کد خبر: 8863
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۷/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۸:۲۹

 در روز گذشته بیش از ۲۰۰ جسد در لیبی و ۷۱ جسد در اتریش از مهاجران پیدا شد. خوزستان سرافراز، درچند وقت اخیر بحران مهاجران به همه ی دنیا آسیب زیادی زده است ایتالیا در طول تاریخ به این مقدار مهاجر نداشته، موجی از مردم کشور های آفریقایی نیز سعی می کنند از طریق سوریه خود را اروپا برسانند و بسیاری از آنها نیز در این راه کشته شده اند. کشف ۷۱ جسد در یک کامیون یخچال دار در اتریش بی بی سی در این باره نوشت: پس از آن که پلیس اتریش تایید کرد که جسد ۷۱ پناهجو در کامیونی در یک بزرگراه در شرق این کشور پیدا شده، وزیر کشور اتریش از رهبران اتحادیه اروپا در خواست کرد تا برای جلوگیری از مرگ و میربیشتر پناهجویان این اطمینان را بدهند که آنها از راههای قانونی و امن وارد کشورهای اروپا می شوند. این مقام اتریشی کشف اجساد ۷۱ پناهجو را زنگ خطر دانسته و گفته است دیگر کافی که در مقابل چنین حوادثی با شگفتی و همدردی واکنش نشان دهیم. وزیر کشور اتریش تاکید کرده که پاسخ به مسئله قاچاق انسان شدیدتر کردن تدابیر امنیتی در مرزها نیست، بلکه باید این اطمینان داده شود که برای پناهجویان راهی…

 در روز گذشته بیش از ۲۰۰ جسد در لیبی و ۷۱ جسد در اتریش از مهاجران پیدا شد.

خوزستان سرافراز، درچند وقت اخیر بحران مهاجران به همه ی دنیا آسیب زیادی زده است ایتالیا در طول تاریخ به این مقدار مهاجر نداشته، موجی از مردم کشور های آفریقایی نیز سعی می کنند از طریق سوریه خود را اروپا برسانند و بسیاری از آنها نیز در این راه کشته شده اند.

کشف ۷۱ جسد در یک کامیون یخچال دار در اتریش

بی بی سی در این باره نوشت: پس از آن که پلیس اتریش تایید کرد که جسد ۷۱ پناهجو در کامیونی در یک بزرگراه در شرق این کشور پیدا شده، وزیر کشور اتریش از رهبران اتحادیه اروپا در خواست کرد تا برای جلوگیری از مرگ و میربیشتر پناهجویان این اطمینان را بدهند که آنها از راههای قانونی و امن وارد کشورهای اروپا می شوند.

این مقام اتریشی کشف اجساد ۷۱ پناهجو را زنگ خطر دانسته و گفته است دیگر کافی که در مقابل چنین حوادثی با شگفتی و همدردی واکنش نشان دهیم.

وزیر کشور اتریش تاکید کرده که پاسخ به مسئله قاچاق انسان شدیدتر کردن تدابیر امنیتی در مرزها نیست، بلکه باید این اطمینان داده شود که برای پناهجویان راهی قانونی برای ورود به کشورهای اروپایی وجوددارد.

پلیس اتریش گفته است که اجساد ۷۱ پناهجو، متعلق به ۵۹ مرد، ۸ زن و ۴ کودک است.

یکی از سخنگویان پلیس با اشاره به این که ۴ نفر در این ارتباط در مجارستان دستگیر شده اند، گفت که این پناهجویان احتمالا از سوریه آمده بودند.

به گفته پلیس اتریش این اجساد در یک کامیون یخچال دار یافت شده که آن را در نزدیکی مرز مجارستان رها کرده بودند.

ماموران پلیس اجساد متلاشی شده این افراد را روز گذشته و هنگامی یافتند که کامیونی را که در یک بزرگراه منتهی به وین مورد بررسی قرار دادند.

رئیس پلیس محلی گفته است ظاهرا این افراد یک و نیم تا دو روز قبل از آن جان خود را از دست داده بودند.

مقامات همچنین گفته‌اند که این افراد احتمالا قبل از اینکه کامیون از مجارستان وارد خاک اتریش شود مرده بودند.

قرار است پلیس شمار دقیق کشته‌ها را در یک کنفرانسی خبری اعلام کنند.

وزیر کشور اتریش گفته است این فاجعه نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا به سیاست واحدی برای مراقبت از جان پناهجویان و مقابله با فعالیت قاچاقچیان انسان نیاز دارد.

کشف ۲۰۰ جسد در لیبی

همچنین در بندر زواره که در غرب لیبی قرار دارد بیش از ۲۰۰ جسد از مهاجرانی که به صورت قاچاق تردد می کردند توسط پلیس ساحلی لیبی پیدا شد. به گزارش پزشکان بدون مرز که به آنجا برای کمک رفته بودند حدود ۴۰ جسد در قایقی ماهیگیری و ۱۶۰ جسد معلق در آب پیدا شدند گفته شده هنوز مشخص نیست ۱۱۰ نفر از مهاجران پس از این حادثه زنده مانده باشند.

با این حادثه آمار تعداد کشته شده های امسال در دریای مدیترانه به بیش از ۲۵۰۰ نفر رسید. این تعداد بیشترین مقدار در طول تاریخ است.

گفتنی است روز ۴ شنبه نیز پلیس ساحلی سوئد در سواحل سوریه ۵۲ جسد را در یک کشتی پیدا کردند،۴۵۰ نفر دیگر نیز در این کشتی قرار داشتند که توسط پلیس سوئد دستگیر شدند. البته لیبی دیگر بهترین کشور برای مهاجرت غیر قانونی نیست و الان پس بهترین مسیر برای مهاجران غیر قانونی رفتن از ترکیه به یونان است.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک