کد خبر: 8940
تعداد نظرات: يك نظر
تاریخ انتشار: ۹/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۲:۲۶

  خوزستان سرافراز : تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان خوزستان و خروج میلیاردها دلار ارز از کشور به دلیل تصمیم استاندار خوزستان این روزها در رسانه های مختلف به دفعات به ان پرداخته شده است. به گزارش مشرق ، هیأت دولت و مسئولین کشوری مخالف تصمیم استانداری هستند که خود آن را منصوب کرده اند، ولی استاندار دولت یازدهم بدون توجه به تبعات اجتماعی و اقتصادی بخشنامه خود، همچنان بر تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند در سراسر استان خوزستان اصرار می ورزد. بعد از ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی، نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت، برخی نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس، کرباسیان رئیس گمرک، ترکان دبیر شورای مناطق آزاد و رئیس منطقه آزاد اروند، حال الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور مخالف جدید تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان خوزستان است . تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر خوزستان ممنوع استدر همین ارتباط خبرنگار مشرق با دکتر الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور گفتگوی کوتاهی انجام داده که از نظرتان می گذرد: آیا تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان خوزستان بدون پرداخت عوارض گمرکی مجاز است؟ تردد خودروهای پلاک اروند در محدوده منطقه آزاد اروند و شعاع مشخصی آزاد است و در سراسر…

 th

خوزستان سرافراز : تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان خوزستان و خروج میلیاردها دلار ارز از کشور به دلیل تصمیم استاندار خوزستان این روزها در رسانه های مختلف به دفعات به ان پرداخته شده است.

به گزارش مشرق ، هیأت دولت و مسئولین کشوری مخالف تصمیم استانداری هستند که خود آن را منصوب کرده اند، ولی استاندار دولت یازدهم بدون توجه به تبعات اجتماعی و اقتصادی بخشنامه خود، همچنان بر تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند در سراسر استان خوزستان اصرار می ورزد.

بعد از ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی، نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت، برخی نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس، کرباسیان رئیس گمرک، ترکان دبیر شورای مناطق آزاد و رئیس منطقه آزاد اروند، حال الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور مخالف جدید تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان خوزستان است .

تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر خوزستان ممنوع استدر همین ارتباط خبرنگار مشرق با دکتر الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور گفتگوی کوتاهی انجام داده که از نظرتان می گذرد:

آیا تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان خوزستان بدون پرداخت عوارض گمرکی مجاز است؟

تردد خودروهای پلاک اروند در محدوده منطقه آزاد اروند و شعاع مشخصی آزاد است و در سراسر استان خوزستان تردد آنها مجاز نیست.

بر اساس قانون خودروها در همان محدوده‌ای که تعیین شده حق تردد دارند، اما در بعضی استان ها مانند استان خوزستان به علت تردد بعضی از خودروهایی که کارآیی حمل بار داشتند و باعث می‌شد در زمینه اشتغال حرکت هایی ایجاد کند برخوردهایی داشتیم که انتظار دارند که در خارج از محدوده این خودروها بتوانند تردد داشته باشند که این موارد هم در حال بررسی است و تاکنون از طرف هیئت دولت تردد این خودروها در سراسر استان مجاز نشده است.

یعنی الان معاونت حقوقی رییس جمهور موافق تردد این خودروها در تمام استان خوزستان است؟

هر محدوده ای را که قانون تعریف می‌کند در همان محدود اجازه دارند تردد کنند، قانون تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد را در محدوده مشخصی آزاد کرده و نه کل استان .

چرا معاونت حقوقی ریاست جمهوری در خصوص بخشنامه استاندار خوزستان مبنی بر تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان واکنشی نشان نمیدهد؟

ما به عنوان معاون حقوقی رییس جمهور در واقع اگر استعلامی از ما بشود یا ابهامی باشد و یا درباره حق استاندار درباره محدوده تردد، سوالی داشته باشد ما در این زمینه ها استعلام را پاسخ می‌دهیم .

آیا استاندار می تواند بدون نظر هیئت دولت محدوده تردد خودروهای منطقه آزاد را افزایش دهد؟

خیر ، استاندار نمی تواند چنین اقدامی انجام دهد .

 

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:انتشار یافته: يك نظر
 • محمد
  |
  |
  ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۰
  با سلام تکذیبیه اش در سایت استانداری خوزستان ذکر شده
 • نظرات بینندگان
  نام:
  ایمیل:
  * نظر:
  نظر سنجی

  آیا از عملکرد شورای پنجم کلانشهر اهواز راضی هستید؟

  Loading ... Loading ...