کد خبر: 8055
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۵/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۸:۴۸

  رییس اداره محیط زیست هویزه گفت: بی آبی باز هم باعث آتش سوزی هورالعظیم در غرب خوزستان شد. موسی مدحجی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: این دومین آتش سوزی در بخش ایرانی هورالعظیم بود که به دلیل بی آبی تالاب رخ داده است. وی با بیان اینکه این آتش سوزی از صبح جمعه آغاز شد و تا شب طول کشید، افزود: آتش سوزی به صورت نقطه ای در چند منطقه از شمالی ترین نقطه تالاب از جمله در چذابه رخ داد که به صورت خودبخود نیز خاموش شد. مدحجی اضافه کرد: حوضچه شماره یک محل وقوع آتش سوزی، هم اکنون خشک شده است. وی گفت: خشکسالی و کم آبی ، تالاب را مستعد آتش سوزی می کند. به گفته وی، بخش عراقی هورالعظیم امسال چندین نوبت دچار آتش سوزی شده که آخرین بار هشت هزار هکتار از آن آتش گرفت. مدحجی تاکید کرد: تامین آب مورد نیاز تالاب تنها راهی است که می تواند از آتش سوزی جلوگیری کند. هورالعظیم یکی از با اهمیت ترین تالاب های کشور و آخرین بازمانده تالاب های بین النهرین است که یک سوم آن در ایران و دو سوم آن در عراق قرار دارد. این تالاب در پی خشکسالی…

 

رییس اداره محیط زیست هویزه گفت: بی آبی باز هم باعث آتش سوزی هورالعظیم در غرب خوزستان شد.

موسی مدحجی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: این دومین آتش سوزی در بخش ایرانی هورالعظیم بود که به دلیل بی آبی تالاب رخ داده است.
وی با بیان اینکه این آتش سوزی از صبح جمعه آغاز شد و تا شب طول کشید، افزود: آتش سوزی به صورت نقطه ای در چند منطقه از شمالی ترین نقطه تالاب از جمله در چذابه رخ داد که به صورت خودبخود نیز خاموش شد.
مدحجی اضافه کرد: حوضچه شماره یک محل وقوع آتش سوزی، هم اکنون خشک شده است.
وی گفت: خشکسالی و کم آبی ، تالاب را مستعد آتش سوزی می کند.
به گفته وی، بخش عراقی هورالعظیم امسال چندین نوبت دچار آتش سوزی شده که آخرین بار هشت هزار هکتار از آن آتش گرفت.
مدحجی تاکید کرد: تامین آب مورد نیاز تالاب تنها راهی است که می تواند از آتش سوزی جلوگیری کند.
هورالعظیم یکی از با اهمیت ترین تالاب های کشور و آخرین بازمانده تالاب های بین النهرین است که یک سوم آن در ایران و دو سوم آن در عراق قرار دارد.
این تالاب در پی خشکسالی ۸۰ درصدی در رودخانه کرخه و آبگیری سد سیمره در بالادست این رودخانه در ایلام، همچنین عملیات اکتشاف نفت با چالش روبه رو است.
هورالعظیم مهمترین فیلتر در مقابل ریزگردها شناخته شده و خشک شدن آن باعث ایجاد کانون های گرد و غبار شده است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک