کد خبر: 5967
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۶/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵

رییس‌جمهوری گفت: در ورزش بانوان باید در سطح جهانی به‌گونه‌ای کاری کنیم که دنیا متوجه شود اسلام، اخلاق و فرهنگ ما با ورزش بانوان نه‌تنها در تضاد نیست بلکه حضور آنان در عرصه مسابقات جهانی هم ضروری و هم موجب افتخار ماست.

به گزارش خوزستان سرافراز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در ضیافت افطار با ورزشکاران اظهار داشت: تیم‌های ورزشی با جام‌های افتخار و پیروزی که در میدان‌های مسابقه جهانی کسب کردند، نام و پرچم ایران را در جهان به اهتزاز در آوردند و در این مذاکرات نیز تیم دیپلماسی کشورمان با افتخار نام و پرچم ایران را بالا برد.

رییس جمهوری در ادامه با بیان اینکه ورزش از دیدگاه این دولت یک کار تشریفاتی و حاشیه‌ای نیست، گفت: از دیدگاه دولت، ورزش همگانی، حرفه‌ای و قهرمانی برای سلامت و نشاط جسم و روح جامعه مفید است و باید تقویت شود و دولت در حد توان خود از آن حمایت خواهد کرد.

روحانی حمایت از ورزش بانوان را نیز مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در ورزش بانوان باید در سطح جهانی به‌گونه‌ای کاری کنیم که دنیا متوجه شود اسلام، اخلاق و فرهنگ ما با ورزش بانوان نه تنها در تضاد نیست بلکه حضور آنان در عرصه مسابقات جهانی هم ضروری و هم موجب افتخار ماست.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: وقتی یکی از بانوان قهرمان کشورمان با حجاب در سکوی جهانی قرار می‌گیرد، باعث افتخار مضاعف است. ضمن اینکه از جمله اتهاماتی که به‌دروغ مطرح می‌کنند این است که اسلام ضد زن است و فرصت حضور زنان در جامعه را فراهم نمی‌کند و بین زن و مرد تبعیض قائل است، این در حالی است که هیچ آیین و مکتبی مانند اسلام به‌زیبایی، جایگاه و شأن بانوان را بالا نبرده است.

روحانی، گسترش ورزش همگانی را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر ورزش همگانی توسعه پیدا کند، به‌طور طبیعی از داخل آن، استعدادها شکوفا می‌شود و از سوی دیگر برای بروز استعدادها باید در صحنه‌های رقابت ورزشی حضور یافت و لازمه حضور در عرصه‌های ورزشی تن دادن به قواعد بازی و مسابقه است و از کسی پذیرفته نیست که بخواهد به‌خلاف قواعد مسابقه رفتار کند.

رییس جمهوری اضافه کرد: یا باید در بازی و رقابت‌های جهانی شرکت کنیم و قواعد آن را نیز بپذیریم و یا اصلاً در آن رقابت‌ها حضور پیدا نکنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: دنیای سیاست هم مانند دنیا ورزش، رقابتی است. در این عرصه نیز باید مشخص شود که آیا می‌خواهید با دنیا همکاری کنید یا نمی‌خواهید و بی‌تردید در دنیای امروز نمی‌توان منزوی بود و این موضوعی است که رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی به آن اشاره فرمودند که تولید ما باید درون‌زا بوده ولی باید برون‌نگر باشیم، یعنی صادرات خود را افزایش داده و دروازه‌ها را باز کنیم.

رییس جمهوری گفت: دنیای امروز، دنیایی است که باید همه با یکدیگر همکاری و مشارکت کنند، ضمن اینکه ملت ایران ملت بزرگی است و از منطق و استدلال برخوردار است.

روحانی اظهار داشت: عده‌ای از میز مذاکره واهمه دارند و طرف مقابل خود را خیلی بزرگ تصور می‌کنند که توانایی مذاکره با آن وجود ندارد و می‌گویند: “اگر مذاکره کنیم حتماً شکست می‌خوریم”. عده‌ای نیز چون از مذاکره می‌ترسند ترجیح می‌دهند کناری ایستاده و صرفاً شعار دهند و این ساده‌ترین راه ممکن است. از نظر ما دلیلی برای ترس از مذاکره وجود ندارد چرا که ما توانمند ،باقدرت، صاحب منطق، استدلال و تاریخ و تمدن عظیم و دیرینه هستیم و این موضوعی است که هر شش قدرتی که با ما مذاکره می‌کردند به‌نوعی به آن اذعان کردند.

رییس جمهوری گفت: عده‌ای نیز تصور می‌کنند با حضور در میز مذاکره ،در برابر قدرت طرف مقابل راهی جز تسلیم وجود ندارد در حالی که ما نشان دادیم این توان را داریم که مذاکره را به پیش برده و خواسته‌های خود را به کرسی بنشانیم.

روحانی افزود: از آغاز دولت یازدهم وعده داده بودم که با شش قدرت دنیا پای میز مذاکره خواهیم نشست و هدفمان این است که زنجیرهای ظالمانه و غلط تحریم را بشکنیم. از همان ابتدا عده‌ای اعلام می‌کردند که این کار امکان‌پذیر نیست و دشوار است، اما ما کسانی را به میدان این بازی سخت فرستادیم که توانمندی آنها را باور داشتیم.

رییس جمهوری ابراز کرد: ما یک تیم قوی و حرفه‌ای برای مذاکره فرستادیم و اینها کسانی بودند که فن مذاکره را به‌خوبی می‌شناختند و به قواعد بازی و مذاکره آشنایی داشتند.

روحانی خطاب به ملت ایران افزود: تیم مذاکره کننده ایران در بخش‌های فنی، حقوقی، سیاسی و اقتصادی کاملاً حرفه‌ای بودند و به‌خوبی مطالبات کشورمان را پیگیری کردند به‌گونه‌ای که تعجب طرف مقابل را برانگیخته بودند.

رییس جمهوری با بیان اینکه افتخار اصلی موفقیت مذاکرات هسته‌ای متعلق به ملت ایران است، اظهار داشت: ملت ایران با استقامت، ایستادگی و حضور در صحنه و رهبر معظم انقلاب با هدایت، ارشادات و حمایت‌هایشان کنار سایر قوا، همه دست به دست هم داده و به این پیروزی و افتخار بزرگ رسیدیم.

روحانی با اشاره به برخی دستاوردهای مذاکرات اخیر گفت: این مذاکرات دستاوردهایی فراتر از تحریم‌های هسته‌ای داشته است. قرار بود که فقط تحریم‌های هسته‌ای برداشته شود، اما تیم مذاکره کننده‌مان موفق شد تحریم هواپیمایی را که جزو تحریم‌های هسته‌ای نبود رفع کند. از سوی دیگر تحریم فروش مواد غذایی از جمله پسته و فرش به آمریکا و تحریم شرکت‌های مرتبط با شرکت‌های آمریکایی که جزو برنامه هسته‌ای نبود، برداشته شد.

در ابتدای این دیدار محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان با تبریک موفقیت ارزشمند تیم هسته‌ای کشورمان ابراز داشت: این مذاکرات یک ماراتن سخت و نفسگیر و استقامتی بود که در نهایت برگ زرینی در تاریخ کشورمان ورق خورد.

وی خاطرنشان کرد: جامعه بزرگ ورزش کشورمان از این اتفاق مهم و تاریخی به‌طور همه‌جانبه حمایت می‌کند.

در این دیدار همچنین پولادگر رییس فدراسیون تکواندو و خانم محمدی رییس فدراسیون اسکیت در سخنانی با تبریک و قدردانی از موفقیت تیم هسته‌ای کشورمان، از حمایت‌های بی‌شائبه دولت نسبت به توسعه ورزش قدردانی کردند و برخی پیشنهادات خود را برای ارتقای جایگاه ورزش قهرمانی کشور در عرصه‌های جهانی بیان نمودند.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک