کد خبر: 7286
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۳/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۴:۳۶

     معاون اول رئیس جمهور گفت: باید با فساد سیاه سازمان یافته که مثل موریانه به جان اداره کشور افتاده، مبارزه کنیم و لحظه‌ای در این راه تردید ندارم. البته راه دشواری است و باید هزینه آن را پرداخت.   اسحاق جهانگیری درچهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه باید برای مبارزه با فساد با برنامه حرکت کنیم، اظهار کرد: متاسفانه امروز عده‌ای از بانیان فساد هنوز مدعی و طلبکار هستند. کسی که امضاء کرده تا دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار پول در اختیار کسی قرار گیرد، امروز به جای آن که شرمنده باشد و از مردم عذرخواهی کند، طلبکار است. اهم اظهارات وی در ادامه به نقل از ایسنا می آید: * عده‌ای برای انجام کارهایی پولهای کشور را دریافت کردند اما این کارها را انجام ندادند و ما امروز از آنها می‌خواهیم ارزی را که گرفته‌اند باز گردانند. اما در این راستا اقدام نمی‌کنند. البته دولت تلاش دارد تا آنجا که می‌تواند این مسائل را بازگو نکند اما پیگیریهای لازم را انجام خواهد داد. * پیگیری فسادهای جزئی نیز از اهمیت برخوردار است و برای همین موضوع است که دولت در راه اندازی دولت الکترونیک تاکید می‌کند و در همه وزارت‌خانه‌ها گروه‌هایی را…

 

 

 معاون اول رئیس جمهور گفت: باید با فساد سیاه سازمان یافته که مثل موریانه به جان اداره کشور افتاده، مبارزه کنیم و لحظه‌ای در این راه تردید ندارم. البته راه دشواری است و باید هزینه آن را پرداخت.

 

اسحاق جهانگیری درچهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه باید برای مبارزه با فساد با برنامه حرکت کنیم، اظهار کرد: متاسفانه امروز عده‌ای از بانیان فساد هنوز مدعی و طلبکار هستند. کسی که امضاء کرده تا دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار پول در اختیار کسی قرار گیرد، امروز به جای آن که شرمنده باشد و از مردم عذرخواهی کند، طلبکار است.

اهم اظهارات وی در ادامه به نقل از ایسنا می آید:

* عده‌ای برای انجام کارهایی پولهای کشور را دریافت کردند اما این کارها را انجام ندادند و ما امروز از آنها می‌خواهیم ارزی را که گرفته‌اند باز گردانند. اما در این راستا اقدام نمی‌کنند. البته دولت تلاش دارد تا آنجا که می‌تواند این مسائل را بازگو نکند اما پیگیریهای لازم را انجام خواهد داد.

* پیگیری فسادهای جزئی نیز از اهمیت برخوردار است و برای همین موضوع است که دولت در راه اندازی دولت الکترونیک تاکید می‌کند و در همه وزارت‌خانه‌ها گروه‌هایی را مشخص کرده‌ایم تا نقاط فساد خیز را شناسایی کنند و ما در زمینه رفع مشکلات اقدام کنیم.

*متاسفانه دولت به خاطر تصمیمات گذشته بزرگ شده است و ما نیازمند دولت چابک و توانمند وبا تصمیم‌گیری‌های خوب هستیم. ایران نیاز به سرمایه گذاری دارد؛ چرا که ما در گذشته ۹ درصد سهم تولید نفت دنیا را داشتیم که به دلایلی کاهش یافت و امروز نیز وضعیت‌مان در این زمینه روشن است، اما خوشبختانه میادین مشترک نفت و گاز و پتروشیمی طرح‌های آماده‌ای دارند که راه‌اندازی آنها می‌تواند دستاوردهای خوبی برای ما داشته باشد و دراین رابطه بخش خصوصی باید در شرایط به دست آمده فعال شود و اجازه ندهد سهمش کوچک شود.

* دولت تمام تلاش و توان خود را به کار می‌گیرد که ظرف دوره‌ی ۴ ماهه بتواند پیش نیازهای لازم را برای فعالیت‌های اقتصادی فراهم کند.

* ایران امروز می‌تواند حتی برای تکان دادن اقتصاد اروپا در منطقه بازار خوبی فراهم کند و در شرایطی که امروز ایران دارد شرکت‌های اروپایی علاقمند به همکاری با ما هستند و خودشان به خوبی می‌دانند که باید با ایران کار مشترک داشته باشند و فقط به دنبال فروش کالا در کشور ما نباشند. و آقای فابیوس نیز در سفری که اخیرا به ایران داشتند بر این نکته تاکید کردند.

*دولت حتما به دنبال یکسان سازی نرخ ارز و یک رقمی شدن تورم است و اقدامات لازم را انجام می‌دهد و بخوبی می‌داند مدیریت شرایط پسا تحریم بسیار دشوار است و اگر دقت نشود این فرصت به تهدید تبدیل خواهد شد.

* منابعی که آزاد می‌شود باید به خوبی مدیریت شود و دولت هیچ چشم داشتی به منابع ارزی بانک مرکزی ندارد بلکه دولت به دنبال تبدیل کردن منابع ارزی بانک مرکزی به ریال نیست و چشم داشتی به آن ندارد.

* شعار پس از تحریم باید افزایش تولید و افزایش صادرات باشد و باید به تولید صادرات گرا توجه کنیم. دراین راستا بازار عراق نیز فرصت خوبی است که نباید از آن غافل شویم.

* بخش خصوصی ایران بالغ و عاقل است و خوشبختانه امروز اقشار تحصیلکرده به سرعت به سمت بخش خصوصی گرایش پیدامی‌کنند و چون امروز در شرایطی که از بیم و هراس بزرگ تحریم عبور کرده‌ایم و در دوران پسا تحریم قرار داریم بخش خصوصی و دولت مسئولیت متفاوتی دارند.

* با صبر و استقامت ملت ایران و راهنمایی‌های راهگشای رهبر انقلاب از تحریم‌هاعبور کردیم و رئیس جمهور نیز مدیریت ویژه‌ای در این زمینه نشان دادند ودر دوران مذاکره روشن شد که یک مذاکره کننده قوی هستند و شناختی دقیق از تحولات سیاسی بین‌الملل دارند.

* نتایج مذاکرات پیروزی منطق گفت و گو ،هنر مذاکره و قدرت دیپلماسی در مقابل سیاست تهدید و تحریم را نشان داد و توانست ایران را بر بام افکار عمومی جهان بنشاند  و در این ایام منطق ایران در کانون توجه جهانیان است و به جز رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای منطقه اکثر کشورهای دنیا از این توافق خوشحال هستند.

* باید از فرصت حتی تحریم‌ برای ترمیم خسارت‌های ایجاد شده استفاده کنیم و از موقعیت بین‌المللی ممتازی که به دست آورده‌ایم استفاده کنیم و اجازه ندهیم افراطی‌ها و رژیم صهیونیستی میدان‌دار شوند.

*در دوران تحریم می‌توان گفت که نوعی جنگ اقتصادی علیه کشور داشتیم. پس در این دوران سیاست‌ها و تصمیماتی اتخاذ شد تا فشار به زندگی مردم کمتر شود. بنابراین اولین کار که باید در دوران پسا تحریم انجام شود این است که تصمیماتی که در دوره‌ی تحریم برای متمرکز کردن سیاست‌ها اتخاذ شده است لغو شود. یعنی تصمیماتی که در دوران تحریم گرفته‌ایم را نباید در شرایط بعد از تحریم اعمال کنیم تا کشور به شرایط رشد و توسعه برگردد.به طور مثال ممکن است در شرایط تحریم بخش خصوصی به شرکت‌های دولتی تکیه داشتند که باید این روال تغییرکند و نباید هیچ شرکتی جای بخش خصوصی را تنگ کند نه دولت و نه شرکت های دولتی.

* باید از فرصت پس از تحریم برای شناسایی آسیب‌ها و رفع آنها استفاده کنیم چراکه متاسفانه توسعه کشور کندشده است و تعداد جوانان تحصیلکرده بیکار جویای کار زیادند که دراین زمینه طرح‌های زودبازده نتیجه مطلوب ندارند و بخش خصوصی باید به طور واقعی به صحنه بیاید و در این راستا بهبود فضای کسب و کار از اولویت کارهای دولت است و تلاش می‌کند موانع سرمایه گذاری و تولید برطرف شود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک