کد خبر: 9023
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۷:۳۴

    خوزستان سرافراز، شورای اسلامی شهر اهواز شامگاه دوشنبه در نود و نهمین جلسه علنی خود، مساعدت به حوزه علمیه الغدیر اهواز به مبلغ یک میلیارد ریال را مصوب کرد. حوزه علمیه الغدیر اهواز مهر ماه سال گذشته از سوی آیت الله محسن حیدری عضو مجلس خبرگان و امام جمعه موقت اهواز تاسیس شد. شورای شهر اهواز همچنین در این جلسه، واگذاری دو پلاک زمین به محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای ساخت حسینیه را تصویب کرد. این زمین به مساحت ۳۲۴ مترمربع در کوی رمضان واقع است و قرار است علاوه بر حسینیه، یک مجتمع فرهنگی و بنیاد خیریه در آن ساخته شود. این درخواست جزو برنامه های امروز شورای شهر نبود و از سوی نماینده محسن رضایی طرح و با رای نمایندگان شورا در دستورکار قرار گرفت. *پیشنهاد دانشگاه علمی کاربردی برای پارک بانوان شورای اسلامی شهر اهواز در ادامه این جلسه با درخواست علی حسین حسین زاده رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان مبنی بر واگذاری پارک بانوان اهواز به مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز مخالفت کرد. عضو شورای شهر اهواز در مخالفت با این درخواست گفت:تنها پارکی که به نام ۵۰ درصد از جمعیت شهر ساخته شده و هنوز بعد از یک سال…

 

 

خوزستان سرافراز، شورای اسلامی شهر اهواز شامگاه دوشنبه در نود و نهمین جلسه علنی خود، مساعدت به حوزه علمیه الغدیر اهواز به مبلغ یک میلیارد ریال را مصوب کرد.
حوزه علمیه الغدیر اهواز مهر ماه سال گذشته از سوی آیت الله محسن حیدری عضو مجلس خبرگان و امام جمعه موقت اهواز تاسیس شد.
شورای شهر اهواز همچنین در این جلسه، واگذاری دو پلاک زمین به محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای ساخت حسینیه را تصویب کرد.
این زمین به مساحت ۳۲۴ مترمربع در کوی رمضان واقع است و قرار است علاوه بر حسینیه، یک مجتمع فرهنگی و بنیاد خیریه در آن ساخته شود.
این درخواست جزو برنامه های امروز شورای شهر نبود و از سوی نماینده محسن رضایی طرح و با رای نمایندگان شورا در دستورکار قرار گرفت.

*پیشنهاد دانشگاه علمی کاربردی برای پارک بانوان

شورای اسلامی شهر اهواز در ادامه این جلسه با درخواست علی حسین حسین زاده رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان مبنی بر واگذاری پارک بانوان اهواز به مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز مخالفت کرد.
عضو شورای شهر اهواز در مخالفت با این درخواست گفت:تنها پارکی که به نام ۵۰ درصد از جمعیت شهر ساخته شده و هنوز بعد از یک سال به بهره برداری نرسیده نباید تغییر کاربری داده شود.
زیبا صالح پور افزود:اگر چه تاسیس مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز اقدام مناسبی است و فضای این مرکز جوابگوی دانشجویان نیست، توجیهی ندارد که در پارک بانوان اهواز مستقر شود.
وی تصریح کرد: با مشاهده این درخواست، گله خود را در تماس با رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام کردم و وی پاسخ داد که به او گفته شده پارک بانوان یک محل متروکه است.
سیدمحمدجواد رضوی عضو دیگر شورای شهر اهواز نیز در این باره گفت:وظیفه شهرداری اهواز ساختن دانشگاه نیست و از همان ابتدا مخالف واگذاری ساختمان فرهنگسرای IT به این مرکز علمی کاربردی بودیم.
وی افزود: طبق گفته مقامات دانشگاه جامع علمی کاربردی، هدف از راه اندازی این مرکز برگزاری دوره های کوتاه مدت است و به هیچ وجه ارائه دروس دانشگاهی نیست.
حجت الاسلام قربانعلی سعادت نیا رییس شورای اسلامی شهر اهواز نیز در ادامه گفت:مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز به صورت شتابزده و در شرایطی که بیم آن می رفت که مجوزش باطل شود، در ساختمان فرهنگسرای IT مستقر شد.
وی اضافه کرد: در آن زمان فرهنگسرای IT یک مکان فرهنگی پیشرفته و مجهز بود که برای آن ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده بود و اعضای شورا نیز با واگذاری این ساختمان به مرکز علمی کاربردی موافق نبودند.
اسماعیل احمدی فر رییس مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز نیز در این نشست اظهار کرد:این دانشگاه اکنون ۴۰۰ دانشجو دارد و با افزایش تعداد دانشجویان به یک هزار و ۲۰۰ نفر در مهر امسال، با کمبود فضا مواجه است.
وی حل مشکل فضا و واگذاری یک قطعه زمین برای احداث ساختمان دانشگاه شهرداری را خواستار شد و گفت: در اختیار گرفتن پارک بانوان هدف این مرکز نیست و رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بر اساس تحلیل ذهنی خود چنین پیشنهادی را مطرح کرده است.
در نهایت شورای اسلامی شهر اهواز، اختصاص یک مکان مناسب به مرکز علمی کاربردی شهرداری برای حل مشکل در آغاز سال تحصیلی و واگذاری یک زمین مناسب برای احداث یک محل مناسب را تصویب کرد.

*رویکرد دوگانه با پیمانکاران

شورای اسلامی شهر اهواز همچنین اصلاحیه تعیین تکلیف پروژه بهسازی معابر پل روگذر کوی علوی را تصویب کرد.
این پروژه بهمن ۹۱ با مبلغ بیش از شش میلیارد ریال با دستور شورای تامین استان و شورای تامین شهرستان اهواز، برای جابجایی بازارچه کوی علوی اجرا شد، ولی به دلیل طی نشدن روال قانونی عقد قرارداد امکان پرداخت طلب پیمانکار وجود نداشت.
عاشور سواری پور عضو شورای اسلامی شهر اهواز با انتقاد از واگذاری پروژه به پیمانکاران شهرداری بدون عقد قرارداد، گفت: این رویه در شورای سوم وجود داشت و در دوره شورای چهارم نیز ادامه یافته است.
وی با بیان اینکه رفتار دوگانه با پیمانکاران قابل قبول نیست، افزود:در حال حاضر پیمانکارانی که از سوی یکی از اعضای شورای شهر یا کارمندان شهرداری حمایت شوند، می توانند مطالبات خود را وصول کنند و مابقی نیز با وجود مراجعات مکرر هنوز موفق به دریافت پول خود نشده اند که از جمله آنها پیمانکاران شهرداری منطقه ۵ قبل از جداسازی کوت عبدالله است.
سواری پور تهیه لیستی از مطالبات پرداخت نشده پیمانکاران شهرداری را خواستار شد و اظهار کرد:شهرداری باید به صورت یکسان مطالبات کلیه پیمانکاران را پرداخت کند.

*جلسه علنی بدون نطق پیش از دستور

شورای اسلامی شهر اهواز نود و نهمین جلسه علنی خود را با حضور ۱۸ نفر و غیبت رامی علاسوند، هدایت ممبینی و غلامرضا سبزعلی برگزار کرد.
این جلسه سه ناطق پیش از دستور کار داشت که غلامرضا سبزعلی به دلیل غیبت و جمشید سلحشور به دلیل تاخیر نطق خود را انجام ندادند و عاشور سواری پور نیز از دادن نطق خودداری کرد.
به دلیل انجام نشدن نطق های پیش از دستور حجت الاسلام کاظم سواری و حجت الاسلام قربانعلی سعادت نیا رییس شورا به ایراد سخن پرداختند.
اعضای شورای شهر در این جلسه هفت نامه و لایحه را بررسی کردند.
جبران ضرر ۳۵ میلیون ریالی اکرم حسینیان بابت کارشناسی اشتباه کارمند شهرداری اهواز و پرداخت وجه به وی ظرف ۱۵ روز تصویب و مقرر شد شهرداری تخلف کارمند مربوطه را بررسی کند.
در این نشست همچنین درخواست مساعدت به دو شهروند، هر کدام به مبلغ ۲۰ میلیون ریال به تصویب رسید.
اختصاص پنج درصد حق فروش بلیت به سازمان پایانه های شهرداری اهواز و بررسی وضعیت آرامستان بهشت آباد و آرامستان جدید باغ فردوس اهواز نیز که در دستور کار نبود، انجام شد.

 

منبع/ایرنا

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک