کد خبر: 8679
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۴/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴

  خوزستان سرافراز: جانعلی خورشیدی عصر دوشنبه در نود و هشتمین جلسه علنی شورای شهر اهواز در نطق پیش از دستور کار گفت: خشکسالی در خوزستان باعث گرم شدن هوا و ایجاد طوفان های گرد و غبار و کمبود آب و سخت شدن شرایط شده است. وی با تاکید بر مدیریت آب شرب و شبکه های آب خام اظهار کرد: شهرداری اهواز برای آبیاری فضای سبز شهری در استفاده از گونه های مقاوم و کم مصرف چاره اندیشی کند. خورشیدی با اشاره به حادثه خیز بودن برخی مسیرهای بین شهری در استان به ویژه مسیر غیزانیه به دهدز، تصریح کرد: شهروندان در یک اقدام قابل تقدیر در شبکه های مجازی طوماری جمع آوری کردند و طی آن ایمن سازی راه ها را خواستار شدند. وی در ادامه فرارسیدن فصل مدارس را یادآور شد و از تاکسیرانی خواست که با برنامه ریزی و ساماندهی سرویس های مدارس مانع ایجاد مشکل برای خانواده ها شود. *مرگ یک دانشجوی دیگر در میدان فرودگاه عضو شورای اسلامی شهر اهواز با انتقاد از عملکرد شهرداری در رابطه با نصب پل عابر پیاده در میدان فرودگاه گفت: دو روز پیش یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات به دلیل نبود پل عابر…

 

خوزستان سرافراز: جانعلی خورشیدی عصر دوشنبه در نود و هشتمین جلسه علنی شورای شهر اهواز در نطق پیش از دستور کار گفت: خشکسالی در خوزستان باعث گرم شدن هوا و ایجاد طوفان های گرد و غبار و کمبود آب و سخت شدن شرایط شده است.

وی با تاکید بر مدیریت آب شرب و شبکه های آب خام اظهار کرد: شهرداری اهواز برای آبیاری فضای سبز شهری در استفاده از گونه های مقاوم و کم مصرف چاره اندیشی کند.

خورشیدی با اشاره به حادثه خیز بودن برخی مسیرهای بین شهری در استان به ویژه مسیر غیزانیه به دهدز، تصریح کرد: شهروندان در یک اقدام قابل تقدیر در شبکه های مجازی طوماری جمع آوری کردند و طی آن ایمن سازی راه ها را خواستار شدند.
وی در ادامه فرارسیدن فصل مدارس را یادآور شد و از تاکسیرانی خواست که با برنامه ریزی و ساماندهی سرویس های مدارس مانع ایجاد مشکل برای خانواده ها شود.

*مرگ یک دانشجوی دیگر در میدان فرودگاه

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با انتقاد از عملکرد شهرداری در رابطه با نصب پل عابر پیاده در میدان فرودگاه گفت: دو روز پیش یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات به دلیل نبود پل عابر پیاده و در هنگام عبور از عرض خیابان دچار سانحه شده و جان خود را از دست داده است.

مریم ابریشم کار تصریح کرد: با وجود پیگیری سه ساله برای نصب پل عابر پیاده در این مسیر اما هنوز راه اندازی نشده این در حالیست که میدان فرودگاه یکی از نقاط پرتردد شهر است که دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات اهواز، یک حوزه علمیه و چندین مدرسه در اطراف آن دارند.

وی اضافه کرد: هزینه نصب پل عابر پیاده مبلغی در حدود یک میلیارد ریال است که قابل مقایسه با هزینه نصب المان های بیجا و گران قیمت در میدان فرودگاه نیست.

*سرریز فاضلاب تابستانه

عضو شورای شهر اهواز نیز در ادامه جلسه با اشاره به سرریز فاضلاب در بسیاری از خیابان های اهواز، بر حل مشکل فاضلاب این کلان شهر تاکید کرد.

زیبا صالح پور گفت: مشکل فاضلاب شهر اهواز بارها مطرح شده است و در زمان عضویت دوره اول شورای اسلامی شهر اهواز نیز این موضوع را بارها طرح کردم اما با گذشت سال ها هنوز حل نشده است.
وی تصریح کرد: مردم اهواز تا کی باید بوی متعفن فاضلاب را در خیابان ها و محل زندگی خود تحمل کنند.
صالح پور اظهار کرد: سرریز فاضلاب در خیابان های اهواز به ویژه در این تابستان گرم و شرجی باعث بیماری و مشکلاتی شده که مسولان شرکت آب و فاضلاب اهواز باید پاسخگو باشند.

*بیکاری کارگران سنتی

عضو دیگر شورای اسلامی شهر اهواز نیز در نطق پیش از دستور خود، تعیین تکلیف کارکنان کشتارگاه سنتی اهواز را خواستار شد.
اسکندر زنگنه افزود: با تبدیل کشتارگاه سنتی به صنعتی، کارکنان بیکار شده اند که لازم است شهرداری آنها را تعیین تکلیف کند.
وی همچنین با اشاره به اعلام خواهر خواندگی شهرهای دارای اشتراکات فرهنگی، گفت: در سال های گذشته بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای شورای شهر و کارمندان شهرداری به خارج از کشور سفر کرده اند اما این سفرها منجر به مبادلات فرهنگی و یا الگو برداری و انتقال تجارب نشده است.

زنگنه در ادامه برگزاری انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر در موعد مقرر را خواستار شد.

ناجی سواری عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر اهواز در پاسخ گفت: انتخابات هیات رییسه پارسال ۱۲ مهر ماه برگزار شده و هیات رییسه فعلی یک سال زمان برای کار دارند.

نود و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز بعد از یک ماه تعطیلی تشکیل شد.
در این جلسه حجت مظفری و جمشید سلحشور غیبت داشتند.

منبع/ایرنا

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک