کد خبر: 4880
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۴/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۹:۴۹

تیم ملی والیبال ایران آخرین بازی خود در لیگ جهانی ۲۰۱۵ را برابر روسیه برگزار کرد و در حالی که شاگردان کواچ از انگیزه لازم برخوردار نبودند نتیجه را به حریف خود واگذار کرد تا نخستین برد روسیه رقم خورد.

به گزارش خوزستان سر افراز، دومین دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و روسیه در چارچوب هفته هشتم رقابتهای لیگ جهانی از ساعت ۲۱ امروز شنبه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد که این بازی را تیم کشورمان ۳ بر یک به قهرمان المپیک لندن واگذار کرد. تیم ایران ست‌های اول، سوم و چهارم را به ترتیب با امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۱ واگذار کرد و تنها ست دوم را ۲۵ بر ۱۹ برنده شد.

شروع خوب روسیه

تیم ایران که با برتری برابر روسیه در دیدار نخست از اعتماد به نفس بالایی برخوردار شده بود در این بازی امیر غفور را از ابتدا در ترکیب خود قرار داد و بازی را قدرتمندانه شروع کرد. سعید معروف، مجتبی میرزاجانپور، سیدمحمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی دیگر یاران تیم ایران بودند.

بعد از اینکه دو تیم در امتیازات اولیه برابر پیش رفتند تیم ایران وقت نخست استراحت فنی را ۸ بر ۵ به سود خود ثبت کرد. پس از آن تیم کشورمان با سرویس های خوب خود فاصله را افزایش داد اما روسیه در ادامه بازی با دریافت‌های بهتری که داشت فاصله را کاهش داد.

با وجود بازی خوب روسیه در اواسط ست نخست تیم ایران وقت دوم استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۴ به سود خود خاتمه داد. روسیه در بازگشت به زمین در دفاع روی تور و دریافت‌های انتهای زمین عملکرد بهتری داشت و در امتیاز ۱۸ با ایران برابر شد تا کواچ تقاضای تایم اوت کند. روسیه حتی ۲۱ بر ۱۹ از ایران پیش افتاد اما بازیکنان ایران بازی را برابر کردند تا حساسیت در این لحظات دو چندان شود. روسیه با سرویس های خوب خود در نهایت این ست را ۲۵ بر ۲۳ برنده شد.

بازگشت شاگردان کواچ

تیم ایران در ست دوم انگیزه‌های بیشتری داشت و از همان شروع کار سعی کرد اجازه ندهد روسیه خود را در زمین پیدا کند. بازیکنان در این ست سرویس‌های خوبی زدند و وقت نخست استراحت فنی را ۸ بر ۴ به سود خود رقم زدند. بازگشت دو تیم به میدان همچنان برتری تیم ایران را به دنبال داشت و روسیه که موزرسکی را در فرم ایده‌آل خود نمی‌دید اشتباهات متعددی در دریافت‌های اول داشت. وقت دوم استراحت فنی این ست نیز با برتری ۱۶ بر ۱۲ ایران همراه بود.

تیم روسیه در خط حمله پشت سد دفاعی تیم ایران گرفتار شده بود و برتری ۲۱ بر ۱۵ به سود کشورمان بود که کلیمکین سرمربی تیم روسیه تقاضای تایم اوت کرد. تیم روسیه در ادامه کار نتوانست کار خاصی از خود نشان دهد و این ست را تیم ایران ۲۵ بر ۱۹ برنده شد.

سرویس‌ها و دفاع روی تور روسیه

دو تیم ست سوم را با احتیاط آغاز کردند. روسیه در این ست سعی داشت از اشتباهات خود کم کند و با دریافت‌های بهتری که داشت امتیازات خوبی را همراه ایران کسب کرد و حتی وقت اول استراحت فنی را هم ۸ بر ۷ به نام خود روی تابلوی امتیازات ثبت کرد. بعد از این استراحت فنی تیم ایران به حریف خود رسید و حتی یک امتیاز پیش افتاد اما روسیه در دفاع روی تور فوق العاده ظاهر شد و وقت دوم استراحت فنی هم ۱۶ بر ۱۳ به نام این تیم ثبت شد.

روسیه در دفاع روی تور عرصه را بر بازیکنان ایران تنگ کرده بود و همین عامل باعث شد این تیم ۱۹ بر ۱۴ پیش بیفتد تا کواچ تقاضای تایم اوت کند. در ادامه کار بازیکنان ایران در خط حمله اشتباهات متعددی داشتند تا روسیه این ست را ۲۵ بر ۱۸ برنده شود.

تلاش دیرهنگام بازیکنان ایران

در ست چهارم تیم ایران کاملا بی‌انگیزه کار را شروع کرد و این روسیه بود که پشت سر هم امتیاز کسب می‌کرد. کواچ با وجود تلاش‌هایی که در کنار زمین داشت نتوانست کار خاصی انجام دهد و باور اینکه روسیه وقت اول استراحت فنی را ۸ بر ۳ به سود خود ثبت کند برای وی قابل هضم نبود.

روسیه که بر خلاف بازی قبل هم در سرویس و هم دفاع روی تور عالی کار کرده بود فاصله را بیشتر کرد تا جایی که کواچ تغییراتی را در ترکیب اصلی ایجاد کرد و قائمی را جایگزین عبادی‌پور کرد. روسیه وقت دوم استراحت فنی را هم ۱۶ بر ۱۰ به سود خود ثبت کرد تا برتری فاحشی نسبت به ایران داشته باشد. از امتیاز ۱۳ بود که تیم ایران جان تازه‌ای پیدا کرد و خود را در امتیاز ۱۹ بر ۱۸ به نزدیکترین فاصله تا روسیه رساند تا سرمربی حریف تقاضای تایم اوت کند.

تیم ایران با سرویس خوب قائمی و استفاده میرزاجانپور از توپ برگشتی در امتیاز ۲۱ به روسیه رسید اما بار دیگر موزرسکی دو امتیاز متوالی گرفت تا حریف فاصله بگیرد. اشتباه باور نکردنی میرزاجانپور تیم روسیه را ۲۴ بر ۲۱ پیش انداخت و در نهایت روسیه این بازی را ۲۵ بر ۲۱ برنده شد.

بدین ترتیب تیم ملی ایران با ۶ برد و ۶ باخت به کار خود در لیگ جهانی پایان داد. شاگردان کواچ در گروه B با ۱۸ امتیاز به کار خود پایان دادند. تیم روسیه هم که یازده باخت متوالی را در کارنامه داشت سرانجام در آخرین بازی خود برابر ایران پیروز شد و ضمن ثبت نخستین برد جمع امتیازاتش را به عدد ۵ رساند اما بعد از ایران در رده چهارم جدول رده‌بندی باقی ماند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک