کد خبر: 8777
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۶/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۱:۵۷

مدیر کل فنی و حرفه ای خوزستان در گفتگو با خبرنگار خوزستان سرافراز گفت : با هدف محرومیت زدایی در مناطق محروم استان، صبح امروز تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان خوزستان و قرارگاه کربلای استان به منظور ارائه آموزش های مهارتی در اروندکنار منعقدشد.   مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان در خصوص رسالت فنی و حرفه ای در راستای آموزش مهارتی در مسیر محرومیت زدایی در مناطق محروم استان گفت: درراستای ماموریت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه توانمندسازی همه شهروندان خصوصا ساکنان مناطق محروم و مرزی، آموزش فنی و حرفه ای اقدام به آموزش جوانان متناسب با شرایط آن مناطق و اعلام نیاز رشته های مرتبط می کند. در واقع توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در مناطق حاشیه نشین و کمترتوسعه یافته به عنوان یکی از سیاست های آموزشی با جدیت پیگیری می شود که با اجرای آموزش مهارتی و تربیت نیروی انسانی کارآمد و ماهر، اشتغال پایدار ایجاد و توسعه پیداکند.   رحمن قلاوند افزود: به منظور توسعه آموزش های مهارتی بنابر فرمایش مقام معظم رهبری، با توجه به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در تربیت نیروی انسانی ماهر و توسعه مهارت در مناطق محروم…

مدیر کل فنی و حرفه ای خوزستان در گفتگو با خبرنگار خوزستان سرافراز گفت : با هدف محرومیت زدایی در مناطق محروم استان، صبح امروز تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان خوزستان و قرارگاه کربلای استان به منظور ارائه آموزش های مهارتی در اروندکنار منعقدشد.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان در خصوص رسالت فنی و حرفه ای در راستای آموزش مهارتی در مسیر محرومیت زدایی در مناطق محروم استان گفت: درراستای ماموریت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه توانمندسازی همه شهروندان خصوصا ساکنان مناطق محروم و مرزی، آموزش فنی و حرفه ای اقدام به آموزش جوانان متناسب با شرایط آن مناطق و اعلام نیاز رشته های مرتبط می کند. در واقع توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در مناطق حاشیه نشین و کمترتوسعه یافته به عنوان یکی از سیاست های آموزشی با جدیت پیگیری می شود که با اجرای آموزش مهارتی و تربیت نیروی انسانی کارآمد و ماهر، اشتغال پایدار ایجاد و توسعه پیداکند.

 

رحمن قلاوند افزود: به منظور توسعه آموزش های مهارتی بنابر فرمایش مقام معظم رهبری، با توجه به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در تربیت نیروی انسانی ماهر و توسعه مهارت در مناطق محروم به سبب رشد و توسعه اجتماعی و اقتصادی در راستای توانمند ساختن جوانان شهر اروندکنار جهت ورود به بازار کار و کاهش آمار بیکاری ، این تفاهم نامه بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خوزستان و قرار گاه کربلا استان منعقد شده است.

وی در مورد رشته های آموزشی احصا شده در منطقه اروندکنار که بنابر این تفاهم نامه نیاز به فراگیری دارند، بیان کرد: براساس نیازسنجی کمیسیون اشتغال در اروندکنار، رشته هایی از قبیل جوشکاری در و پنجره، پیراهن و شلواردوزی مردانه و صنایع دستی درنظر گرفته شده اند که بتوانند آینده اشتغال را دراین منطقه رقم بزنند.

قلاوند هدف از تفاهم نامه را توسعه سطح همکاری های دوجانبه به منظور فراهم نمودن زمینه های کسب و ارتقای مهارت های متناسب با نیاز بازار کار شهر اروندکنار عنوان کرد و اضافه کرد: از دیگر اهداف می توان به توانمندسازی جامعه هدف شهر اروندکنار از طریق ارائه آموزش های مهارتی و شغلی، کارآفرینی و آماده نمودن جوانان جهت یک زندگی مستقل و پایدار، اشاعه فرهنگ مهارت آموزی و نیز ایجاد و توسعه اشتغال مهارت آموختگان اشاره کرد.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان با اشاره به تعهدات اداره کل در این تفاهم نامه عنوان کرد: برگزاری دوره های آموزشی مهارتی بر اساس نیازسنجی شهر اروندکنار، اختصاص سهمیه پذیرش و ثبت نام ویژه جوانان جویای کار فاقد مهارت ، افراد بیکار سرپرست خانواده در دوره های مهارتی، معرفی مهارت آموختگان به مراکز کاریابی شهرستان آبادان و کانون کارآفرینان استان به منظور استفاده از بسته های حمایتی کانون، پیگیری در جذب و بیکارگیری مربیان توانمند و واجد شرایط در مرکز آموزش فنی و حرفه ای اروندکنار و معرفی مهارت آموختگان جهت استفاده از تسهیلات وام خوداشتغالی به موسسه کارآفرینی و امید از جمله تعهدات اداره محسوب می شود.

 

قلاوند در رابطه با تعهدات قرارگاه کربلا در راستای تفاهم صورت گرفته، گفت: قرارگاه تعهداتی از قبیل پرداخت هزینه های مربوط به ساخت کابین های جوشکاری و ساخت میزهای جوشکاری و انعقاد قرارداد آموزشی مربیان حق التدریس دوره های آموزشی را عهده دار شده است.

همچنین تشکیل کارگروهی تحت عنوان کارگروه اشتغال و آموزش های فنی و حرفه ای در اروندکنار به منظور پیگیری، برنامه ریزی، تصمیم گیری، نظارت به مسائل مربوط به نیازسنجی آموزشی، اشتغال و کارآفرینی جوانان این منطقه تعهد مشترک بین طرفین درنظر گرفته شده است.

در ادامه این نشست، مسئول محرومیت زدایی قرارگاه کربلا در خصوص هدف از انعقاد تفاهم نامه و تاثیر آن در ایجاد اشتغال و کارآفرینی جوانان در اروندکنار اظهارکرد: هدف از این تفاهم نامه، توسعه برنامه های آموزشی مهارتی متناسب با نیاز منطقه اروندکنار با همکاری دو جانبه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان و قرارگاه کربلا است. این تفاهم نامه با توجه به توانمندی های بالقوه قطعا نقش بسزایی در بحث اشتغال جوانان خواهد داشت.

ابراهیم نعامی خاطرنشان کرد: در موضوع اشتغال تنها یک ارگان و یا یک نهاد نمی تواند مشکل بیکاری را حل کند و نیاز به تعامل بین دستگاه های وجود دارد لذا قرارگاه کربلا نیز با توجه به این که ماموریت حفظ و حراست از نوارهای مرزی اروندکنار را برعهده دارد، در این زمینه پیش قدم شده و با همکاری فنی و حرفه ای شاهد برگزاری دوره های آموزشی بنابر نیاز منطقه را شاهد خواهیم بود.

لازم به ذکر است مدت زمان تفاهم نامه از تاریخ امضاء و مبادله به مدت ۱ سال بوده که در صورت توافق طرفین قابل بازنگری و تمدید است

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک