کد خبر: 8456
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۱/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۵:۲۴

خوزستان سرافراز: طرفداران صنعت خودرو همیشه با معرفی مدل های جدید خودرو های اسپورت سریعا به قیاس آن ها با مدل های قبلی یا مدل های رقیب میپردازند و در زمان کوتاهی هر کدام از این مخلوقات بی نظیر دنیای خودرو طرفداران بسیاری پیدا کرده و به سرعت موضوع اصلی بحث های طرفدارانشان میشوند. اکنون که دیگر چیزی تا زمان آغاز به کار نمایشگاه های بزرگ خودرو نمانده و به زودی شاهد موج جدیدی از خودرو های سوپر اسپورت خواهیم بود بر آن شدیم تا ده خودرو از قدرتمند ترین خودرو های اسپورت موجود را به ترتیب معرفی و بطور مختصر بررسی کنیم. رتبه دهم به خودروی زیبای مکلارن ۶۵۰ اس تعلق میگیرد. این خودرو که در سال ۲۰۱۵ و به عنوان جایگزینی برای مدل ام پی۴ -۱۲ سی معرفی شده بود موتور ۳.۸ لیتری هشت سیلندری در پشت صندلی های خود پنهان کرده که قادر است ۶۴۱ اسب بخار قدرت تولید کند و به همین دلیل بالاتر از بسیاری دیگر  از رقبا قرار گرفته اما همچنان آخرین خودروی اسپورت قدرتمند لیست ما است.   در رتبه نهم شاهد حضور یکی از رقبای همیشگی در این لیست هستیم، دوج وایپر اس آر تی مدل۲۰۱۶، سری وایپر خودرو های کمپانی دوج…

خوزستان سرافراز:

طرفداران صنعت خودرو همیشه با معرفی مدل های جدید خودرو های اسپورت سریعا به قیاس آن ها با مدل های قبلی یا مدل های رقیب میپردازند و در زمان کوتاهی هر کدام از این مخلوقات بی نظیر دنیای خودرو طرفداران بسیاری پیدا کرده و به سرعت موضوع اصلی بحث های طرفدارانشان میشوند. اکنون که دیگر چیزی تا زمان آغاز به کار نمایشگاه های بزرگ خودرو نمانده و به زودی شاهد موج جدیدی از خودرو های سوپر اسپورت خواهیم بود بر آن شدیم تا ده خودرو از قدرتمند ترین خودرو های اسپورت موجود را به ترتیب معرفی و بطور مختصر بررسی کنیم.

رتبه دهم به خودروی زیبای مکلارن ۶۵۰ اس تعلق میگیرد. این خودرو که در سال ۲۰۱۵ و به عنوان جایگزینی برای مدل ام پی۴ -۱۲ سی معرفی شده بود موتور ۳.۸ لیتری هشت سیلندری در پشت صندلی های خود پنهان کرده که قادر است ۶۴۱ اسب بخار قدرت تولید کند و به همین دلیل بالاتر از بسیاری دیگر  از رقبا قرار گرفته اما همچنان آخرین خودروی اسپورت قدرتمند لیست ما است.

 

در رتبه نهم شاهد حضور یکی از رقبای همیشگی در این لیست هستیم، دوج وایپر اس آر تی مدل۲۰۱۶، سری وایپر خودرو های کمپانی دوج همیشه در میان پرقدرت ترین خودرو های سال چشم نوازی میکردند و امسال نیز به همین روال ادامه دادند. زیر کاپوت کشیده و بلند این خودرو موتور پر حجم ۶.۸ لیتری ده سیلندر وجود دارد که با توان ۶۴۵ اسب بخاری خود در لیست خودرو های اسپورت های پرقدرت امسال هم جای گرفته است.

 

رتبه هشتم هم توسط یک خودروی آمریکایی تصاحب شده، شورلت کوروت مدل ۲۰۱۶ در مدل اصلی دارای موتور ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری است که با کمک سوپر شارژر خود میتواند ۶۵۰ اسب بخار قدرت تولید کند و یک رتبه بالاتر از رقیب هموطن خود قرار بگیرد.

 

رتبه هفتم به یکی از شاهکار های فراری یعنی اف اف تعلق میگیرد. این خودروی زیبا و بی نظیر در مدل ۲۰۱۵ خود دارای موتور ۱۲ سیلندر با حجم ۶.۳ لیتری میباشد و ۶۵۱ اسب بخار قدرت نهایی این خودروی کوپه دو در میباشد. اگر طرفدار فراری هستید خوب میدانید که این رتبه دلیلی برای نا امیدی نخواهد بود.

جای تعجب ندارد که با روند رو به رشد ورود خودرو های برقی به صنعت خودرو رتبه ششم جدول رقابت امسال خودرو های پرقدرت اسپورت به خودروی برقی تسلا مدل اس تعلق بگیرد. از سال ۲۰۱۲ کمپانی تسلا با معرفی مدل اس وارد رقابت پر قدرت ها شده بود و مدل ۲۰۱۵ این خودروی آنها نیز با ۶۹۱ اسب بخار قدرت جای هیچگونه بحثی درباره رتبه این خودرو در لیست امسال باقی نگذاشته است.

 

رتبه پنجم باز هم به یک خودرو از ایالات متحده آمریکا رسید. دوج چارجر SRT Hellcat  مدل ۲۰۱۵ با موتور هشت سیلندر ۶.۲ لیتری خود و با استفاده از تکنولوژی موتور های HEMI قادر به تولید ۷۰۷ اسب بخار قدرت میباشد که توانسته در میان بزرگان حاضر در لیست به خوبی قدرت نمایی کند.

 

شرکت دوج جایگاه چهارم را هم با ترفند جالبی از آن خود کرد. مگر میشود جایی نامی از خودروی چارجر شرکت دوج شنیده شود و بلافاصله ذهن طرفداران صنعت خودرو به سمت خودروی چلنجر این شرکت کشیده نشود. دوج با استفاده از موتور یکسان در دو مدل از خودرو های خود هم سود فروش خوبی برای خود دست و پا کرد هم در جدول امسال دو رتبه با این موتور بدست آورد.

 

رتبه سوم به خودرویی تعلق میگیرد که یکی از ارکان همیشگی خودرو های اسپورت و قدرتمند و زیباست، لامبورگینی اونتادور با موتور ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری خود و توان خروجی ۷۲۰ اسب بخار مثل همیشه در لیست پر قدرت ترین ها چشم نوازی میکند و شکی نیست که در سال های آینده نیز شاهد حضور مدل های جدید این کمپانی در این رتبه بندی ها خواهیم بود.

 

اگر فکر میکنید فراری تنها به رتبه هفتم رضایت داده و خبری از خودرو های قوی تر از این کمپانی نیست سخت در اشتباهید. فراری با خلق موتور ۶.۳ لیتری ۱۲ سیلندر خودروی اف ۱۲ berlinetta با توان ۷۲۱ اسب بخار در جایگاه دوم قرار گرفت.

و اما رتبه اول را شاید بتوان بهترین خودروی اسپورت سال نیز نامید، فراری لافراری با ورود خود به دنیای خودرو برگی دیگر از تکنولوژی خودرو های فرمول ۱ را به صنعت خودرو اضافه کرد. این خودروی بی نظیر با کمک یک موتور الکتریکی در کنار موتور ۱۲ سیلندر ۶.۳ لیتری آن قادر است ۷۸۸ اسب بخار قدرت تولید کند و عنوان پر قدرت ترین خودروی اسپورت سال را از آن خود کند.

 

جای خودرو های زیادی در این لیست خالی به نظر میرسد اما این مقایسه تنها بین خودرو های اسپورت بوده و معیار قیاس آنها تنها قدرت موتور مدل ارائه شده توسط کارخانه است. به نظر شما قدرت موتور خودرو ها در مدل های کارخانه ای به تنهایی رضایت بخش است یا شما هم از علاقمندان به صنعت تیونینگ خودرو هستید؟

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک