کد خبر: 8360
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۹/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۷:۴۷

 خوزستان سرافراز: خداوند در قرآن، نمونه ای از خطوط اصلی دشمنی دشمنان حق و حقیقت را “غفلت” می شمارد، آنگاه که فرمودند: “وَدَّ الَّذِینَ کَفَرُواْ لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِکُمْ وَأَمْتِعَتِکُمْ فَیَمِیلُونَ عَلَیْکُم مَّیْلَهً وَاحِدَهً” (نساء / ۱۰۲) “کافران آرزو می کنند که شما از جنگ ‏افزارها و ساز و برگ خود غافل شوید، تا ناگهان بر شما یورش برند”. امروز که در حال شکل گیری هندسه جهانی هستیم و اوضاع مهم حاضر، بیش از پیش به پیچ مهم تاریخی رسیده، دشمن ؛ بویژه آمریکا درصدد رسوخ و حضور فراگیر خود بصورت “ورود به محیط داخل” و “ورود به منطقه” با کلیه قوا است. البته مقام معظم رهبری راجع به مسئله اول که به بهانه مسائل هسته ای صورت میگیرد فرمودند: “به خیال خودشان در این توافقی که البته تکلیف آن معلوم نیست ؛ نه معلوم است اینجا تصویب بشود و نه معلوم است آنجا تصویب بشود، نیت آنها این بود که از این توافق راهی پیدا کنند برای نفوذ در کشور!؟ ما این راه را بستیم، ما این راه را به طور قاطع خواهیم بست ؛ نه نفوذ اقتصادی آمریکا را در کشور اجازه خواهیم داد، نه نفوذ سیاسی و نه نفوذ فرهنگی و با همه‌ی توان که بحمدالله این…

 خوزستان سرافراز:

خداوند در قرآن، نمونه ای از خطوط اصلی دشمنی دشمنان حق و حقیقت را “غفلت” می شمارد، آنگاه که فرمودند: “وَدَّ الَّذِینَ کَفَرُواْ لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِکُمْ وَأَمْتِعَتِکُمْ فَیَمِیلُونَ عَلَیْکُم مَّیْلَهً وَاحِدَهً” (نساء / ۱۰۲)

“کافران آرزو می کنند که شما از جنگ ‏افزارها و ساز و برگ خود غافل شوید، تا ناگهان بر شما یورش برند”.

امروز که در حال شکل گیری هندسه جهانی هستیم و اوضاع مهم حاضر، بیش از پیش به پیچ مهم تاریخی رسیده، دشمن ؛ بویژه آمریکا درصدد رسوخ و حضور فراگیر خود بصورت “ورود به محیط داخل” و “ورود به منطقه” با کلیه قوا است.

البته مقام معظم رهبری راجع به مسئله اول که به بهانه مسائل هسته ای صورت میگیرد فرمودند: “به خیال خودشان در این توافقی که البته تکلیف آن معلوم نیست ؛ نه معلوم است اینجا تصویب بشود و نه معلوم است آنجا تصویب بشود، نیت آنها این بود که از این توافق راهی پیدا کنند برای نفوذ در کشور!؟ ما این راه را بستیم، ما این راه را به طور قاطع خواهیم بست ؛ نه نفوذ اقتصادی آمریکا را در کشور اجازه خواهیم داد، نه نفوذ سیاسی و نه نفوذ فرهنگی و با همه‌ی توان که بحمدالله این توان، امروز زیاد هم هست، با این نفوذ مقابله خواهیم کرد‌”.

همچنین راجع به مسئله دوم در خصوص فرمایشات رهبر معظم انقلاب که اذعان نمودند: “آمریکایی‌ها در منطقه می‌خواهند نفوذ کنند و اهداف خودشان را دنبال کنند ؛ ما نخواهیم گذاشت”، همچنین فرمودند: “آنها دنبال تجزیه‌ی عراق و سوریه‌اند ؛ به حول و قوه‌ی الهی این اتفاق نخواهد افتاد‌”.

لذا، مطرح نمودن مسئله برجام که بهانه ورود به کشور بود، نسبت به دو مسئله مهم فوق و این دوخط اساسی نظام، که بیانگر استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، نوعی بی خردی است.

پرداختن به برجام و بررسی آن خوب است، ولی درحال حاضر بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، این بررسی باید از طریق مراجع قانونی صورت بگیرد که این امر در حال انجام است.

لذا پرادختن بیش از حد به این موضوع، علاوه بر اینکه میتواند دودستگی را در کشور بوجود بیاورد، خود میتواند تمرکز تخصصی از دیگر نقشه های استکبار جهانی و آمریکایی جنایتکار را نیز بگیرد.

در سخنرانی های اخیر حضرت آقا که قبل و بعد از برجام بود، شاهد سخنان ویژه ی معظم له در رابطه با مبارزه با استکبار و آمریکا بودیم، آنگاه که ایشان اتم مصادیق استکبار را آمریکا و مبارزه با آن را بعنوان یک فرض معرفی نمودند.

لبیک گفتن به ولی فقیه در این امر فضای آرام کشور را حفظ میکند و نمی گذارد مبادا حواسمان از اصل دشمنی ها پرت شود.

یکی از حربه های دشمن این است که افکار عمومی و خواص نظام مقدس جمهوری اسلامی را با استفاده از این مسئله مهم، مشغول و آنها را از مسائل اهمی همچون سوریه، عراق ، یمن و فلسطین که بعنوان مسئله اول جهان اسلام است، غافل سازد.

ممکن است با گفتن کلمه غفلت، افکار عمومی به سمت غفلت از برجام و فرجام توافق تلقی شود، درحالیکه خطرات مهم تر از برجام ؛ غفلت از دیگر دشمنی ها در اثر پرداختن به مذاکرات است.

لذا اگر بنا است تحلیلی راجع به برجام و غیره شود، باید با هدف و محوریت برملا ساختن اهداف شوم آمریکا باشد، چرا که خطر سوء استفاده آمریکا از برجام برای رسیدن به مقاصد شوم خود و زدن ضربه ها به مسلمانان جهان بشدت زیاد است.

محمد امین سواری / دانشجو و فعال سیاسی فرهنگی خوزستان

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک