کد خبر: 5814
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۴/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۲:۰۷

وزیر امور خارجه کشورمان در نشست وزرای ۱+۵ گفت: معتقدم این لحظه ای که ما به توافق می رسیم برای همه کامل نیست اما کاری است که می توانستیم انجام دهیم و چیزی بود که می توانستیم به آن دست یابیم.

خوزستان سرافراز، در نشست پایانی وزرای ۱+۵ با وزیر امور خارجه کشورمان، فدریکا موگرینی گفت: تصمیماتی که امروز اتخاذ کرده ایم نه تنها در مورد بحث هسته ای ایران است، بلکه تصمیمی است که می تواند راه را برای فصل جدیدی در روابط بین الملل باز کند و نشان دهد که دیپلماسی و هماهنگی و همکاری می تواند بر تنش و تقابل فائق آید و نشانه امید برای جهان است.

وی در ادامه از همه کسانی که دور میز مذاکره برای رسیدن به تفاهم و توافق تلاش کرده اند، سپاسگزاری کرد.

در ادامه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در ابتدا تشکر می کنم از همه کسانی که این فرایند را شروع کردند و کسانی که آن را ادامه دادند برای اینکه به یک راه حل برد- برد برسیم.

وی افزود: معتقدم این لحظه ای که ما به توافق می رسیم برای همه کامل نیست اما کاری است که می توانستیم انجام دهیم و چیزی بود که می توانستیم به آن دست یابیم.

ظریف تاکید کرد: امروز می توانست پایان امید برای دستیابی به یک نقطه مشترک باشد اما یک فصل جدیدی از امید را آغاز کردیم و افزون بر این، این دستاورد همگان است و تشکر می کنم از همه همکاران به ویژه مدیران سیاسی و معاونان وزرا که کار بسیار زیادی را در این فرآیند انجام دادند.

همچنین موگرینی در پایان این نشست گفت: اکنون به نشست پایانی برای نهایی کردن توافق و اعلام آن به رسانه ها می رویم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک