کد خبر: 8760
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۵:۴۷

کویت سفیر جمهوری اسلامی ایران را فراخوانده است تا مراتب اعتراض خود را نسبت به ارائه پیشنهاد سرمایه گذاری در میدان گازی “دوره” اعلام کند.  به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از خبرگزاری رسمی کویت، پس از انتشار گزارشی در خصوص تصمیم شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران برای بررسی پیشنهادهای سرمایه گذاری در یک میدان گازی، که در نزدیکی یکی از میادین نفتی کویت قرار گرفته است، وزارت خارجه کویت سفیر جمهوری اسلامی را فراخوانده است تا اعتراض خود را اعلام نماید. یک مقام رسمی وزارت خارجه کویت تاکید کرد که سفیر ایران روز یکشنبه فراخوانده شده و نامه اعتراض دولت کویت به وی ارائه گردیده است. وی افزود: وزارت خارجه کویت همه تدابیر لازم را برای حفاظت از منافع و حقوق کشور انجام می دهد و روابط همجواری با همه کشورهای منطقه را حفظ می کند. این مقام کویتی گفت: هیچ تغییری در وضعیت میدان گازی واقع شده در آبهای سرزمینی کویت ایجاد نشده است. بزرگترین بخش این میدان گازی در مرز دریایی مشترک کویت و عربستان سعودی واقع شده ولی بخشی از آن نیز در ایران است. اختلاف بر سر این میدان گازی بین ایران و کویت به دهه ۱۹۶۰ میلادی بازمی گردد. عملیات حفاری ایران در…

کویت سفیر جمهوری اسلامی ایران را فراخوانده است تا مراتب اعتراض خود را نسبت به ارائه پیشنهاد سرمایه گذاری در میدان گازی “دوره” اعلام کند.

 به گزارش خوزستان سرافراز به نقل از خبرگزاری رسمی کویت، پس از انتشار گزارشی در خصوص تصمیم شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران برای بررسی پیشنهادهای سرمایه گذاری در یک میدان گازی، که در نزدیکی یکی از میادین نفتی کویت قرار گرفته است، وزارت خارجه کویت سفیر جمهوری اسلامی را فراخوانده است تا اعتراض خود را اعلام نماید.

یک مقام رسمی وزارت خارجه کویت تاکید کرد که سفیر ایران روز یکشنبه فراخوانده شده و نامه اعتراض دولت کویت به وی ارائه گردیده است.
وی افزود: وزارت خارجه کویت همه تدابیر لازم را برای حفاظت از منافع و حقوق کشور انجام می دهد و روابط همجواری با همه کشورهای منطقه را حفظ می کند.
این مقام کویتی گفت: هیچ تغییری در وضعیت میدان گازی واقع شده در آبهای سرزمینی کویت ایجاد نشده است.
بزرگترین بخش این میدان گازی در مرز دریایی مشترک کویت و عربستان سعودی واقع شده ولی بخشی از آن نیز در ایران است. اختلاف بر سر این میدان گازی بین ایران و کویت به دهه ۱۹۶۰ میلادی بازمی گردد. عملیات حفاری ایران در سال ۲۰۰۱ میلادی موجب شد تا کویت و عربستان سعودی نیز به یک توافق مرزی مشترک دست یابند که بر اساس آن به صورت مشترک به توسعه منابع طبیعی این میدان گازی بپردازند.

 

تسنیم/

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک