کد خبر: 7147
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۱:۵۵

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: پدیده شرجی در استان تا اواسط هفته جاری ادامه دارد و در نوار ساحلی از شدت بیشتری برخوردار است.

کوروش بهادری  اظهار کرد: همچنین طی امروز و فردا دمای هوا، بین یک تا دو درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد اما مجددا از پس​فردا(دوشنبه) افزایش دما را در استان خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: در شبانه​روز گذشته بستان با ۵۰ درجه سانتیگراد و ایذه با ۲۵ درجه سانتیگراد گرم​ترین و خنک​ترین نقاط استان گزارش شدند. دمای امروز هوای اهواز حداکثر ۴۸ درجه و حداقل صبح فردا به ۳۳ درجه می‌سرسد.

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان درباره ثبت عدد ۶۷٫۵ درجه​ای برای ماهشهر که در چند روز گذشته در فضای مجازی موجب تعجب کاربران شده است، گفت: هر دماسنجی مقابل خورشید قرار بگیرد طبیعتا دمای بالایی را نشان می​دهد ولی آن‌چه مسلم است این که گرما و دما دو مقوله متفاوت هستند.

 

وی تصریح کرد: گرما نشان‌دهنده میزان انرژی است که موجب افزایش دما می​شود و نباید مقدار گرما را همان میزان دما دانست. ۶۷٫۵ در حقیقت، میزان گرمای ماهشهر بوده است و نه میزان دمای این شهر.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک