آقای لاریجانی سرنوشت سیاسی اش را به جریان دولت گره بزند.

چرا آقای لاریجانی هنوز به جمع بندی برای ائتلاف با ۳ ضلع اصولگرایی نرسیده است؟
یکسری نقطه نظرات و انتقاداتی به برخی طیف ها دارد.

منظورتان این است که با پایداری حاضر به ائتلاف نیست؟
حالا از بحث اینکه ائتلاف کند یا نکند بگذریم اما یکسری انتقادهایی دارد. در کل ممکن است ائتلاف ما صد در صدی نشود مثلا با آقای لاریجانی یا آقای رضایی به جمع بندی نرسیم اما اگر ائتلاف ۷۰ درصدی بشود بهتر از آن است که اصلا ائتلافی میان اصولگرایان شکل نگیرد چون در این صورت مجلس کاملا به دست اصلاح طلبان و جریان دولت می افتد.

اصولگرایان تاکنون نتوانستند مکانیزم انتخاباتی شان را تدوین کنند چرا؟
در دوره گذشته هم که مکانیزم زودتر از اینها تدوین شد بالاخره پایداری نپیوست و مستقل آمد این دوره پایداری حاضر به ائتلاف شده اما وضعیت نظر آقای لاریجانی مشخص نیست. در کل اصولگرایان به یک مدل انتخاباتی خواهند رسید.

چه زمانی را برای رسیدن به یک مدل انتخاباتی تعریف کردند؟
قبول دارم برای این کار دیر شده اما باید اصولگرایان از فرصت باقی مانده استفاده کنند و بتوانند کار را جمع کنند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک