کد خبر: 9267
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱۸/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۱:۵۶

خوزستان سرافراز:  نمایشگاه‌داران خودرو معتقدند «در مدتی که کمپین نخریدن خودرو توسط مردم به راه افتاده، رکود در بازار خودرو تعمیق شده؛ به طوری که این رکود در چند سال گذشته بی‌سابقه بوده است.»   افزایش قیمت و کاهش کیفیت خودرو این روزها کار را به جایی رسانده که مردم به صورت خودجوش اقدام به راه‌اندازی کمپین «خودرو نخرید تا ارزان شود» کردند. اگرچه برخی از کارشناسان خودرو معتقدند که در پشت پرده این ماجرا، گروهی که از این کمپین منتفع می‌شوند، آن را حمایت می‌کنند.  در حال حاضر کمپین «خودرو نخرید تا ارزان شود» تاثیر زیادی در بازار گذاشته است؛ به طوری که برخی از فعالان بازار خودرو عنوان می‌کنند نسبت به مدت مشابه سال گذشته خرید خودروهای صفر از کارخانه و نمایندگی‌ها حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است. به نظر می‌رسد این کمپین در بازار خودروهای کارکرده و دست دوم نیز بی‌تاثیر نبوده و شاهد افت شدیدی در خرید و فروش و معاملات خودروها در این بازار بوده‌ایم. این در شرایطی است که نمایشگاه‌داران خودرو اعتراف به این موضوع می‌کنند «رکود در بازار خودرو و کاهش معاملات در چند سال گذشته بی‌سابقه بوده است.» محمد علوی، یکی از این نمایشگاه‌داران در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در این…

خوزستان سرافراز:

 نمایشگاه‌داران خودرو معتقدند «در مدتی که کمپین نخریدن خودرو توسط مردم به راه افتاده، رکود در بازار خودرو تعمیق شده؛ به طوری که این رکود در چند سال گذشته بی‌سابقه بوده است.»

 

افزایش قیمت و کاهش کیفیت خودرو این روزها کار را به جایی رسانده که مردم به صورت خودجوش اقدام به راه‌اندازی کمپین «خودرو نخرید تا ارزان شود» کردند. اگرچه برخی از کارشناسان خودرو معتقدند که در پشت پرده این ماجرا، گروهی که از این کمپین منتفع می‌شوند، آن را حمایت می‌کنند.

 در حال حاضر کمپین «خودرو نخرید تا ارزان شود» تاثیر زیادی در بازار گذاشته است؛ به طوری که برخی از فعالان بازار خودرو عنوان می‌کنند نسبت به مدت مشابه سال گذشته خرید خودروهای صفر از کارخانه و نمایندگی‌ها حدود ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

به نظر می‌رسد این کمپین در بازار خودروهای کارکرده و دست دوم نیز بی‌تاثیر نبوده و شاهد افت شدیدی در خرید و فروش و معاملات خودروها در این بازار بوده‌ایم. این در شرایطی است که نمایشگاه‌داران خودرو اعتراف به این موضوع می‌کنند «رکود در بازار خودرو و کاهش معاملات در چند سال گذشته بی‌سابقه بوده است.»

محمد علوی، یکی از این نمایشگاه‌داران در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در این باره می‌گوید «این رکود می‌تواند در ماه‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.»

براساس گفته یکی دیگر از نمایشگاه‌داران، «قیمت‌های امروز خودرو نسبت به یک ماه قبل با افت یک تا سه میلیون تومانی در میان خودروهای ایرانی و چینی روبه‌رو شده است. این افت قیمت‌ها در بازار خودروهای خارجی نیز بی‌تاثیر نبوده است؛ به طوری که خودروهای خارجی کاهش قیمت چند ده میلیونی داشته‌اند.»

بنا به این گزارش، در حال حاضر پراید ۱۳۱ حدود ۱۹ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان، تیبا ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، رانا ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پژوپارس ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تندر۹۰ حدود ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو۴۰۵ دوگانه‌سوز ۳۰ میلیون و پژو۴۰۵ بنزین‌سوز ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار قیمت دارد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک