کد خبر: 7798
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۲:۲۷

امام خمینی که در حال خواندن نماز شب بوده، وقتی نیروهای ساواک را می‌بیند به سمت پنجره رفته، می‌فرمایند: «وحشی‌ها چرا از در نمی‌آیید.»  به گزارش خوزستان سرافراز : امام خمینی (ره) بارها توسط ساواک دستگیر و به زندان و تبعید محکوم شدند. خبر دستگیری حضرت امام در ساعات اول در شهر قم پخش می‌شد و مردم از همان لحظات اول اعتراضات خود را نسبت به دستگیری ایشان شروع می‌کردند. در خاطرات علی جنتی درباره نحوه دستگیری امام در روز پانزده خرداد و نحوه رسیدن خبر دستگیری ایشان به آیت‌الله جنتی آمده است: مستأجری داشتیم به نام آقای عیوضی. ایشان اهل اراک، متدین، باتقوا و نسبت به نهضت وفادار بود. ایشان که کارمند اطلاعات شهربانی قم بود، صبح روز پانزدهم خرداد بعد از اذان صبح پدرم را صدا کرد و گفت که دیشب آقای خمینی را دستگیر کرده‌اند و به تهران برده‌اند. نقل می‌کرد برای دستگیری و بردن ایشان، عده‌ای کماندو و عناصر ساواک از تهران آمده، خانه امام را در یخچال قاضی، بعد از نیمه‌شب محاصره کرده، از دیوار به منزل امام ریخته‌اند. امام که در حال خواندن نماز شب بوده، وقتی نیروها را می‌بیند به سمت پنجره رفته، می‌فرمایند: «وحشی‌ها چرا از در نمی‌آیید.». خیلی سریع خبر دستگیری…

امام خمینی که در حال خواندن نماز شب بوده، وقتی نیروهای ساواک را می‌بیند به سمت پنجره رفته، می‌فرمایند: «وحشی‌ها چرا از در نمی‌آیید.»

 به گزارش خوزستان سرافراز : امام خمینی (ره) بارها توسط ساواک دستگیر و به زندان و تبعید محکوم شدند. خبر دستگیری حضرت امام در ساعات اول در شهر قم پخش می‌شد و مردم از همان لحظات اول اعتراضات خود را نسبت به دستگیری ایشان شروع می‌کردند.

در خاطرات علی جنتی درباره نحوه دستگیری امام در روز پانزده خرداد و نحوه رسیدن خبر دستگیری ایشان به آیت‌الله جنتی آمده است:

مستأجری داشتیم به نام آقای عیوضی. ایشان اهل اراک، متدین، باتقوا و نسبت به نهضت وفادار بود. ایشان که کارمند اطلاعات شهربانی قم بود، صبح روز پانزدهم خرداد بعد از اذان صبح پدرم را صدا کرد و گفت که دیشب آقای خمینی را دستگیر کرده‌اند و به تهران برده‌اند.

نقل می‌کرد برای دستگیری و بردن ایشان، عده‌ای کماندو و عناصر ساواک از تهران آمده، خانه امام را در یخچال قاضی، بعد از نیمه‌شب محاصره کرده، از دیوار به منزل امام ریخته‌اند. امام که در حال خواندن نماز شب بوده، وقتی نیروها را می‌بیند به سمت پنجره رفته، می‌فرمایند: «وحشی‌ها چرا از در نمی‌آیید.».

خیلی سریع خبر دستگیری امام در شهر قم منتشر شد. حدود ساعت ۸ بود که مردم به سمت خانهٔ امام و حرم حضرت معصومه (س) به راه افتادند؛ اوضاع شهر دگرگون شد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک