کد خبر: 7150
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۲:۲۳

عضو شورای نظارت بر صدا و سیما به شدت از اقدام تازه رسانه ملی و فدراسیون انتقاد می کند.

خوزستان سرافراز،  مجلسی ها سریعا به تازه ترین اقدام صدا و سیما و فدراسیون فوتبال واکنش نشان دادند. علی کفاشیان روز چهارشنبه قرارداد جدید حق پخش تلویزیونی را امضا کرد و برای مدیران رسانه ملی فرستاد اما در مقابل سوال های مکرر، چیزی از جزئیات آن نگفت.

دیروز هم اکثر گزارشگران تلویزیونی تنها می گفتند از این پس حق پخش تلویزیونی از طریق فروش اینترنتی بازی ها تامین می شود. شجاعی کیاسری نماینده مجلس و عضو شورای نظارت بر صدا و سیما در واکنش به این تصمیم می گوید: «انجام این کار برخلاف قانون است و طبق اساسنامه صدا و سیما حق دریافت پول از مردم را ندارد. رسانه ملی باید به طور رایگان در خدمت مردم کشور باشد.

این کار نقض صریح قانون است.» او در پاسخ به این سوال که آیا صدا و سیما و فدراسیون فوتبال می توانند شبکه ای راه اندازی کنند و از آن طریق حق پخش را بگیرند، جواب می دهد: «خیر، این مسئله هم امکانپذیر نیست. تمام شبکه ها باید دولتی باشند و بدین ترتیب قانون برای شبکه جدید هم همین خواهد بود. به هیچ عنوان کسی اجازه ندارد از مردم بابت پخش فوتبال پول بگیرد. شما نگاه نکنید در خارج از ایران از مردم پول می گیرند. چون اساسنامه شبکه های آنجا مثل شبکه های ما نیست.»

کیاسری در مورد چگونگی حل این مشکل توضیح می دهد: «دولت باید هزینه ای بابت حق پخش بدهد اما بعید است این کار را کند چرا که هنوز بودجه صدا و سیما هم پرداخت نشده است. بهترین راه حل تعامل دولت با فدراسیون در جهت پرداخت حق پخش است. زیرا دولت هزاران میلیارد به دیگر نهاد ها و سازمان ها بودجه می دهد در حالی که به نظر تفریح و شادی جوانان از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است.»

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک