کد خبر: 6056
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۶/ تیر/ ۱۳۹۴ - ۷:۵۹

  خطیب جمعه تهران با قدردانی از حمایت رهبر معظم انقلاب، تلاش رییس جمهوری و تیم مذاکره کننده گفت: عصبانیت رژیم صهیونیستی از توافق هسته ای، بهترین سند برای ارزش این توافق است.   آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران، افزود: یکی از برکات تقوا این است که انسان را از بن بست خارج و آن چه را فکر نمی کند خداوند به اومی دهد. یکی از نمونه های آثار تقوا همین توفیق در مذاکرات هسته ای است. این عزت مرهون پایداری ومقاومت مردم صبور و خستگی ناپذیر است که با تحمل مشکلات اقتصادی که از ناحیه دشمن متوجه شد، این دشمنان ظلم پیشه را خسته و از تحریم های ظالمانه پشیمان کرد به نحوی که مجبور به احترام و تکریم ایرانی شدند. همچنین این امر مرهون هدایت های مستمر رهبر عالی قدر انقلاب اسلامی است که پیوسته مذاکرات را زیر نظر داشتند و با هشدارهای خود مسیر صحیح را به تیم مذاکره کننده ارایه می کردند. به گزارش ایرنا، موحدی کرمانی اظهار داشت:همچنین تلاش های مدبرانه رییس جمهوری و تیم مذاکره کننده که با تلاشی خستگی ناپذیر و منطق قوی خود، طرف مقابل را مجاب و مجبور به عقب نشینی و اعتراف…

 

خطیب جمعه تهران با قدردانی از حمایت رهبر معظم انقلاب، تلاش رییس جمهوری و تیم مذاکره کننده گفت: عصبانیت رژیم صهیونیستی از توافق هسته ای، بهترین سند برای ارزش این توافق است.

 

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران، افزود: یکی از برکات تقوا این است که انسان را از بن بست خارج و آن چه را فکر نمی کند خداوند به اومی دهد. یکی از نمونه های آثار تقوا همین توفیق در مذاکرات هسته ای است. این عزت مرهون پایداری ومقاومت مردم صبور و خستگی ناپذیر است که با تحمل مشکلات اقتصادی که از ناحیه دشمن متوجه شد، این دشمنان ظلم پیشه را خسته و از تحریم های ظالمانه پشیمان کرد به نحوی که مجبور به احترام و تکریم ایرانی شدند. همچنین این امر مرهون هدایت های مستمر رهبر عالی قدر انقلاب اسلامی است که پیوسته مذاکرات را زیر نظر داشتند و با هشدارهای خود مسیر صحیح را به تیم مذاکره کننده ارایه می کردند.

به گزارش ایرنا، موحدی کرمانی اظهار داشت:همچنین تلاش های مدبرانه رییس جمهوری و تیم مذاکره کننده که با تلاشی خستگی ناپذیر و منطق قوی خود، طرف مقابل را مجاب و مجبور به عقب نشینی و اعتراف به حقوق ایرانیان کردند.

وی با بیان این که از عمق دل برای این افراد اجر عظیم مسالت می کنیم و به سهم خود تشکر فراوان داریم، عنوان کرد: مقاومت مردم در مقابل تحریم ها و فشارهای اقتصادی، آمریکا را مایوس کرد و آمریکا فهمید که نمی تواند با تحریم مردم را به زانو درآورده و تسلیم کند ضمن این که آمریکا را مجبور کرد که بفهمد راه علاج، فشار وتهدید نیست بلکه باید به ایرانیان احترام و تکریم کند. این امر تا بدان جا بود که رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد اگر کنگره این توافق را رد کند، آن را وتو می کنم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی از این توافق ناراحت هستند واین بهترین سند ارزش این توافق است و به قول شهید بهشتی که گفت بگذار عصبانی باشند و از این عصبانیت بمیرند.

موحدی کرمانی تاکید کرد: البته باید در نظر داشت که سرنوست نهایی بیانیه و پنج پیوست آن، هنوز مشخص نشده وباید راهی شورای امنیت سازمان ملل، کنگره آمریکا، مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی شود و این در حالی است که تیم مذاکره کننده با تلاش خود راه پر پیچ و خم و دشورای را طی کرد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: آنچه از ارشادهای رهبری در مواقع متعدد و شعارهای مردمی به دست آمده این است که مردم به توافقی رضایت می دهند که مشتمل بر تامین حقوق مردم ایران، مراعات تمام خطوط قرمز، توجه به آرمان های انقلاب و به ویژه استکبار ستیزی ، برداشته شدن یکجای تحریم های ظالمانه و بازگشت ثروت ملی بلوکه شده به طور کامل به ایران باشدو نباید به عزت اسلامی و غرور ایرانی کوچک ترین آسیبی وارد شود.

وی در ادامه چند تذکر به هیات ایرانی هم داد و گفت: در اول به آن ها می گویم کار سنگینی کردید ولی بدانید کار سنگین تری در پیش دارید و با مشکلاتی همانند غیر اعتماد بودن برخی از ۶ دولت و همچنین دبه درآوردن آن ها مواجه هستید.

خطیب جمعه تهران بهانه جویی های واهی همانند این که مدعی شوند که ایران به تعهدات خود عمل نکرده و دست به تحریف و تفسیر های غلط مطابق میل خود بزنند را از دیگر مشکلات دانست و افزود: باید در بیانیه و پیوست ها از به کار بردن کلماتی که امکان تحریف دارند جلوگیری شود و کلمات شفاف باشد.البته علاوه بر این حفظ تحریم های حقوق بشر و محدود شدن تحقیق و توسعه نیز از زیاده خواهی های آن هاست، بنابر این به هیات ایرانی هشدار می دهم که بیانیه و پیوست ها را به دقت مورد نظر داشته باشند.

وی اظهار داشت: زمزمه های زیادی در مورد بیانیه به گوش می رسد که این بیانیه دستورات رهبر معظم انقلاب را مد نظر قرار نداده و از خط قرمز ها عبور کرده و جزوه ای در این زمینه در اختیارم قرار گرفته است که می‌طلبد تیم مذاکره‌کننده هوشیاری کامل در این زمینه را داشته باشد.

خطیب جمعه تهران در پایان خطبه دوم به دست اندرکاران مصلای تهران نسبت به سیستم صوتی این مصلا تذکر داد و گفت در صورتی که توان لازم برای بهبود وضعیت فوق را ندارید، ستاد برگزاری نماز جمعه تهران آماده است تا این مهم را فراهم آورد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک