کد خبر: 5398
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۹/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۴:۴۶

   همه چیز از یک بازی دوستانه آغاز شد. مسابقه ای در تورنتو به نام خلیج فارس.   خوزستان سرافراز  ؛ مهدی هاشمی نسب، حسین عبدی، حمید استیلی و احمدرضا عابدزاده در کنار چند هنرمند برای ایرانیان تورنتو فوتبال بازی کردند و کلی خاطره شیرین ساختند. اما از تهران یکی از اعضای کمیته اخلاق برای انتشار عکسی یادگاری با یک خواننده لس آنجلسی به آنها معترض شد. درحالی که در زمان حضور تیم های ملی کشتی و والیبال، بسیاری از ملی پوشان ایران با این خواننده لس آنجلسی عکس گرفته بودند، این بار برای فوتبالیست ها، عضو کمیته اخلاق گفت باید احضار شوند، باید پاسخگو باشند و باید … این گفت و گو با همکاری مجله دنیای ورزش تورنتو به سردبیری کورش تشت زر انجام شده است. حالا مهدی به این گفته ها پاسخ داده. به گفته های عضو کمیته ای که باید به مسائل مهمی مثل مبارزه با فساد در فوتبال رسیدگی کند اما بیشتر زمان شان به مسائلی چون خالکوبی یا عکس سلفی می گذرد!   به ایران که برگردید باید احتمالا به کمیته اخلاق بروید چون عکس ممنوعه در تورنتو گرفته اید! بابت آن عکس ما باید معذرت خواهی کنیم. در این فوتبالی که همه چی سر…

 

 همه چیز از یک بازی دوستانه آغاز شد. مسابقه ای در تورنتو به نام خلیج فارس.

 

خوزستان سرافراز
 ؛ مهدی هاشمی نسب، حسین عبدی، حمید استیلی و احمدرضا عابدزاده در کنار چند هنرمند برای ایرانیان تورنتو فوتبال بازی کردند و کلی خاطره شیرین ساختند. اما از تهران یکی از اعضای کمیته اخلاق برای انتشار عکسی یادگاری با یک خواننده لس آنجلسی به آنها معترض شد. درحالی که در زمان حضور تیم های ملی کشتی و والیبال، بسیاری از ملی پوشان ایران با این خواننده لس آنجلسی عکس گرفته بودند، این بار برای فوتبالیست ها، عضو کمیته اخلاق گفت باید احضار شوند، باید پاسخگو باشند و باید …

این گفت و گو با همکاری مجله دنیای ورزش تورنتو به سردبیری کورش تشت زر انجام شده است.

حالا مهدی به این گفته ها پاسخ داده. به گفته های عضو کمیته ای که باید به مسائل مهمی مثل مبارزه با فساد در فوتبال رسیدگی کند اما بیشتر زمان شان به مسائلی چون خالکوبی یا عکس سلفی می گذرد!

 

به ایران که برگردید باید احتمالا به کمیته اخلاق بروید چون عکس ممنوعه در تورنتو گرفته اید!

بابت آن عکس ما باید معذرت خواهی کنیم. در این فوتبالی که همه چی سر جای خودش است و مدیرها با تمام توان و قدرت و استعدادی که در مدیریت فوتبال ما هست کار خودشان را پیش می برند و همه چی رله است و هیچ نقطه ناامیدی و فساد و رشوه و … وجود ندارد و هیچ اتفاقی در فوتبال ما دیده نمی شود، واقعا این کار ما بسیار زننده بود. من از جامعه فوتبال عذرخواهی می کنم که آرامش آنها را به هم زدم و از این که تیم ها در فصل نقل و انتقال بودند و جو خیلی خوبی در مطبوعات حاکم بوده و هیچ مشکلی وجود نداشته، ولی من آمدم اینجا این ناآرامی و این مشکلات را برای فوتبال ایران درست کردم، شرمنده جامعه فوتبالی هستم و از مردم هم عذرخواهی می کنم و بعد از بازگشت به تهران با دیده منت به کمیته اخلاق می روم و از آنها هم عذرخواهی می کنم که چنین کار بد و غیراخلاقی انجام دادم.

به هر حال یکی از اعضای کمیته اخلاق گفته بودند که شما از خط قرمزها گذشتید؟

 که با یک خواننده لس آنجلسی عکس گرفتم؟ در این چند وقت خیلی های دیگر هم این کار را کردند. یک ایرانی آمده و خواسته تا با هم عکسی بگیریم. مگر چه کردیم؟ از دیوار کسی بالا رفتیم؟ الان همه چی فوتبال ایران سر جایش است فقط مهدی هاشمی نسب با آن خواننده عکس گرفته؟ این همه آدم از ایران برای کنسرت های اینچنینی می روند، فقط گناه ما این بوده؟ من کاری به شغلش ندارم و نمی دانم او برای زندگی اش چه کاری انجام می دهد و اگر قرار باشد برایش جریمه و مجازاتی در نظر بگیرند، چه باید بکنند، اما به نظرم هم ورزشی و هم فوتبالیست بود و همین که به خاطر فوتبالیست های کشورش، من نه، حمید استیلی، احمد عابدزاده این همه راه می آید که با اینها عکس بگیرد. ما اسم خلیج فارس را بیرون از خاک کشورمان زنده کردیم ولی متاسفانه یک سری آدم بخل و حسادت در وجودشان هست و این مسائل جزئی است .

به هر حال این کارتان حساسیت زا شده …

کار ما؟ گرفتن یک عکس، این کار ما نقطه ای از کتاب مشکلات فوتبال ایران هم نیست. این همه آدم مشکل دار در فوتبال مان داریم که با یک رابطه مشکل شان حل شده و هیچ اتفاقی هم نیفتاده. اگر عکس ما این قدر بد است هر جا دوست دارید من را اعدام کنید. این همه پرونده در کمیته انضباطی است، یک نفر رسیدگی نمی کند که حق و حقوق بازیکن ها را بدهند. این همه مشکلات وجود دارد. بعد این عکس آقای ایکس آمده با فلانی عکس گرفته این معضل فوتبال ما شده که باید حتما به آن بپردازند. این همه آدم غیراخلاقی در فوتبال ایران کار می کنند که غیراخلاقی بودن و فساد و رشوه شان محرز شده، هیچ کس رسیدگی نمی کند، بعد یک عکس ما هزارتا سایت می رود. نمی دانم شاید قتل کردیم! ولی خب این چیزها هست و ما هم عادت کردیم و امیدواریم فوتبال مان به روزهای خوبش برگردد.

از این بحث بگذریم و کمی فوتبالی حرف بزنیم. هنوز بحث رفتن به تیم رقیب که می شود، واکنش های زیادی به همراه دارد. امسال هم اخباری درباره رفتن طالب لو و بیک زاده به پرسپولیس و سید جلال به استقلال مطرح شد و حسابی جنجال به پا کرد.

این تصمیمی است که هر بازیکنی برای خودش و آینده اش می تواند بگیرد. اگر روحیه خودش را طوری می بیند که بتواند با مشکلات و حاشیه ها مبارزه کند چرا که نه؟ ولی خب شرایط سختی پیش روی هر بازیکنی است که به تیم رقیب برود. مخصوصا اگر جایگاه خوبی هم در تیم خودش داشته باشد، شرایط سختی را تجربه خواهد کرد، نسبت به آن شرایطی که در تیمش داشته.

شرایط برای شما چطور بود؟

برای من خیلی سخت بود و هنوز هم بعد از ۱۵سال اتفاق هایی می افتد که… ولی الحمدلله من توان مبارزه با این شرایط را دارم و می توانم با آن کنار بیایم.

یعنی شما خوشحال هستید که برای دو تیم بازی کردید؟

بله من خوشحالم که توانستم هوادارهای واقعی پرسپولیس و استقلال را شاد کنم. کاری به باشگاه ها ندارم، به هر حال هوادارهای واقعی می دانند که بازیکن ها چطور با تمام وجود بازی می کنند. تک تک بازیکن ها را می شناسند و من افتخار می کنم که توانستم مقطعی خنده روی لب های طرفدارهای واقعی پرسپولیس و استقلال بیاورم. در مورد رفتنم هم بحث پدر و مادرم و خانواده ام بود که آن را با هیچ چیزی عوض نمی کنم. بارها هم گفتم شاید خیلی ها هم ناراحت شدند، چون آن قدر دروغ در فوتبال ما زیاد است، شاید خیلی ها دوست دارند به دروغ بگویم اشتباه کردم. ولی من دروغ نمی توانم بگویم و هر چیز را صادقانه می گویم و شاید به خاطر همین صادقانه گفتن ضربه خوردم. ایرادی ندارد. ولی من فکر می کنم هیچ چیزی مثل صداقت نیست. شاید در کوتاه مدت اثر خوبی نداشته باشد، ولی در درازمدت تک تک آدم های فوتبالی دستشان برای مردم رو می شود.

شما هنوز هم روی فرم هستید اینجا هت تریک کردید.

من هنوز هم تمرین می کنم و اینجا هم یک بازی بود رفتیم و توانستم سه گل هم بزنم. در کل شرایط بدنیم خوب است.

خیلی از بازیکن های خوب ما به قطر رفتند این به نظر شما خوب است؟

برای شخص بازیکن هم از نظر مالی و آرامش و امکاناتی که آنجا دارند و مربی های حرفه ای که با آنها کار می کنند، خوب است. ولی از لحاظ ملی فکر نمی کنم بتواند به ما کمک کند. سال های ۹۸-۹۹-۲۰۰۰سال های خوب فوتبال ما بود که بیش از ۵-۶بازیکن ما در اروپا بازی می کردند و این به تیم های ملی ما خیلی کمک می کرد. ولی در حال حاضر این مساله به تیم ملی کمک نمی کند. وقتی بازیکن ها می بینند در فوتبال ایران از پول های سال های قبل چند پرونده دارند و کسی نمی تواند از حق و حقوقشان دفاع کند، به نظرم همان بهتر که به قطر و امارات بروند.

الان بعضی بازیکن ها مشکل مالیاتی هم دارند.

مالیات را باید بدهند. کسی نمی تواند از آن فرار کند. ولی پول نگرفته را باید مالیاتش را بدهند و این مساله هست. من فکر می کنم بازیکن باید به فکر آینده اش باشد .

نظرتان در مورد خریدهای جدید تیم پرسپولیس و استقلال چیست؟

من که اصلا نمی دانم خریدها چه بوده، نه استقلال و نه پرسپولیس! ولی شما مطمئن باشید با بودن تیم هایی مثل ذوب آهن، سپاهان، نفت، تراکتور و … مجالی به این دو تیم نمی رسد.

سید جلال هم با نفت بسته.

به هر حال این اتفاقی که در این چند سال اخیر با آمدن تیم نفت و سال های قبل از آن سپاهان و ذوب آهن و… پیش آمده یک مقدار شرایط را برای استقلال و پرسپولیس سخت کرده. دیگر بازیکنی برای عشق به این دو تیم نمی آید. فقط بازیکن ها به دنبال پول هستند و راه رسیدن به تیم ملی از هر باشگاهی برای شان هموار است. به همین دلیل دیگر به دنبال آمدن به استقلال و پرسپولیس نیستند و این دو تیم هم دوران اوج شان به سر رسیده و قهرمانی در همین چند تیم سپاهان و تراکتور و نفت دست به دست می شود. امسال هم شرایط استقلال و پرسپولیس چنگی به دل نمی زند و هوادارهایشان زیاد امیدوار نباشند.

برای سخن آخر …

من تشکر می کنم خیلی زحمت کشیدید اخبار اینجا را به تهران انتقال دادید و باز هم بابت آن گناه سنگینی که کردیم و فوتبال پاک مان را با این عکس ناپاک کردیم، باید عذرخواهی کنم. اصلا همه ما که اینجا از این عکس ها گرفتیم را دار بزنید تا فوتبال مان پاک شود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک