کد خبر: 9383
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۱/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۲:۱۰

  خوزستان سرافراز: یکی از اهالی روستای چمترخان بخش شعیبیه شوشتر بعد از ۶۰سال فراق ،سرانجام به آغوش طایفه بازگشت.  عبدالمنان حمزه نیا از طایفه حمزه ساکن روستای چمترخان بخش شعیبیه شهرستان شوشتر سه ساله بود که به همراه مادرش جهت کار در نخیلات و باغات به خرمشهر سفر می کند و از بخت شوم مادر را در این سفر از دست می دهد. مدتی در شهر سرگردان می ماند و سرانجام به واسطه یکی از اقوامش که گویا دایی وی بوده به اصفهان منتقل می شود. عبدالمنان بعد از چندسال اقامت در اصفهان دایی را نیز گم می کند و بعد از مدتی بلاتکلیفی به تهران و سرانجام شمال سفر می کند. وی که از سن کودکی از اقوام خود جدا شده بود هیچ شناختی از زادگاه و طایفه خود نداشت و همین باعث شد تا هیچ وقت سراغی از آنان نگیرد. از آن زمان به بعد همه از وی بی خبر می شوند و تلاش پدر برای پیدا کردن فرزند نیز بی نتیجه می ماند. عبدالمنان مدتی در مطب یک پزشک تهرانی مشغول کار می شود و بدلیل ناکافی بودن درآمد به شمال عزیمت می کند وبعد از مشغول شدن در یک کارخانه ام دی اف با یک…

 

خوزستان سرافراز: یکی از اهالی روستای چمترخان بخش شعیبیه شوشتر بعد از ۶۰سال فراق ،سرانجام به آغوش طایفه بازگشت.

 عبدالمنان حمزه نیا از طایفه حمزه ساکن روستای چمترخان بخش شعیبیه شهرستان شوشتر سه ساله بود که به همراه مادرش جهت کار در نخیلات و باغات به خرمشهر سفر می کند و از بخت شوم مادر را در این سفر از دست می دهد.
مدتی در شهر سرگردان می ماند و سرانجام به واسطه یکی از اقوامش که گویا دایی وی بوده به اصفهان منتقل می شود.
عبدالمنان بعد از چندسال اقامت در اصفهان دایی را نیز گم می کند و بعد از مدتی بلاتکلیفی به تهران و سرانجام شمال سفر می کند.
وی که از سن کودکی از اقوام خود جدا شده بود هیچ شناختی از زادگاه و طایفه خود نداشت و همین باعث شد تا هیچ وقت سراغی از آنان نگیرد.
از آن زمان به بعد همه از وی بی خبر می شوند و تلاش پدر برای پیدا کردن فرزند نیز بی نتیجه می ماند.
عبدالمنان مدتی در مطب یک پزشک تهرانی مشغول کار می شود و بدلیل ناکافی بودن درآمد به شمال عزیمت می کند وبعد از مشغول شدن در یک کارخانه ام دی اف با یک دختر شمالی ازدواج می کند.
نتیجه این ازدواج برای عبدالمنان دو پسر و سه دختر می شود.
حس کنجکاوی فرزندان عبدالمنان آنان را ساکت نمی گذارد و در شهرهای مختلف کشور شروع به تحقیق و جستجو می کنند.
سرانجام اسفند سال گذشته براساس اتفاق یکی از پسران عبدالمنان با یک نفر از بستگان خود برخورد می کند و پس از تشابه فامیلی ماجرا را به وی می گوید و از او میخواهد تادر این زمینه تحقیق کند.
پس از تحقیق از بزرگان و نشانه هایی که از زمان بچگی در بدن عبدالمنان بود همه به یقین رسیدند که وی همان کودک خردسالی است که حوالی سال ۱۳۳۰گم شده بود و سالها در انتظار و دوری اقوام خود بسر می برد.
شامگاه روز پنجشنبه مراسم استقبال باشکوهی از عبدالمنان و خانواده اش در روستای چمترخان بخش شعیبیه برگزار شد.

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک