کد خبر: 6608
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۱:۵۵

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز:   فرماندار اهواز گفت: آموزش های مهارتی سبب می شود آن قسمت از لایه های جامعه که بنا به دلایلی موفق به گذراندن تحصیلات آکادمیک نشدند هم بتوانند با پشت سرگذاشتن مهارت های لازم در مجموعه فنی و حرفه ای، مسایل اقتصادی خود را تا حدود زیادی حل کنند.   اسماعیل ارزانی بیرگانی نقش آموزش های فنی و حرفه ای در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار مهم خواند و گفت: قطعا یک انسان متخصص و کارآمد با پویایی و تلاش بیشتر می تواند منافع زیادتری را به کشور خود برساند. وی ادامه داد: در سراسر جهان نیز انسان هایی با تخصص لازم و خاص، می توانند به کمک دولت به راحتی مشکلات مردم و جامعه خود را در هرزمینه ای ولو اقتصادی مرتفع کنند. ارزانی بیرگانی در خصوص رابطه مهارت آموزی با بحث اشتغال و کاهش بیکاری اظهارکرد: بدیهی است یک فرد متخصص نسبت به کسی که دارای هیچ تخصص خاصی نیست کمتر با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کند و این نشان دهنده بالابودن ارزش و جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای در سطح جامعه و کشور است. وی افزود: آموزش های مهارتی سبب می شود آن قسمت از لایه های جامعه…

index

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز:

 

فرماندار اهواز گفت: آموزش های مهارتی سبب می شود آن قسمت از لایه های جامعه که بنا به دلایلی موفق به گذراندن تحصیلات آکادمیک نشدند هم بتوانند با پشت سرگذاشتن مهارت های لازم در مجموعه فنی و حرفه ای، مسایل اقتصادی خود را تا حدود زیادی حل کنند.

 

اسماعیل ارزانی بیرگانی نقش آموزش های فنی و حرفه ای در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار مهم خواند و گفت: قطعا یک انسان متخصص و کارآمد با پویایی و تلاش بیشتر می تواند منافع زیادتری را به کشور خود برساند.

وی ادامه داد: در سراسر جهان نیز انسان هایی با تخصص لازم و خاص، می توانند به کمک دولت به راحتی مشکلات مردم و جامعه خود را در هرزمینه ای ولو اقتصادی مرتفع کنند.

ارزانی بیرگانی در خصوص رابطه مهارت آموزی با بحث اشتغال و کاهش بیکاری اظهارکرد: بدیهی است یک فرد متخصص نسبت به کسی که دارای هیچ تخصص خاصی نیست کمتر با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کند و این نشان دهنده بالابودن ارزش و جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای در سطح جامعه و کشور است.

وی افزود: آموزش های مهارتی سبب می شود آن قسمت از لایه های جامعه که بنا به دلایلی موفق به گذراندن تحصیلات آکادمیک نشدند هم بتوانند با پشت سرگذاشتن مهارت های لازم در مجموعه فنی و حرفه ای، مسایل اقتصادی خود را تا حدود زیادی حل کنند.

فرماندار اهواز تصریح کرد: مشاغلی که بحث خدمات دهی را دارند با چنین آموزش هایی گسترش یافته و شخص می تواند علاوه برخوداشتغالی به اشتغالزایی هم برسد.

وی در توصیه اش به برنامه ریزان آموزشی کشور خاطرنشان کرد: باید با توجه به تغییرات و نیازهای جامعه، آموزش ها نیز تغییریافته و به روز شوند تا بتوان پاسخگوی نیازهای جامعه بود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک