کد خبر: 8579
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۲:۳۲

    انجام ۷۰ درصد حفاری در میدانهای مشترک توسط شرکت ملی حفاری ایران به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، مهندس حیدر بهمنی در نشست بررسی عملکرد بخشنامه حمایت از خرید تولیدات و خدمات داخل استان خوزستان که با حضور استاندار خوزستان در ساختمان مرکزی ملی حفاری در اهواز برگزار شد، افزود: این شرکت در زمان حاضر در طرح توسعه میدانهای نفتی آزادگان و یاران جنوبی ۱۴ دکل حفاری مستقر کرده است. وی ادامه داد: شرکت ملی حفاری ایران همچنین در حفاری تعدادی از فازهای طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی مشارکت داشته و هم اکنون عملیات حفاری در فاز ۱۴ را به طور کلید در دست با ۲ دکل دریایی در دست اجرا دارد. بهمنی به عملکرد این شرکت از بدو تاسیس در اول دیماه ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) اشاره و اظهار کرد: این شرکت در ابتدا فعالیت خود را با ۶ دستگاه حفاری آغاز  و هم اکنون تعداد دستگاه های خشکی و دریایی شرکت به ۷۵ دستگاه افزایش یافته و تعداد کارکنان شرکت نیز بالغ بر ۱۶ هزار نفر است. مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در بیش از سه دهه گذشته  حدود چهار هزار حلقه چاه توسط این…

 

 

انجام ۷۰ درصد حفاری در میدانهای مشترک توسط شرکت ملی حفاری ایران

به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، مهندس حیدر بهمنی در نشست بررسی عملکرد بخشنامه حمایت از خرید تولیدات و خدمات داخل استان خوزستان که با حضور استاندار خوزستان در ساختمان مرکزی ملی حفاری در اهواز برگزار شد، افزود: این شرکت در زمان حاضر در طرح توسعه میدانهای نفتی آزادگان و یاران جنوبی ۱۴ دکل حفاری مستقر کرده است.

وی ادامه داد: شرکت ملی حفاری ایران همچنین در حفاری تعدادی از فازهای طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی مشارکت داشته و هم اکنون عملیات حفاری در فاز ۱۴ را به طور کلید در دست با ۲ دکل دریایی در دست اجرا دارد.

بهمنی به عملکرد این شرکت از بدو تاسیس در اول دیماه ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) اشاره و اظهار کرد: این شرکت در ابتدا فعالیت خود را با ۶ دستگاه حفاری آغاز  و هم اکنون تعداد دستگاه های خشکی و دریایی شرکت به ۷۵ دستگاه افزایش یافته و تعداد کارکنان شرکت نیز بالغ بر ۱۶ هزار نفر است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در بیش از سه دهه گذشته  حدود چهار هزار حلقه چاه توسط این شرکت به متراژ ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار متر حفاری شده و ملی حفاری همسو با عملیات حفاری ۲۷ نوع خدمات مرتبط با این صنعت را به شرکت های متقاضی ارائه می دهد.

وی با اشاره به فعالیت های این شرکت در پروژه های بین المللی، افزود: شرکت ملی حفاری ایران با بهره مندی از نیروهای متخصص و مجرب داخلی، هم اکنون از شرکتهای صاحب نام در عرصه صنعت حفاری در جهان است.

بهمنی توضیح داد: صنعت حفاری در کشور تا قبل از پیروزی انقلاب در دست شرکت های خارجی بود و امروز این صنعت مهم و راهبردی به طور کامل توسط متخصصان ایرانی راهبری می شود و شرکت ملی حفاری دارای برند تجاری و عضو شرکتهای بین المللی است و در مناقصات خارجی شرکت می کند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اهتمام ویژه وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران به حفاظت از محیط زیست، اظهار کرد: ملی حفاری از پیشگامان حفاظت از محیط زیست است و کاربست مدیریت پسماند از مدتها پیش در دستور کار شرکت قرار گرفته و تاکنون ۵۰ درصد دستگاه های حفاری این شرکت به سامانه مدیریت پسماند تجهیز و تا ۳ سال آینده ۱۰۰ درصد دکل های شرکت به این سامانه تجهیز می شوند.

وی با تاکید بر توجه شرکت به مبحث بومی سازی قطعات و تجهیزات و استفاده از توانمندی های صنعتگران و سازندگان داخلی و بویژه استان خوزستان، گفت: از سال ۱۳۷۶ تاکنون ۷۰۰ سازنده درون استایی و برون استانی قطعات و تجهیزات حفاری شناسایی و با همکاری آنان نزدیک به ۱۸ هزار قطعه پرمصرف حفاری که تا قبل از آن از خارج کشور تامین می شد، ساخت داخل شده است.

بهمنی با بیان اینکه در سال ۷۶ در مجموع ۱۲ کارگاه با ۲۰۰ نفر شاغل در شهرک صنعتی شماره یک  اهواز  در زمینه تولید قطعات صنعت حفاری فعالیت داشتند و تنها یکصد قطعه در این واحدها تولید می شد، خاطرنشان کرد: در زمان حاضر ۱۵۰ کارگاه در شهرکهای صنعتی استان با بالغ بر ۲ هزار و ۲۵۰ نفر نیرو در زمینه ساخت قطعات کاربردی حفاری فعالیت می کنند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در ادامه به نگاه کلان این شرکت به موضوع پژوهش و فناوری و همکاری تنگاتنگ با مراکز آموزش عالی در سطح کشور و استان اشاره داشت و افزود: یک درصد بودجه سرمایه ای شرکت به پژوهش و فناوری اختصاص دارد و تاکنون از این محل ۳۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده که ۷۵ درصد آن سهم دانشگاه های استان خوزستان بوده است.

در این نشست اعضای هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران و شماری از مدیران اجرایی دستگاههای استان خوزستان حضور داشتند.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک