کد خبر: 6405
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۹:۵۶

شبی که قرار بود توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ اعلام شود صدا‌وسیما ویژه برنامه ای چند ساعته داشت تا به وظیفه اطلاع‌رسانی خود عمل کند و بیش‌از این مردم اخبار مربوط به مذاکرات بین‌المللی کشورشان را از رسانه‌های دیگران پیگیری نکنند‌.

خوزستان سرافراز، شبی که قرار بود توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ اعلام شود صدا‌وسیما ویژه برنامه ای چند ساعته داشت تا به وظیفه اطلاع‌رسانی خود عمل کند و بیش‌از این مردم اخبار مربوط به مذاکرات بین‌المللی کشورشان را از رسانه‌های دیگران پیگیری نکنند‌. در آن ویژه برنامه ۷ -۸ ساعته این رسانه مثلا ملی ابتکاری به خرج داد و در پس زمینه استودیوی خبری خود تصاویری از اعضای تیم‌های مذاکره‌کننده سابق را گذاشته بود و با کمال مسرت جوری این عکس‌ها را چیده بود که تصویر برادر سعید جلیلی در وسط صحنه حضور داشت و به قول معروف ستاره مجلس بود‌! به هرحال این خدمتی بود که مدیران رسانه مثلا ملی می‌توانستند برای برادر سعید انجام دهند و خیلی زیر‌پوستی به مردم القا کنند که اگر با زحمات وی که در طول مذاکرات چند ساله خود برای طرف‌های غربی تاریخ می‌گفت و بیانیه می‌خواند و هر بار دستاورد مذاکراتش به اینجا می‌رسید که بر روی تاریخ مذاکره بعدی توافق کند، این توافق به ثمر نشست والا ظریف و تیمش که کاری نکرده‌اند!

از آن طرف هم مردم که با این بازی‌های صدا‌وسیما آشنا هستند با دیدن عکس سعید جلیلی در شب توافق در وسط صحنه تلویزیون کاملا درک می‌کردند که بعضی مسئولان محترم صدا‌وسیما چه حالی دارند و با چه حرص‌و‌جوش و خون جگری دارند این اخبار را پخش می‌کنند، دقیقا مثل روزی که می‌خواستند بعد از چند ماه تخریب کاندیدای اصلاحات نتیجه انتخابات دوم خرداد ۷۶ را اعلام کنند، یا شبی که مجبور بودند اعلام کنند که حسن روحانی رییس جمهور شده و سعید جلیلی با همه زوری که زده شد بیش‌از ۴ میلیون رای نیاورد و…؛ و همین درک وضعیت مدیران محترم، دیدن عکس سعید جلیلی دلواپس را در شب توافق برای مردم نه تنها قابل تحمل، که شیرین کرده بود‌؛ اما با کمال تاسف و تاثر فراوان حتی آن کار هم نتوانست آبی بر آتش دل بعضی مدیران محترم رسانه مثلا ملی باشد و در طول یک هفته‌ای که گذشته هنوز این موفقیت نظام (توافق جامع) به علت اینکه توسط دولت تدبیر‌و‌امید صورت گرفته هضم نشده است‌؛ برای همین هم هنوز آن طور که باید و شاید، توافق هسته‌ای در صدا‌وسیمای ما جایی ندارد و این رسانه اگر می‌توانست ترجیح می‌داد به جای پخش اخبار مربوط به این اتفاق بزرگ برنامه خندوانه باحضور محمد رویانیان را هرشب تکرار می‌کرد !

سعدی علیه‌الرحمه می‌فرماید :سعدی به روزگاری مهری نشسته بر دل -بیرون نمی‌توان کرد الا به روزگاران . روزگاری مهر دار و دسته محمود احمدی نژاد و سعید جلیلی به دل مدیران صدا‌وسیما نشسته و باید صبر کرد تا به مرور روزگاران این مهر از دلشان برداشته شود، این اتفاق ظرف دو سال و پنج سال و ده سال اتفاق نمی‌افتد‌؛ پس حالا حالاها باید انتظار این رفتارها را از صدا‌وسیما داشت و چاره‌ای هم نیست.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک