کد خبر: 7135
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱

خبرگزاری رویترز می نویسد: این بدترین حمله افراط گرایان یهودی به فلسطینی ها بعد از حادثه زنده سوزاندن یک نوجوان فلسطینی به دست شهرک نشینان اسرائیلی در سال گذشته است.

خوزستان سرافراز،

در حمله افراط گرایان یهودی به خانه یک مسلمان فلسطینی، یک نوزاد به قتل رسید.

به نقل از خبرگزاری ها، این افراط گرایان یهودی ساکن شهرک های اسرائیلی نشین، خانه یک فلسطینی را به آتش کشیدند که در نتیجه آن، این نوزاد کشته شد.

محمود عباس رئیس دولت فلسطین ضمن محکومیت این حادثه، مسؤولیت کامل آن را متوجه کابینه اسرائیل کرد. او همچنین گفت که در پی این حادثه، به دادگاه بین المللی لاهه شکایت خواهد کرد.

بحران جدید در فلسطین: سوختن نوزاد 18 ماهه در حمله افراط گرایان یهودی

نبیل ابوردینه سخنگوی ریاست دولت فلسطین با صدور بیانیه ای در این باره گفت: این جنایت روی نمی داد مگر آنکه دولت اسرائیل بر ادامه شهرک سازی و حمایت از شهرک نشینان اصرار نمی کرد.

کابینه اسرائیل هم در واکنش به این اتفاق، آن را یک اقدام تروریستی توصیف کرد.

در این حمله نوزاد ۱۸ ماهه به قتل رسید و تعدادی از اعضای خانواده اش به شدت زخمی شدند.

این خانه در روستای کوچک دوما در نزدیکی شهر نابلس در منطقه کرانه باختری قرار دارد. این حمله بامداد امروز هنگامی روی داد که اعضای خانواده در خواب بودند.

پلیس و شاهدان عینی گفتند که کلمه انتقام به زبان عبری بر روی دیوار خانه نوشته شده است.

بحران جدید در فلسطین: سوختن نوزاد 18 ماهه در حمله افراط گرایان یهودی

پدر این نوزاد و برادر ۴ ساله اش در این حادثه به شدت زخمی شدند. آنها با استفاده از بالگرد برای درمان به یک بیمارستان اسرائیلی منتقل شدند.

خبرگزاری رویترز می نویسد: این بدترین حمله افراط گرایان یهودی به فلسطینی ها بعد از حادثه زنده سوزاندن یک نوجوان فلسطینی به دست شهرک نشینان اسرائیلی در سال گذشته است.

“ابراهیم دوابشه” ۲۴ ساله از ساکنان روستای دوما و شاهد عینی این حادثه گفت: شنیدم که سعد (صاحب خانه مورد حمله قرار گرفته) جیغ می کشد که به کمکم برسید. من به سمت خانه دویدم و دو نفر رادیدم که صورت خود را پوشانده بودند.

سعد در آستانه در خانه که آتش گرفته بود قرار داشت. او گفت که به همسرم کمک کن. همسرش گفت که فرزندم در خانه مانده و به او کمک کن. او را خارج کردم. او سوخته بود. به من گفتند که یک فرزند دیگرشان در اتاق خواب است که نتوانستیم به او برسیم. شعله های آتش قوی بودند تا جایی که نتوانستیم نوزاد را خارج کنیم. با ورود نیروهای آتش نشانی، توانستیم جنازه نوزاد را خارج کنیم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک