کد خبر: 8844
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۷/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۰:۰۶

یکی از مهم‌ترین تئوری‌ها و نظریات مربوط به شکل‌گیری مناقشات قومی، تحریک احساسات و القای خواسته‌های قومی خارج از ظرفیت‌های قانونی از سوی نخبگان محلی است.

                                                                                       بسمه تعالی

یکی از مهم‌ترین شیوه‌ها که متاسفانه در چند دوره گذشته بروز و نمود بیشتری داشته طرح مسائل قوم‌گرایانه از سوی برخی نامزدهاست و براثر افراط در تضاد با منافع و امنیت ملی قرار می‌گیرد به طوری که از نگاه یک ناظر بی‌طرف به‌طور کامل در انگیزه و هدف این افراد برای تلاش جهت ورود به مجلس می‌توان تردید ‌کرد.

یکی از مهم‌ترین تئوری‌ها و نظریات مربوط به شکل‌گیری مناقشات قومی، تحریک احساسات و القای خواسته‌های قومی خارج از ظرفیت‌های قانونی از سوی نخبگان محلی است.

 فضای شهرستان هامتاسفانه زودترازدیگرشهرها انتخاباتی شده است و ۶ماه مانده به انتخابات لابی های سیاسی¸برگزاری نشست ها و شرکت در مراسمات جهت ورود به مجلس شورای اسلامی به اوج خود رسیده است.

بیشترکاندیدها با امیدواری کامل وارد عرصه انتخابات شده و با سخنی قابل تامل می گویند به ما تکلیف شده و از ما خواسته اند وارد عرصه انتخابات شویم.

 

اکثر شهروندان در شهرستان ها به عملکردنمایندگان خود انتقاد داشته و عدم توسعه و عقب ماندگی شهرستان های خود را متوجه عملکرد ضعیف نمایندگان می دانند.

 

 

در صورتی که همین شهروندان در انتخابات مجلس و شوراها و …..نمایندگان خود را در یک انتخابات آزاد انتخاب می کنند.

 

حال چرا اکثر شهروندان از انتخاب نماینده خود بعد از مدت کوتاهی گله مند می شوند به دلایل مختلفی بر می گردد که در فرصتی دیگر به آن پرداخته خواهد شد.

 

 

شهروندان باید به دقت سوابق مدیریتی و تحصیلی و سایر شاخصه های یک نماینده خوب را بررسی نموده و با یک انتخاب شایسته به دور از مسائل قومی و احساسی نمایندگان اصلح را انتخاب نمایند.

 

متاسفانه تجربه ثابت نموده است که بعضی از کاندیدها برای ورود به بهارستان دست به هر اقدامی خواهند زد :

 

دادن وعده هایی مانند اشتغالزایی ؛آوردن کارخانه پتروشیمی و نفت و گاز در حوزه انتخابیه و …… که اکثر این شعارها دور از واقعیت بوده و فقط در ایام تبلیغات مطرح خواهد شد.

 

آیا ورود به بهارستان به هر قیمتی ارزش خواهد داشت؟

 

نمایندگان محترم که نیت تان خیر بوده و برای خدمت به مردم وارد صحنه شده اید :

تجربه ثابت نموده که بعضی ازنمایندگان بعد از ورود به مجلس شورای اسلامی با مردم حوزه انتخابیه خود دچاریک سری  تضادهای اساسی و جدی خواهند شد.

 

فعالین سیاسی و اجتماعی که در ایام انتخابات بصورت تمام وقت به معرفی کاندید مورد نظرشان در آن شهرستان می پردازند بعد ازپیروزی آن نماینده و با وجود اینکه سهم قابل توجهی در موفقیت آن نماینده ایفا نموده اند” به فراموشی سپرده می شوند.

 

حال برای شهروندان به طور حتم سوال پیش خواهد آمد که چه اتفاقاتی باعث میشود یک نماینده از فعالین سیاسی و اجتماعی کارشناسان و روشنفکران آن شهرستان جدامی شود؟

 

عده ای اعتقاد دارند یک نماینده بعد از ورود به بهارستان به دلیل روابط جدید و آشنایی با مدیران ارشد نظام؛کابینه دولت و مدیران استان ازفعالان ودلسوزان آن شهرستان جدا وعملا افرادی که درانتخاب او نقش اصلی را ایفا نموده اندبه فراموشی خواهند سپرد.درصورتی که اگررابطه خود را با همان فعالان سیاسی و کارشناسان ادامه دهند قطعادر توسعه شهرشان موثر واقع خواهد شد.

 

شهروندان باید برای توسعه و پیشرفت شهرستان خودنقاط ضعف و قدرت نمایندگان را بررسی نموده و با یک انتخاب شایسته نماینده ای مقتدر و با تدبیر راهی بهارستان نمایند.

 

اینکه ما مسائل قومیتی و انتخاب های احساسی را ملاک انتخاب قرار دهیم قطعا مشکلات گذشته پابرجا خواهد بود و از قطار پیشرفت و توسعه عقب خواهیم ماند.

 

رضا شیرالی

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:انتشار یافته: ۵ نظر
 • حاتم اهواز
  |
  |
  ۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۸
  عین واقعیت در این مطلب گفته شده است /بعد از پیروزی انقلاب در تمام انتخابات من شرکت نموده و حضوری فعال داشته ام.اما همین که نماینده به مجلس راه پیدا می کند ؛یهو خصوصیات اخلاقی و برنامه های پیشنهادی او عوض میشود.
 • احمدی/ایذه
  |
  |
  ۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۸
  یادداشتی قابل تامل و متاسفانه حقیقتی تلخ که وجود داشته و باید مردم این دوره نمایندگانی شایسته و اصلح انتخاب نمایند.
 • حسین /بهبهان
  |
  |
  ۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۸
  نماینده شهرستان ما به تمام برنامه های خود در زمان انتخابات عمل نموده است.
 • عامری
  |
  |
  ۲:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۹
  نماینده ها فقط در زمان تبلیغات مردم را دوست دارند.
 • خمیسی
  |
  |
  ۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۹
  مردم باید از اشتباهات گذشته خود در انتخاب نمایندگان درس عبرت گرفته و نماینده ای را انتخاب نمایند که درد و رنج مردم را درک کند.
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...
  تازه ترین اخبار
  آ نتورک