کد خبر: 8466
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۱/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۶:۱۱

   خوزستان سرافراز:   دادکان در مناظره‌ با کفاشیان در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو گفت: آقای کفاشیان! چرا در فدراسیون خودت نایب رئیس و دبیرکل را کنار گذاشتی و آدم‌هایی را آوردی که قوی‌تر از آنها نیستند. من نمی‌گویم قبلی‌ها در کنارشان خیلی موفق بودند اما افرادی که به جای آنها به کار گرفته شدند قویتر نیستند و ضعیف‌ترند. آقای کفاشیان! قبول دارید.    محمد دادکان در مناظره‌ با کفاشیان در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با تاکید بر اینکه در مصاحبه قبلی‌اش نگفته در فوتبال فساد وجود دارد، گفت: صحبت‌هایم را با فرمایشی از امام موسی کاظم (ع) آغاز می‌کنم که می‌فرمایند: جامعه‌ای که سمت فساد می‌رود قطعا در مسئولانش فساد وجود دارد. اگر ما فکر کنیم در جامعه‌مان چه ورزش و چه خارج از ورزش فساد در مسئولان وجود ندارد، اشتباه کرده‌ایم. وی افزود: من اعتقاد دارم در فوتبال فساد وجود ندارد بلکه در آدم‌هایی که در فوتبال وجود دارند فساد هست. این مسئله باید برای مردم روشن شود که در این ورزش فساد وجود ندارد. در فوتبال ۲۲ بازیکن برای به ثمر رسیدن گل تلاش می‌کنند و فسادی در آن وجود ندارد اما افرادی که در این ورزش هستند با خودشان فساد می‌آورند….

 

 خوزستان سرافراز:

 

دادکان در مناظره‌ با کفاشیان در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو گفت: آقای کفاشیان! چرا در فدراسیون خودت نایب رئیس و دبیرکل را کنار گذاشتی و آدم‌هایی را آوردی که قوی‌تر از آنها نیستند. من نمی‌گویم قبلی‌ها در کنارشان خیلی موفق بودند اما افرادی که به جای آنها به کار گرفته شدند قویتر نیستند و ضعیف‌ترند. آقای کفاشیان! قبول دارید.

 

 محمد دادکان در مناظره‌ با کفاشیان در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با تاکید بر اینکه در مصاحبه قبلی‌اش نگفته در فوتبال فساد وجود دارد، گفت: صحبت‌هایم را با فرمایشی از امام موسی کاظم (ع) آغاز می‌کنم که می‌فرمایند: جامعه‌ای که سمت فساد می‌رود قطعا در مسئولانش فساد وجود دارد. اگر ما فکر کنیم در جامعه‌مان چه ورزش و چه خارج از ورزش فساد در مسئولان وجود ندارد، اشتباه کرده‌ایم.

وی افزود: من اعتقاد دارم در فوتبال فساد وجود ندارد بلکه در آدم‌هایی که در فوتبال وجود دارند فساد هست. این مسئله باید برای مردم روشن شود که در این ورزش فساد وجود ندارد. در فوتبال ۲۲ بازیکن برای به ثمر رسیدن گل تلاش می‌کنند و فسادی در آن وجود ندارد اما افرادی که در این ورزش هستند با خودشان فساد می‌آورند. قطعا کفاشیان هم حرف مرا قبول دارد و می‌پذیرد آدم‌هایی که فوتبال را اداره می‌کنند در بین آنها فساد وجود دارد. در پول‌هایی که جابه‌جا می‌شود فساد وجود دارد. آیا در فوتبال بین آدم‌ها حسادت نیست؟ جابه‌جایی آدم‌ها، آوردن افرادی  به روی کار که هیچ سررشته‌ای از فوتبال ندارند، فساد نیست؟

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال تاکید کرد:‌ مدیری هیچ چیز از ورزش نمی‌داند وزیر ورزش می‌شود. منظورم شخص وزیر ورزش فعلی نیست بلکه در دوره قبل است که ۸ سال بی‌انضباطی را در دوره مدیریت او در ورزش دیدیم. در کل معتقدم مدیری که چیزی از ورزش نمی‌داند مجبور است هزینه‌ بیشتری انجام دهد و این مسئله موجب فساد می‌شود.

دادکان گفت: پرسپولیس و تراکتورسازی این همه طرفدار دارند  اما چرا موقع بازی‌های این دو تیم ورزشگاه‌ها خالی است؟

تراکتورسازی تا دو سال پیش در یک بازی عادی ۸۰ هزار تماشاگر داشت اما کاری با این هواداران کردند که از فوتبال دور شدند. مدیریت‌های اشتباه و تغییرات پی‌درپی‌ که در این باشگاه به وجود آمد باعث این وضعیت شد. به عقیده من فدراسیون در بازی که به جنجال کشیده می‌شود مقصر است. دیدار تراکتورسازی با نفت را می‌گویم که آن همه جنجال در پی داشت. بعد از آن بازی به فغانی گفتم داوری شما ایراد نداشت اما خوب مدیریت نکردی.

وی اظهار داشت: مشخص نیست در ورزش ما مدیران را روی کار می‌آوریم تا شرایط باشگاه را درست کنند یا آنها را ذلیل کنند. برای چه مدیرانی که سررشته‌ای از فوتبال ندارند را انتخاب می‌کنند؟

دادکان افزود:‌ آقای کفاشیان! چرا در فدراسیون خودت نایب رئیس و دبیرکل را کنار گذاشتی و آدم‌هایی را آوردی که قوی‌تر از آنها نیستند. من نمی‌گویم قبلی‌ها در کنارشان خیلی موفق بودند اما افرادی که به جای آنها به کار گرفته شدند قویتر نیستند و ضعیف‌ترند. آقای کفاشیان! قبول دارید در باشگاه‌های بزرگ در این چند ساله خوب مدیریت نشد و شما در این زمینه نتوانستید اقدام موثری انجام دهید؟ خود من وقتی رئیس فدراسیون بودم در خصوص مدیریت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با مسئولان وزارت ورزش صحبت می‌کردم. مسئولان وزارت به من می‌گفتند که آیا شما با فلان تغییرات در دو باشگاه پرطرفدار موافق هستید یا نه، آقای کفاشیان شما هم بیایید در این مورد اعمال نظر کنید. در این چند ساله واقعا در باشگاه‌های بزرگ ما مدیریت شده است.

وی با تایید این موضوع که بعضی مربیان هستند که از بازیکنان بعد از عقد قرارداد درصد می‌گیرند، گفت: در مورد مسائل داوری هم باید بگویم در زمان مدیریت من یک نفر مشکل داشت و ما او را کنار گذاشتیم. حتی بعضی از مسئولان وقت سازمان تربیت بدنی از من خواستند که این داور به میادین برگردد اما من گفتم محال است این اجازه را بدهم و تا زمانی که در سمت خود حضور داشتم هرگز به این داور اجازه بازگشت ندادم.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال تصریح کرد: همین داور که محروم شد و برگشت به من گفت یکی از مسئولان فدراسیون از او خواسته است فلان بازی را برایشان دربیاورم! من هم پرسیدم آیا این کار را کردی؟ متاسفانه در همین فدراسیونی که او را محروم کردند از آن داور خواسته شده بود که یک بازی را دربیاورد. این را هم بگویم که نمی‌شود گفت سازمان لیگ جدا از فدراسیون است. هر دو از یک خانواده هستند. نباید اینطور باشد که سازمان لیگ کارهای خوب را به نام خودش بزند و چیزهای بد را برای فدراسیون. باید دید چه کسی از این داور خواسته که فلان بازی را دربیاورد. من علی کفاشیان را دوست دارم و او نیز همیشه مصاحبه کرده و گفته که فدراسیون دادکان پاک‌ترین فدراسیون‌ها بود. متاسفانه کفاشیان تحت تاثیر فشار یک مجموعه نایب رئیس خود را عوض می‌کند. به کفاشیان فشار آوردند تا افراد ضعیف‌تر را جانشین نایب رئیس خود کند.

دادکان با اشاره به دلالالی در فوتبال گفت: در زمینه دلالی بازیکنان، مربیان و مدیران مقصرند. مدیری که از ورزش سردرنمی‌آورد برای اینکه کارهایش را پیش ببرد مجبور به فساد می‌شود. او می‌خواهد رسانه‌ها را پشت سر خود داشته باشد و از این رو مجبور به فساد می‌شود. متاسفانه ما مدیرانی از  سپاه، ارتش و… به ورزش می‌آوریم در حالی که اگر این افراد کاربلد بودند در همان ارتش یا سپاه می‌ماندند. ما مدیری می‌آوریم که کارها را پیش ببرد یا اینکه به عقب برگردد؟

وی اظهار داشت: بروید و لیست بازیکنان تیم‌ها را دربیاورید. تیم‌هایی که مشخص نیست نفر بیست‌ودوم و سومشان چه افرادی هستند اما این نفرات قراردادهای مالی‌شان با باشگاه امضا می‌شود و مشخص نیست چه کسی یا چه کسانی پول این قراردادها را می‌گیرند. اگر هستند افرادی که هزار پدرسوختگی در فوتبال بلدند، من هزار و یک پدرسوختگی بلدم و می‌دانم چگونه با آنها مقابله کنم اما مدیران ما این کاره نیستند و به خاطر همین کلاه سرشان می‌رود. من واقعا چنین باشگاهی را سراغ دارم که بازیکن بیستم به بعدش مشخص نیست اما آنها قرارداد مالی امضا کرده‌اند و پول‌هایی در این وسط رد و بدل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در ورزش باید دنبال مدیری برویم که کارش را بلد باشد نه اینکه مدیری بیاوریم که بعد از چهار ماه مجبور شویم او را کنار بگذاریم.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک