کد خبر: 8092
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۶/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۱:۵۴

  خوزستان سرافراز: مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی اهواز از نشت مواد شیمیایی سمی و خطرناک در صبح یکشنبه در بزرگراه خلیج فارس (بندر امام – اهواز) خبر داد. مقصود حق شناس روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: مخزن یک تانکر حامل مواد شیمیایی سمی و خطرناک در بزرگراه خلیج فارس (بندرامام به اهواز) ساعت شش و ۳۵ دقیقه یکشنبه دچار نشتی شد. وی افزود: این نوع ماده شیمیایی موسوم به ‘اورتوزالین’ که بسیار سمی و قابل اشتعال است، از پتروشیمی بندر امام به سمت قم حمل می شد. حق شناس گفت: این تانکر دچار سانحه نشده و احتمالا به دلیل گرمای هوای منطقه دچار نشتی شده است. وی اضافه کرد: نشت این مواد در ساعات اولیه بسیار شدید بوده اما پس از ساعاتی از شدت آن کاسته شده است. حق شناس بیان کرد: با وجود اصرار راننده مبنی بر ادامه مسیر اما از حرکت مجدد آن تا زمان ایمن سازی خودداری شده است. وی گفت: هم اکنون پمپ بنزین روبه روی محل حادثه تعطیل شده و مسیر با کمک پنج دستگاه خودروی مهار آتش در حال ایمن سازی است. اورتوزایلین نوعی ماده شیمیایی است که برای ساخت پلاستیسایزرها، داروها، سموم دفع آفات، رنگ و فتالئیک…

 

خوزستان سرافراز: مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی اهواز از نشت مواد شیمیایی سمی و خطرناک در صبح یکشنبه در بزرگراه خلیج فارس (بندر امام – اهواز) خبر داد.

مقصود حق شناس روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: مخزن یک تانکر حامل مواد شیمیایی سمی و خطرناک در بزرگراه خلیج فارس (بندرامام به اهواز) ساعت شش و ۳۵ دقیقه یکشنبه دچار نشتی شد.

وی افزود: این نوع ماده شیمیایی موسوم به ‘اورتوزالین’ که بسیار سمی و قابل اشتعال است، از پتروشیمی بندر امام به سمت قم حمل می شد.

حق شناس گفت: این تانکر دچار سانحه نشده و احتمالا به دلیل گرمای هوای منطقه دچار نشتی شده است.

وی اضافه کرد: نشت این مواد در ساعات اولیه بسیار شدید بوده اما پس از ساعاتی از شدت آن کاسته شده است.

حق شناس بیان کرد: با وجود اصرار راننده مبنی بر ادامه مسیر اما از حرکت مجدد آن تا زمان ایمن سازی خودداری شده است.

وی گفت: هم اکنون پمپ بنزین روبه روی محل حادثه تعطیل شده و مسیر با کمک پنج دستگاه خودروی مهار آتش در حال ایمن سازی است.

اورتوزایلین نوعی ماده شیمیایی است که برای ساخت پلاستیسایزرها، داروها، سموم دفع آفات، رنگ و فتالئیک انیدرید استفاده می شود.

بندر امام در جنوب خوزستان یکی از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک