کد خبر: 8160
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۷/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۴:۲۹

    به گزارش خوزستان سرافراز، احمد سیاحی روز دوشنبه در همایش تخصصی ایمن سازی خیابان های شهری و جاده های برون شهری، در سرسرای شهید هاشمی استانداری خوزستان، اظهار کرد: در چهارماه نخست پارسال ۲۲۴ نفر و در مدت مشابه امسال ۱۶۵ نفر در حوادث رانندگی جاده های برون شهری کشته شدند. وی افزود:پارسال سه هزار و ۸۷۸ فقره تصادف و امسال چهار هزار و ۳۱۵ تصادف رانندگی در بیرون شهرهای خوزستان اتفاق افتاده است. سیاحی با بیان اینکه تصادفات درون شهری نیز در چهارماه نخست امسال ۲۰ درصد کاهش یافته، اظهار کرد: پارسال در این مدت ۷۷ نفر و در مدت مشابه امسال ۶۲ نفر کشته شده اند. به گفته وی، بر اثر تصادفات رانندگی برون شهری در سال ۹۲، ۶۴۶ نفر و پارسال ۶۰۳ نفر همچنین در تصادفات درون شهری در سال ۹۲، ۲۲۷ نفر و پارسال ۲۰۷ نفر در خوزستان کشته شدند. *۸۱ درصد کشته ها در ۴۵ کیلومتری شهرها معاون استاندار خوزستان همچنین گفت: ۸۱ درصد حوادث رانندگی خوزستان در ۴۵ کیلومتری شهرها اتفاق می افتد. وی اضافه کرد: این مساله لزوم هماهنگی میان پلیس راه و راهور، فرمانداران، شهرداران، بخشداران و دهیاران و شرکت های خدمات رسان مانند توزیع برق را نشان می دهد…

 

 

به گزارش خوزستان سرافراز، احمد سیاحی روز دوشنبه در همایش تخصصی ایمن سازی خیابان های شهری و جاده های برون شهری، در سرسرای شهید هاشمی استانداری خوزستان، اظهار کرد: در چهارماه نخست پارسال ۲۲۴ نفر و در مدت مشابه امسال ۱۶۵ نفر در حوادث رانندگی جاده های برون شهری کشته شدند.

وی افزود:پارسال سه هزار و ۸۷۸ فقره تصادف و امسال چهار هزار و ۳۱۵ تصادف رانندگی در بیرون شهرهای خوزستان اتفاق افتاده است.

سیاحی با بیان اینکه تصادفات درون شهری نیز در چهارماه نخست امسال ۲۰ درصد کاهش یافته، اظهار کرد: پارسال در این مدت ۷۷ نفر و در مدت مشابه امسال ۶۲ نفر کشته شده اند.

به گفته وی، بر اثر تصادفات رانندگی برون شهری در سال ۹۲، ۶۴۶ نفر و پارسال ۶۰۳ نفر همچنین در تصادفات درون شهری در سال ۹۲، ۲۲۷ نفر و پارسال ۲۰۷ نفر در خوزستان کشته شدند.

*۸۱ درصد کشته ها در ۴۵ کیلومتری شهرها

معاون استاندار خوزستان همچنین گفت: ۸۱ درصد حوادث رانندگی خوزستان در ۴۵ کیلومتری شهرها اتفاق می افتد.
وی اضافه کرد: این مساله لزوم هماهنگی میان پلیس راه و راهور، فرمانداران، شهرداران، بخشداران و دهیاران و شرکت های خدمات رسان مانند توزیع برق را نشان می دهد تا ورودی و خروجی شهرها ایمن سازی شود.

سیاحی با بیان اینکه توسعه راه های خوزستان متناسب با توسعه شهرها نبوده، اظهار کرد: مشکل فقط به رشد جمعیت مربوط نیست بلکه با وجود سدها، بنادر، صنایع و پایانه ها این یک نقص به شمار می آید.

وی با اشاره به اینکه در آمارها گفته می شود که ۹۰ درصد تصادفات به دلیل عامل انسانی اتفاق می افتد، تاکید کرد: با این حال نباید نخستین اشتباه فرد، آخرین فرصت او برای حیات باشد و در دنیا راهکارهای جدید برای کاهش تصادفات اعم از ساخت آسفالت و تعادل بخشی به راننده اجرا شده است.

سیاحی در ادامه گفت: ارتقای ایمنی تنها با الزامات قانونی و جرایم رانندگی میسر نمی شود و اصلاح جاده ها، فرهنگسازی، نصب علایم هوشمند و افزایش علایم راهنمایی مسیر می تواند به ایمنی کمک کند.

وی افزود:از مهمترین مشکلات جدی و اساسی جاده های درون و برون شهرهای خوزستان خط کشی است که به ویژه در درون شهرها بیشتر است.

به گفته وی، طرح جامع ساماندهی سرعت گیرها در خوزستان با وجود تاکید بسیار هنوز به ثمر نرسیده است.

سیاحی با بیان اینکه طرح ساخت مجتمع های بین راهی در خوزستان به دلیل برخی لابی گری ها به اتمام نرسیده افزود: ۳۲ مجتمع خدمات رفاهی ساخته شده و ۲۱ واحد نیز در خوزستان در دست ساخت است.

وی از مشارکت نکردن فرمانداران و شهرداران در ایمن سازی ۱۳ محور برون شهری انتقاد کرد و گفت: برای تقویت ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی از خودروهای پلاک اروند پیگیری زیادی انجام شد اما هیچکدام از فرمانداران آن را دنبال نکردند.

معاون استاندار خوزستان با اشاره به بخشنامه استاندار خوزستان مبنی بر خرید از تولیدات استان تاکید کرد: با وجود تذکرات بسیار هنوز هم برخی از شهرداری ها قراردادهای کلان برای خرید تجهیزات و رنگ از خارج از استان منعقد می کنند.

وی همچنین گفت:بر اساس دستورالعمل استاندار حداکثر ۲۰ درصد اعتبارات ارزش افزوده در شهرها و ۳۰ درصد این اعتبارات در روستاها می تواند در امور جاری هزینه شود و ما قرار نیست این اعتبارات را برای تورم نیروی انسانی در شهرداری ها خرج کنیم.

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک