کد خبر: 7948
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۴/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۲:۱۰

به گزارش خوزستان سرافراز:   هادی رحمتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اعلام کرد: این زلزله در منطقه جواد آباد ورامین رخ داده و فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری های مناطق اطراف همه در حالت آماده باش هستند و در خود منطقه جوادآباد هم تدابیر لازم برای وقوع زلزله احتمالی دیده شده است. وی افزود: تمامی این اقدامات به نحوی است تا مردم وحشت زده نشوند چرا که میزان قدرت ریشتر زلزله زیاد نبوده اما برای پیشگیری همه نیروها آماده باش هستند. این زلزله هیچگونه خسارتی تاکنون نداشته است.   مردم در صورت وقوع زلزله نکات ذیل را رعایت کنند: ۱- هنگام وقوع زلزله آرامش تان را حفظ کنید. ترس و وحشت سرعت عکس العمل تان را کمتر می کند. ۲- در صورتی که در یک ساختمان یک طبقه و نزدیک در خروجی هستید، تا آنجا که ممکن است به سرعت ساختمان را ترک کنید اما اگر هنگام وقوع زلزله در ساختمان بلند و چند طبقه هستید سعی نکنید که با استفاده از پله ها یاآسانسور بیرون بروید. ۳- در محل های امن پناه بگیرید. از پنجره ها و کمدهای بلند که بدون مهار هستند و همچنین اشیایی که ممکن است روی شما سقوط کنند و پرت شوند، دور…

به گزارش خوزستان سرافراز:

 

هادی رحمتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اعلام کرد: این زلزله در منطقه جواد آباد ورامین رخ داده و فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری های مناطق اطراف همه در حالت آماده باش هستند و در خود منطقه جوادآباد هم تدابیر لازم برای وقوع زلزله احتمالی دیده شده است.

وی افزود: تمامی این اقدامات به نحوی است تا مردم وحشت زده نشوند چرا که میزان قدرت ریشتر زلزله زیاد نبوده اما برای پیشگیری همه نیروها آماده باش هستند.

این زلزله هیچگونه خسارتی تاکنون نداشته است.

 

مردم در صورت وقوع زلزله نکات ذیل را رعایت کنند:

۱- هنگام وقوع زلزله آرامش تان را حفظ کنید. ترس و وحشت سرعت عکس العمل تان را کمتر می کند.

۲- در صورتی که در یک ساختمان یک طبقه و نزدیک در خروجی هستید، تا آنجا که ممکن است به سرعت ساختمان را ترک کنید اما اگر هنگام وقوع زلزله در ساختمان بلند و چند طبقه هستید سعی نکنید که با استفاده از پله ها یاآسانسور بیرون بروید.

۳- در محل های امن پناه بگیرید. از پنجره ها و کمدهای بلند که بدون مهار هستند و همچنین اشیایی که ممکن است روی شما سقوط کنند و پرت شوند، دور شوید.

۴- اگر محل ایمن وجود ندارد و به کنار دیوار رفته و در حالی که نشسته اید سر خود را روی زانوهایتان خم نموده و با کف دست ها پشت سر خود را گرفته و یا بازوها از سرتان محافظت کنید.

۵- اگر هنگام زلزله در خانه هستید، زیرمیزناهارخوری یا میز تحریر و یا تخت خواب پناه بگیرید و چنانچه در اثرزلزله حرکت کردند پایه های آنها را با دستان تان محکم بگیرید.

۶- اگر هنگام وقوع زلزله در محل کار هستید آرامش خود را حفظ کرده و از پنجره ها و کمدهایی که در محل خود محکم نشده اند، دور شوید. از منابع تامین الکتریسیته (پست های الکتریکی یا کابل های فشار قوی) که احتمال حرکت، تخریب یا سقوط دارند، دورشوید. از محل هایی که امکان حریق وجود دارد، دورشوید. به سمت خروجی های اضطراری هجوم نبرید و از پله ها و آسانسور استفاده نکنید. سریعاً درمکان های ایمن ساختمان از جمله چارچوب در و یا زیر میز، پناه بگیرید.

۷- اگر زمان وقوع زلزله در مدارس یا مراکز آموزشی هستید، یادتان باشد ممکن است افراد هنگام هجوم بردن به سمت درها برای خارج شدن از ساختمان به همدیگر آسیب برسانند، بنابراین بهتر است به محل های امن بروید و تا پایان تکان های ناشی از زلزله در آن پناه بگیرید.

۸- از پنجره ها و درها دور شوید زیز میز پناه بگیرید وبرای جلوگیری از حرکت آن پایه های میز را محکم با دست بگیرید.

۹- اگر هنگام وقوع زلزله در راه پله هستید به سمت بالا یا پایین نروید، بنشینید و سروگردن خود را با دست هایتان بپوشانید.

۱۰- اگر در حیاط مدرسه هستید از ساختمان، دیوار، سازه های بلند فولادی یا چوبی و از سبدهای بسکتبال دور شوید.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک