کد خبر: 7461
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۵/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۴:۱۷

به گزارش پایگاه خبری خوزستان سرافراز: مدیرکل فنی و حرفه​ ای خوزستان گفت: با هماهنگی​ های انجام‌شده یک برنامه تلویزیونی از صدا و سیمای مرکز استان به آموزش مهارت​های فنی و حرفه​ ای اختصاص داده شد و به همین منظور استودیو آن در محل اداره‌کل فنی و حرفه ​ای استان راه​ اندازی می​شود. رحمن قلاوند با اشاره به تدوین سند راهبردی مهارت و فناوری اظهارکرد: این سند از چند سال گذشته مبنای کار اداره‌کل آموزش شده‌است و تمام فعالیت‌های فنی و حرفه‌ ای در راستای این سند انجام می​شود. وی افزود: در سال ۹۴ این سند مورد بازنگری قرار گرفت و سند تحول مهارت در آموزش‌های فنی و حرفه​ای با هشت راهبرد اصلی و ۲۷ سیاست تدوین شد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان با بیان این‌که حضور مؤثر در عرصه بین​المللی و توسعه و ارتقای آموزش​های فنی و حرفه ​ای از راهبردهای اصلی سند تحول مهارت است، گفت: این راهبردها به‌عنوان خط​ مشی اداره‌کل آموزش‌ های فنی و حرفه ​ای است و تمام فعالیت​ها در جهت تحقق این اهداف صورت می​گیرد. قلاوند با اشاره به برنامه​ریزی​های استانی در اداره‌کل فنی و حرفه​ ای خوزستان تصریح کرد: امسال سند تحول مهارت در استان اجرا شده است. این سند در ۱۶…


khuzsarafraz.ir

به گزارش پایگاه خبری خوزستان سرافراز:

مدیرکل فنی و حرفه​ ای خوزستان گفت: با هماهنگی​ های انجام‌شده یک برنامه تلویزیونی از صدا و سیمای مرکز استان به آموزش مهارت​های فنی و حرفه​ ای اختصاص داده شد و به همین منظور استودیو آن در محل اداره‌کل فنی و حرفه ​ای استان راه​ اندازی می​شود.

رحمن قلاوند با اشاره به تدوین سند راهبردی مهارت و فناوری اظهارکرد: این سند از چند سال گذشته مبنای کار اداره‌کل آموزش شده‌است و تمام فعالیت‌های فنی و حرفه‌ ای در راستای این سند انجام می​شود.

وی افزود: در سال ۹۴ این سند مورد بازنگری قرار گرفت و سند تحول مهارت در آموزش‌های فنی و حرفه​ای با هشت راهبرد اصلی و ۲۷ سیاست تدوین شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان با بیان این‌که حضور مؤثر در عرصه بین​المللی و توسعه و ارتقای آموزش​های فنی و حرفه ​ای از راهبردهای اصلی سند تحول مهارت است، گفت: این راهبردها به‌عنوان خط​ مشی اداره‌کل آموزش‌ های فنی و حرفه ​ای است و تمام فعالیت​ها در جهت تحقق این اهداف صورت می​گیرد.

قلاوند با اشاره به برنامه​ریزی​های استانی در اداره‌کل فنی و حرفه​ ای خوزستان تصریح کرد: امسال سند تحول مهارت در استان اجرا شده است. این سند در ۱۶ جلد و با کمک اساتید دانشگاه​ها، کارشناسان فنی و حرفه ​ای و کارگروه پژوهش استان تدوین شد.

وی ادامه‌داد: در این طرح مصوب، برنامه​های آموزش فنی و حرفه​ ای استان حداقل در بازه زمانی پنج ساله به تفکیک هر شهرستان و با توجه به ظرفیت​ ها و نیازسنجی ​ها تعریف شده‌است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ ای خوزستان با اشاره به نقش آموزش​های فنی و حرفه​ ای در اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: با توجه به این امر فعالیت‌های آموزش فنی و حرفه​ ای در هر شهرستان براساس میزان نیروی انسانی مورد نیاز برای تحقق اهداف اقتصادی آن منطقه، برنامه​ ریزی و تنظیم می​شود.

قلاوند خاطرنشان کرد: امسال نیز طرح نیازسنجی روستاییان، مناطق محروم، عشایری و مرزی در مرحله اول با کمک فرمانداران در ۲۰ شهرستان اجرا شد و در آینده نیز در دیگر شهرستان​ های استان انجام خواهد شد. در این طرح نیاز روستاییان به آموزش طبقه​بندی و با توجه به قانون بودجه اعتبارات مورد نیاز تأمین می​شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ​ای خوزستان با بیان این‌که این اداره‌کل نگاه ویژه‌ای به مناطق محروم دارد، تصریح کرد: توجه به آموزش‌های فنی و حرفه ​ای در مناطق محروم در راستای تحقق راهبرد توسعه و ارتقای این آموزش‌ها است که ضمن تثبیت مناطق محروم، از مهاجرت و حاشیه​ نشینی جلوگیری می​ کند؛ به همین جهت در برنامه‌ ریزی آموزش‌های فنی و حرفه​ ای توجه ویژه‌ای به مناطق محروم وجود دارد.

قلاوند با اشاره به این‌که باید نیروی انسانی ماهر برای استان تربیت شود، مهم‌ ترین راهبرد تئوری اقتصاد مقاومتی به‌ عنوان روش کار دولت را ارتقا و افزایش منابع انسانی عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به این امر باید نیروی انسانی ماهر در حوزه‌های کشاورزی، خدمات و صنعت در استان با توجه به ظرفیت​ های موجود، تربیت شود که بتوان بهره ​وری لازم را کسب کرد.

وی با بیان این‌که سال‌گذشته آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی استان به میزان هفت میلیون نفر – ساعت ارائه شد، گفت: در سال ۹۳ نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر برای دریافت گواهی در آزمون​های مهارتی ۵۰ مرکز فنی و حرفه‌ای استان شرکت کردند و امسال نیز به دنبال توسعه این آمار هستیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ ای خوزستان در ادامه درخصوص برنامه​ های آتی این اداره‌کل اظهارداشت: با هماهنگی انجام‌شده با صدا و سیمای مرکز استان، تهیه یک برنامه تلویزیونی در دستور کار قرار گرفته‌است که از طریق این برنامه آموزش مهارت​های فنی و حرفه ​ای به درون خانه​ها منتقل شود.

قلاوند افزود: به همین جهت برای کاهش هزینه‌ ها استودیو این برنامه در اداره‌ کل آموزش فنی و حرفه​ ای استان و با تشکیل کارگروه ویژه تلویزیون راه ​اندازی می ​شود.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک