کد خبر: 7732
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۰/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۰:۴۸

   میراث فرهنگی و گردشگری – وزیر حج عربستان سعودی از ممنوع شدن حج پنج ستاره(تشریفاتی) در موسم حج امسال خبر داد و اعلام کرد: محدود بودن فضای مشعر منا‌ اجازه‌ نشستن یک فرد در یک چادر جداگانه و انفرادی را نمی دهد و به همین سبب وزارت حج مانع حج موسوم به حج پنج ستاره می شود.   به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، بندر محمد حجار گفت: حج پنج ستاره(تشریفاتی) در موسم حج امسال به دلیل افزایش تعداد حجاج ممنوع است. وی گفت: محدود بودن فضای مشعر منا اجازه نشستن یک فرد در یک چادر جداگانه و انفرادی را نمی دهد و به همین سبب وزارت حج مانع حج موسوم به حج پنج ستاره می شود. حجار گفت: فضای اختصاص یافته به هر حاجی به سبب افزایش تعداد حجاج کاهش یافته و هر ۱۰ حاجی اجبارا باید در یک چادر اسکان یابند تا از پدیده تجمع و ازدحام جلوگیری شود.  حجار افزود: برنامه حج ارزان قیمت به کاهش هزینه های حجاج داخل عربستان و تسهیل ادای مناسک برای بخش زیادی از شهروندان و مهاجران و کاهش تعداد حجاج غیرقانونی و غیر مجاز کمک کرده است. حجار با بیان اینکه، برنامه ثبت الکترونیک حجاج…

 

 میراث فرهنگی و گردشگری – وزیر حج عربستان سعودی از ممنوع شدن حج پنج ستاره(تشریفاتی) در موسم حج امسال خبر داد و اعلام کرد: محدود بودن فضای مشعر منا‌ اجازه‌ نشستن یک فرد در یک چادر جداگانه و انفرادی را نمی دهد و به همین سبب وزارت حج مانع حج موسوم به حج پنج ستاره می شود.

 

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، بندر محمد حجار گفت: حج پنج ستاره(تشریفاتی) در موسم حج امسال به دلیل افزایش تعداد حجاج ممنوع است.

وی گفت: محدود بودن فضای مشعر منا اجازه نشستن یک فرد در یک چادر جداگانه و انفرادی را نمی دهد و به همین سبب وزارت حج مانع حج موسوم به حج پنج ستاره می شود.

حجار گفت: فضای اختصاص یافته به هر حاجی به سبب افزایش تعداد حجاج کاهش یافته و هر ۱۰ حاجی اجبارا باید در یک چادر اسکان یابند تا از پدیده تجمع و ازدحام جلوگیری شود.

 حجار افزود: برنامه حج ارزان قیمت به کاهش هزینه های حجاج داخل عربستان و تسهیل ادای مناسک برای بخش زیادی از شهروندان و مهاجران و کاهش تعداد حجاج غیرقانونی و غیر مجاز کمک کرده است.

حجار با بیان اینکه، برنامه ثبت الکترونیک حجاج داخل مزایای زیادی دارد، از موافقت دستگاه های ذیربط با احداث شهرک خدماتی کامل در خارج از منطقه مرکزی مدینه منوره در کنار مسجد قباء خبر داد.

وی گفت: این شهرک شامل حدود ۱۰۰ برج مسکونی و تجاری، بیمارستان و هتل خواهد بود و گنجایش حدود ۱۲۰ هزار حاجی و زائر را خواهد داشت که در کنار ایستگاه مترو احداث می شود که این خط هر ساعت، ۸۴ هزار نفر را منتقل خواهد کرد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک