کد خبر: 8450
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۱/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۴:۳۰

  به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل هواشناسی  ، علت پدیده شرجی و رطوبت زیاد، جنوبی شدن جریانات جوی از خلیج فارس اعلام شده و بر این اساس، این پدیده باشدت و ضعف تادوشنبه هفته آینده در آسمان استان ادامه دارد. بر این اساس، میزان رطوبت نسبی در بندر ماهشهر ۹۳ درصد، شادگان ۹۱، آبادان ۹۰، هندیجان۸۶ و اهواز ۸۵ درصد می باشد. طی ۲۴ ساعت آینده آسمان استان خوزستان، صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد قابل ملاحظه و گرد و غبارمحلی همراه بوده و پدیده شرجی و رطوبت بالا به ویژه در نیمه جنوبی استان پیش بینی می شود. در ۲۴ ساعت گذشته اهواز و بستان با ۴۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و ایذه با حداقل با ۲۴ درجه سانتیگراد خنک ترین مناطق استان خوزستان بوده است. هوای توام با رطوبت بالا که به اصطلاح به آن شرجی یا خرما پزان گفته می شود، برای تبدیل محصول نخل به خارک و خرما در استان های جنوبی ایجاد می شود.

 

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل هواشناسی  ، علت پدیده شرجی و رطوبت زیاد، جنوبی شدن جریانات جوی از خلیج فارس اعلام شده و بر این اساس، این پدیده باشدت و ضعف تادوشنبه هفته آینده در آسمان استان ادامه دارد.

بر این اساس، میزان رطوبت نسبی در بندر ماهشهر ۹۳ درصد، شادگان ۹۱، آبادان ۹۰، هندیجان۸۶ و اهواز ۸۵ درصد می باشد.
طی ۲۴ ساعت آینده آسمان استان خوزستان، صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد قابل ملاحظه و گرد و غبارمحلی همراه بوده و پدیده شرجی و رطوبت بالا به ویژه در نیمه جنوبی استان پیش بینی می شود.

در ۲۴ ساعت گذشته اهواز و بستان با ۴۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و ایذه با حداقل با ۲۴ درجه سانتیگراد خنک ترین مناطق استان خوزستان بوده است.

هوای توام با رطوبت بالا که به اصطلاح به آن شرجی یا خرما پزان گفته می شود، برای تبدیل محصول نخل به خارک و خرما در استان های جنوبی ایجاد می شود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک