کد خبر: 6408
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷

نماینده قزوین در مجلس گفت: ما باید مدنظر قرار بگیریم که همین آلمانی‌ها بودند که مثل لاشخورهای شیمیایی در دوران هشت ساله دفاع مقدس به صدام سلاح شیمیایی می‌فروختند و به جای انسانیت به فکر پول و منفعت خود بودند؛ باید حواسمان باشد که به دنبال سودرسانی به این افراد نباشیم.

خوزستان سرافراز، نماینده قزوین در مجلس گفت: ما باید مدنظر قرار بگیریم که همین آلمانی‌ها بودند که مثل لاشخورهای شیمیایی در دوران هشت ساله دفاع مقدس به صدام سلاح شیمیایی می‌فروختند و به جای انسانیت به فکر پول و منفعت خود بودند؛ باید حواسمان باشد که به دنبال سودرسانی به این افراد نباشیم.

 

به نقل از مجله خبری تحلیلی شهر مینو، حجت الاسلام سید مرتضی حسینی در گفتگو با صبح قزوین، در خصوص سفر هیئت تجاری آلمان به کشورمان اظهار کرد: حضور این گروه تجاری با هماهنگی دولت انجام شده است و مجلسی‌ها نقشی در دعوت از این گروه برای انجام فعالیت‌های اقتصادی نداشته اند.

وی با بیان اینکه هیئت تجاری آلمان برای فعالیت‌های اقتصادی و تجاری وارد کشورمان شده است ابراز کرد: این موضوع امری طبیعی است که بازار ۷۵ میلیونی جمعیت ایران یک بازار پررونق و مناسب برای تاجران کشورهای اروپایی باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: وجود منابع نفت و گاز و معادن فراوان یک فضای مناسب برای تاجران اروپایی است و در مدت این سال‌ها که تحریم‌های شدید علیه ایران اعمال شده است، اروپایی‌ها بیشتر دچار ضرر کردند و آنها به دنبال فرصت برای شروع و شکل گیری فعالیت‌های اقتصادی با ایران بودند.

وی با بیان اینکه اوباما رئیس جمهور آمریکا هم به ناکارآمد بودن تحریم‌ها اعتراف کرده است بیان کرد: در این مدت کشورهای چین و روسیه در ایران معامله تجاری و اقتصادی داشته اند، اما اروپایی‌ها به واسطه تحریم‌ها از این منبع بزرگ اقتصادی جدا افتاده اند.

این کارشناس سیاسی اذعان کرد: گروه تجاری آلمان در این زمان که احساس کردند ایران اسلامی در مذاکرات با کشورهای ۱+۵ به توافق رسیده است برای استفاده از منابع اقتصادی کشورمان وارد ایران شدند، البته از این به بعد حضور این گروهها در کشورمان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه این گروه‌های تجاری کشورهای اروپایی به دنبال منافع خودشان هستند گفت: در این شرایط که آلمانی‌ها به شدت به بهره گیری از توسعه اقتصادی کشورمان نیاز دارند؛ مسئولین کشورمان باید مراقب این حضور و گسترش توسعه تجاری باشند تا فقط زمینه سودآوری برای اروپایی‌ها نباشد.

حسینی تصریح کرد: ما باید مدنظر قرار بگیریم که همین آلمانی‌ها بودند که مثل لاشخورهای شیمیایی در دوران هشت ساله دفاع مقدس به صدام سلاح شیمیایی می‌فروختند و به جای انسانیت به فکر پول و منفعت خود بودند؛ باید حواسمان باشد که به دنبال سودرسانی به این افراد نباشیم.

وی با اشاره به کارشکنی‌های رئیس جمهور فرانسه در طول مذاکرات هسته ای تاکید کرد: فرانسه در این مدت تمام قد علیه کشورمان ایستاده بود و اگر امروز قصد افزایش روابط با ما را داشته باشد باید خیلی مراقب عملکرد این کشور برای افزایش توسعه اقتصادی با کشورمان باشیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی نظارت به معنای تخصصی روی سفر هیئت‌های تجاری خارجی ندارد و وظیفه نظارت و بازرسی بر عهده وزارت اطلاعات است .

وی در پایان گفت: این گروه‌های خارجی اجازه ندارند با فتنه گران در داخل کشور دیدار و گفتگو داشته باشند و پیش از حضور این افراد باید تحقیقات لازم در خصوص آنها صورت بگیرد؛ در غیر این صورت وزیر امور خارجه به مجلس فراخوانده شده و باید پاسخگو باشد.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک