کد خبر: 9015
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۱/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۷:۰۹

” بی حسرت از جهان نرود هیچ کس به در الا شهید عشق به تیر از کمان دوست “ در سوگ شهادت ناگوار شهید احمد حیاری ✒ به قلم: پیمان شوهانی _ مدرس دانشگاه و سخنگوی انجمن ایران دوستان شهرستان شوش دانیال ( ع ) ” با صبا در چمن لاله سحر می‌گفتم که شهیدان که‌اند این همه خونین کفنان ”   چهارشنبه ۴ شهریور ماه ، روز شگرفی برای مردم شوش بود . روزی که از خاطر عاطر تاریخی آن هرگز از یاد برده نخواهد شد . در حالی که هنوز سینه در غم جانان دکتر تفاخ در حال سوزیدن بود و کوه اندوه فراق او ، تن خسته ی ما را از ناله چو نالی کرده بود ، غمی دوباره لشگر انگیزاند و خون عاشقان را در پیاله و صراحی غم و اندوه و ماتمی همراه با سرور ریخت و در کشتن ما هیچ مدارا نکرد .   روزی که ما چشم به راه بودیم که صبا نکهتی از خاک ره نوگلی به نام احمد حیاری را با خود به همراه آورد تا بدان پیک نامور از دیار دوست ، اندوه دل فراق دکتر را ز یاد بریم و ز خط مشکبار دوست و خاک ره او ،…

” بی حسرت از جهان نرود هیچ کس به در
الا شهید عشق به تیر از کمان دوست “

در سوگ شهادت ناگوار شهید احمد حیاری

✒ به قلم: پیمان شوهانی _ مدرس دانشگاه و سخنگوی انجمن ایران دوستان شهرستان شوش دانیال ( ع )

” با صبا در چمن لاله سحر می‌گفتم

که شهیدان که‌اند این همه خونین کفنان ”

 

چهارشنبه ۴ شهریور ماه ، روز شگرفی برای مردم شوش بود . روزی که از خاطر عاطر تاریخی آن هرگز از یاد برده نخواهد شد . در حالی که هنوز سینه در غم جانان دکتر تفاخ در حال سوزیدن بود و کوه اندوه فراق او ، تن خسته ی ما را از ناله چو نالی کرده بود ، غمی دوباره لشگر انگیزاند و خون عاشقان را در پیاله و صراحی غم و اندوه و ماتمی همراه با سرور ریخت و در کشتن ما هیچ مدارا نکرد .

 

روزی که ما چشم به راه بودیم که صبا نکهتی از خاک ره نوگلی به نام احمد حیاری را با خود به همراه آورد تا بدان پیک نامور از دیار دوست ، اندوه دل فراق دکتر را ز یاد بریم و ز خط مشکبار دوست و خاک ره او ، توتیا و کحل الجواهری بر دیده نهیم و آن را حرز جان کنیم :

 

” مژده دادند که بر ما گذری خواهی کرد

نیت خیر مگردان که مبارک فالیست ”

 

اما خبرهای رسیده از ارتفاعات استان لاذقیه ، به ناگاه خنب و سبوی خیال ما را در هم شکست و خبر شهادت آن یار سفر کرده و غزال رعنا ( بدست تروریست های تکفیری ) ، که صد قافله دل همره او بود ، ما را سر بر کوه و بیابان نهاد و بر ارتفاع و سریر تحیر ، یله کرد ؛ و از هر طرف که رفتیم ، از این تیه و بیابان سرگردانی ، جز بر وحشتمان نیفزود .

 

شهید والا مقام و مدافع دلداه ی حرمی که عاشقانه و پاکبازانه ، در و گوهر جان شریف خود را در پیمانه و ساغر شهادت و دلدادگی نهاد تا نرگس جماش آن سرو سهی ، چنانکه نص صریح قرآن در آیه ی ۱۶۹ سوره ی آل عمران می فرماید :

 

” در شهیدان یرزقون فرمود حق

آن غذا را نی دهان بد نی طبق ”

 

 

” بل هم احیاء عند ربهم

بخورد یرزقون در اسراری ”

 

بر مائده و اورنگ ” أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقون ” نشیند و سر بر آستان و شادروان جانان نهد . همای سعادتی که باعث شد شوش ، شهر شهید پرور ، اولین سیمرغ هدایت و شهید مدافع حرم خود را اهدا کند و از رسیدن به وصل خورشید این شاه شمشاد قدان و خسرو شیرین دهنان ، سر خود را بر سر گردون به فخر بساید و به مژگان ، قلب همه ی صف شکنان ، شکند .

 

آری فروغ ابدی آن شمع سعادت پرتو که به تحقیق مرید عشق بود و  چون بمرد ، شهید عشق شد ، برای هماره در قلب تاریخ زمان شوش زنده هست و نور افشانی می کند و در دار و سراپرده ی بقا ، جاودانه هست .

 

” گر دار فنا خواهی تا دار بقا گردد

آن آتش عمرانی در خرمن ماتم زن ”

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک