کد خبر: 4704
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۳/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۵

وزیر کشاورزی دولت نهم با بیان “بعد از انتخاب توسط حجتی به‌عنوان مجری طرح گندم دیگر من را به طبقه وزیر راه ندادند” گفت: وزیر کشاورزی وقت گفت که طرح خودکفایی گندم به‌اندازه “ته‌سوزن” اعتبار ندارد. محمدرضا اسکندری : تحریم‌ها حداکثر ۳۰ درصد می‌تواند بر مشکلات اقتصادی کشور تأثیر گذار باشد و مابقی مشکلات کشور در این ارتباط به نحوه مدیریت مربوط است. مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با ارائه چند مصداق در زمینه “مدیریت اقتصاد با تحریم” ادامه داد: وقتی گفته می‌شود که تولید شیر خام در کشور زیان‌ده است پس چرا بسیاری از گاوداری‌ها با درآمد مناسبی در حال فعالیت هستند یا در شرایطی که اعلام می‌شود که کارخانه‌های لوازم خانگی دچار مشکل هستند چرا شهاب به‌خوبی در حال فعالیت بوده و تمام محصولات خود را به فروش می‌رساند؛ همه این موارد نشان دهنده این است که تحریم‌ها مانع تولید یا توسعه اقتصادی نیست. وی با یادآوری سکوت خود بعد از خروج از دولت، اظهار داشت: مؤسسه جهاد استقلال در زمان مسئولیت بنده در کمتر از سه سال تمام بدهی‌های خود را داد و به مرحله سوددهی رسید. اسکندری بیان داشت: در زمان تحویل گرفتن سازمان امور عشایر نیز وزیر کشاورزی دولت وقت درمراسم معارفه بنده عنوان کرد: در…

اسکندری

وزیر کشاورزی دولت نهم با بیان “بعد از انتخاب توسط حجتی به‌عنوان مجری طرح گندم دیگر من را به طبقه وزیر راه ندادند” گفت: وزیر کشاورزی وقت گفت که طرح خودکفایی گندم به‌اندازه “ته‌سوزن” اعتبار ندارد.

محمدرضا اسکندری : تحریم‌ها حداکثر ۳۰ درصد می‌تواند بر مشکلات اقتصادی کشور تأثیر گذار باشد و مابقی مشکلات کشور در این ارتباط به نحوه مدیریت مربوط است.

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با ارائه چند مصداق در زمینه “مدیریت اقتصاد با تحریم” ادامه داد: وقتی گفته می‌شود که تولید شیر خام در کشور زیان‌ده است پس چرا بسیاری از گاوداری‌ها با درآمد مناسبی در حال فعالیت هستند یا در شرایطی که اعلام می‌شود که کارخانه‌های لوازم خانگی دچار مشکل هستند چرا شهاب به‌خوبی در حال فعالیت بوده و تمام محصولات خود را به فروش می‌رساند؛ همه این موارد نشان دهنده این است که تحریم‌ها مانع تولید یا توسعه اقتصادی نیست.

وی با یادآوری سکوت خود بعد از خروج از دولت، اظهار داشت: مؤسسه جهاد استقلال در زمان مسئولیت بنده در کمتر از سه سال تمام بدهی‌های خود را داد و به مرحله سوددهی رسید.

اسکندری بیان داشت: در زمان تحویل گرفتن سازمان امور عشایر نیز وزیر کشاورزی دولت وقت درمراسم معارفه بنده عنوان کرد: در حال واگذاری یک ویرانه‌ای هستیم که قبلاً مشابه آن توسط اسکندری آباد شده است.

وزیر اسبق کشاورزی، اضافه کرد: بعد از دریافت این مسئولیت  به‌سراغ تیم متخلفی وابسته به مهدی کروبی رئیس مجلس وقت رفته آنها را به دادگاه معرفی کردم.

وی با ابراز “برای محاکمه و معرفی این اشخاص به دادگاه در برابر فشارها ایستادگی کردم” گفت: روزی از طرف دفتر آقای کروبی برای من پیغام فرستاده شد: “شما باید شکایت خود را پس بگیری تا این افراد به کار خود برگردند”. بنده در جواب این خواسته گفتم: ” من یک روستازاده بودم که وقتی انقلاب پیروز شد از روستا به جهاد آمدم و اکنون نیز اگر ادعای مسلمانی دارم از منبر شما‌ها یاد گرفته‌ایم، شما روی منبر یا راست گفتی یا دروغ گفتی، اگر راست گفته‌ای که من نیز اعتقاد به راست بودن صحبت‌های شما دارم، اکنون بر اساس حرف‌های شما روی حقیقت ایستادگی می‌کنم”.

اسکندری یادآور شد: بعد از این موضوع آقای کروبی دست‌خط نوشت که من را از مسئولیتم عزل کنند اما تا روزی که آقای سعیدی‌کیا وزیر کشاورزی بود، از من حمایت کرد.

وی اضافه کرد: بعد از مسئولیتم در سازمان امور عشایر برای ادامه فعالیت خود قصد فعالیت در بنیاد مستضعفان را داشتم که به‌پیشنهاد آقای حجتی در دوره قبل وزارت خود، به‌عنوان مجری طرح گندم برای تحقق خودکفایی انتخاب شدم.

وزیر اسبق وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به “به‌خلاف توصیه دوستانم مسئولیت مجری طرح گندم را پذیرفتم” اظهار داشت: در آن مقطع برخی از اطرافیانم به بنده هشدار دادند که اینها اعتقادی به خودکفایی گندم ندارند اما با استفتائی که انجام دادم این مسئولیت را با دو شرط عدم دخالت در امور و پاسخ گویی به شخص وزیر و دریافت نامه برنامه و بودجه و تفویض اختیار از سوی وزیر کشاورزی قبول کردم.

این کارشناس اقتصادی، با بیان “کتابچه‌ای جدید برای خودکفایی گندم نوشتم” تأکید کرد: بر اساس کتابچه‌ای که نوشته بودم سالانه برای خودکفایی در گندم ۱۸۰۰ میلیارد تومان خواستم، این در حالی بود که بودجه کل وزارتخانه ۳۰۰ میلیارد تومان بود که آقای حجتی به‌خلاف تصور من با آن موافقت کرد.

وی گفت: بعد از اینکه حکم من از سوی وزیر جهاد کشاورزی خورده شد، دیگر من را به طبقه وزیر راه ندادند. بعد از چند وقت که توانستم آقای حجتی را ببینم وی سوزن ته‌گردی در دست داشت و به من گفت: “این طرح به‌اندازه ته این سوزن اعتبار ندارد، خودت باید اداره کنی و من‌بعد برای این مسائل به‌سراغ معاون اداری و مالی وزارتخانه برو”.

اسکندری اضافه کرد: “معاون مالی وقت جهاد کشاورزی ما را تحویل نمی‌گرفت به‌طوری که بعد از سه ماه مراجعه نیز نتوانستم ایشان را ببینم”.

وزیر اسبق کشاورزی اظهار داشت: برای این کار به دفتر حضرت آقا رفته و زمان بندی این طرح را آنجا مطرح کردم و عرض شد ظرف مدت سه سال امکان خودکفایی در گندم و بعد از این مدت صادرات آن وجود دارد.

وی با اعلام اینکه دولت در سال ۸۶ دو میلیون تن گندم مازاد داشت، اضافه کرد: دولت در سال ۸۶ بیش از ۱۱ میلیون و ۵۶۰هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کرد و ۷۰۰هزار تن گندم مازاد را نیز صادر کرد.

اسکندری در پایان گفت: بخش کشاورزی کشور با روالی که اکنون درحال طی کردن است، امکان ندارد که تولید گندم را به خودکفایی برساند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک