کد خبر: 6457
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۳:۳۰

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز:   تیم‌های امداد و نجات شرکت نفت فلات قاره ایران با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و گروه کامل غواصی بعلاوه شناور ژئوفیزیک آکام به جستجو برای یافتن آثار بجای مانده حادثه سقوط بالگرد ادامه می دهند. جانشین ستاد بحران شرکت نفت فلات قاره ایران در مورد حادثه سقوط بالگرد آگوستا ۱۰۹ در آب‌های خلیج فارس گفت: تیم‌های امداد و نجات شرکت نفت فلات قاره ایران با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری، بوسیله شناورهای در اختیار این شرکت، گروه کامل غواصی بعلاوه شناور ژئوفیزیک آکام که ویژه اسکن کف دریا است، در منطقه‌ وسیعی از محل تقریبی سقوط در حال جستجو برای یافتن آثار بجای مانده هستند. وی با بیان اینکه شناور آکام مجهز به سیستم سونار بوده و به طور ۲۴ ساعته به فعالیت مشغول است، گفت: البته با توجه به محدودیت‌های ناشی از شرایط محیط دریایی و لزوم دقت عمل در کار، عملیات با کندی مواجه است. بیات افزود: تاکنون در محدوده محل سقوط، اشیاء و متعلقاتی از بالگرد از جمله جلیقه‌های نجات،  قایق نجات و … پیدا شده است. وی همچنین افزود: با تاکید و دستور مهندس حافظی مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از ساعات اولیه اعلام حادثه ستادهای بحران در منطقه خارگ…

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز:

 

تیم‌های امداد و نجات شرکت نفت فلات قاره ایران با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و گروه کامل غواصی بعلاوه شناور ژئوفیزیک آکام به جستجو برای یافتن آثار بجای مانده حادثه سقوط بالگرد ادامه می دهند.

جانشین ستاد بحران شرکت نفت فلات قاره ایران در مورد حادثه سقوط بالگرد آگوستا ۱۰۹ در آب‌های خلیج فارس گفت: تیم‌های امداد و نجات شرکت نفت فلات قاره ایران با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری، بوسیله شناورهای در اختیار این شرکت، گروه کامل غواصی بعلاوه شناور ژئوفیزیک آکام که ویژه اسکن کف دریا است، در منطقه‌ وسیعی از محل تقریبی سقوط در حال جستجو برای یافتن آثار بجای مانده هستند.

وی با بیان اینکه شناور آکام مجهز به سیستم سونار بوده و به طور ۲۴ ساعته به فعالیت مشغول است، گفت: البته با توجه به محدودیت‌های ناشی از شرایط محیط دریایی و لزوم دقت عمل در کار، عملیات با کندی مواجه است.

بیات افزود: تاکنون در محدوده محل سقوط، اشیاء و متعلقاتی از بالگرد از جمله جلیقه‌های نجات،  قایق نجات و … پیدا شده است.

وی همچنین افزود: با تاکید و دستور مهندس حافظی مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از ساعات اولیه اعلام حادثه ستادهای بحران در منطقه خارگ و تهران تشکیل و با تمام امکانات در اختیار، عملیات امداد و نجات آغاز شده و به رغم مسئولیت‌های مهم تولید نفت و گاز از میادین دریایی، عملیات امدادی تاکنون ادامه یافته و هماهنگی‌های لازم برای نحوه و چگونگی ادامه آن نیز با مبادی ذیربط کشوری درحال انجام است.

بیات گفت: تاکنون تنها جسد یکی از سرنشینان بالگرد پیدا شده که جهت شناسایی و به منظور طی مراحل تعیین هویت در اختیار پزشکی قانونی بوشهر قرار گرفته است.

وی گفت: همچنین بقایای بدست آمده از بالگرد سانحه دیده به منظور کشف علت سقوط در اختیار کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری قرار داده شده است.
 شایان ذکر است خورشید حسینی و رسول شجرات از کارکنان عملیات دریا شرکت ملی حفاری ایران و کاپیتان علی عزتی خلبان، صفر پایخوان کمک خلبان،از کارکنان شرکت خدمات پروازی تارا در این بالگرد بودند.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک