کد خبر: 9406
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۲/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۶:۰۵

  دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به حضور و تردد امن تروریست‌های داعش از کشورهای خارجی به سوریه و عراق گفت: اراده‌ای مشکوک در تلاش است تا با مدیریت جریان تروریستی داعش، ظرفیت‌های ناامنی، بی‌ثباتی و بحران را در منطقه حفظ کند. به گزارش خوزستان سرافراز، سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق بعدازظهر امروز (شنبه) با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد. شمخانی در این دیدار با اشاره به زمینه‌های مشترک و گسترده فرهنگی و دینی بین دو ملت ایران و عراق، گسترش روابط بین مجلس ایران و پارلمان عراق را مهم و عاملی در مسیر تعمیق پیوندهای مستحکم دو کشور و ظرفیتی عظیم در برابر تهدیدات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دانست. وی با اشاره به تکثر قومی و مذهبی در کشور عراق، اختلاف سلیقه و رأی در موضوعات سیاسی و اجتماعی را تجلی دموکراسی و چندصدایی در جامعه این کشور عنوان کرد و افزود: مقابله با تلاش سازمان یافته دشمنان عراق که با استفاده از افراطیون مذهبی و بازماندگان رژیم بعث به دنبال ایجاد شکاف سیاسی و مذهبی هستند، نیازمند افزایش هوشیاری رهبران سیاسی این کشور است. شمخانی بر ضرورت تلاش مضاعف به منظور گسترش خدمات عمومی برای مردم…

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به حضور و تردد امن تروریست‌های داعش از کشورهای خارجی به سوریه و عراق گفت: اراده‌ای مشکوک در تلاش است تا با مدیریت جریان تروریستی داعش، ظرفیت‌های ناامنی، بی‌ثباتی و بحران را در منطقه حفظ کند.

به گزارش خوزستان سرافراز، سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق بعدازظهر امروز (شنبه) با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به زمینه‌های مشترک و گسترده فرهنگی و دینی بین دو ملت ایران و عراق، گسترش روابط بین مجلس ایران و پارلمان عراق را مهم و عاملی در مسیر تعمیق پیوندهای مستحکم دو کشور و ظرفیتی عظیم در برابر تهدیدات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دانست.

وی با اشاره به تکثر قومی و مذهبی در کشور عراق، اختلاف سلیقه و رأی در موضوعات سیاسی و اجتماعی را تجلی دموکراسی و چندصدایی در جامعه این کشور عنوان کرد و افزود: مقابله با تلاش سازمان یافته دشمنان عراق که با استفاده از افراطیون مذهبی و بازماندگان رژیم بعث به دنبال ایجاد شکاف سیاسی و مذهبی هستند، نیازمند افزایش هوشیاری رهبران سیاسی این کشور است.

شمخانی بر ضرورت تلاش مضاعف به منظور گسترش خدمات عمومی برای مردم رنج کشیده عراق و همچنین تسریع در بازسازی مناطق آزاد شده از وجود تروریسم تأکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران چون گذشته آماده همکاری نزدیک با دولت و بخش خصوصی عراق به منظور ایجاد و توسعه زیرساخت‌های اصلی خدمات عمومی و رفاهی در این کشور است.

شمخانی مسیر طی شده در مذاکرات هسته‌ای و ارتقاء قدرت سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را فرصتی جدید برای توسعه همکاری‌های همه‌جانبه با کشورهای منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: مبارزه با تروریسم و رفع خطر فوری داعش در کنار هم‌افزایی ظرفیت‌های منطقه‌ای برای رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی، مهمترین اولویت عراق و سایر کشورهای منطقه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی عدم جدیت غربی‌ها و ائتلاف‌ ادعایی آنان علیه داعش را ریشه اصلی شکل‌گیری بحران آوارگان عنوان کرد و افزود: امروز با توسعه موج فزاینده آوارگان به کشورهای غربی، افکار عمومی جهانی بیش از گذشته با رنج و مرارت مردم مظلوم سوریه و عراق آشنا شده است.

وی با اشاره به حضور و تردد امن تروریست‌های داعش از کشورهای خارجی به سوریه و عراق و بهره‌برداری گسترده آنان از منابع مالی و فروش نفت این کشورها افزود: اراده‌ای مشکوک در تلاش است تا با مدیریت جریان تروریستی داعش، ظرفیت‌های ناامنی، بی‌ثباتی و بحران را در منطقه حفظ کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: عراق در نهایت بر بحران‌های تروریستی پیروز خواهد شد و با پیشرفت و توسعه روزافزون به جایگاه منطقه‌ای خود باز خواهد گشت. سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق در این دیدار با تقدیر از حمایت‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق بر لزوم افزایش مناسبات و همکاری‌ها بین دو کشور تأکید کرد.

وی با اشاره به نقش محوری ایران در ایجاد امنیت و ثبات در منطقه افزود: ما در تلاشیم که با افزایش ارتباطات هدفمند با ایران، ثبات منطقه‌ای و توسعه اقتصادی در عراق را افزایش دهیم.

الجبوری گفت: تلاش عراق حذف زمینه‌های رشد و یارگیری گروه‌های تکفیری است و در این مسیر سعی دارد از تمام ظرفیت‌های سیاسی و توانمندی‌های نظامی و امنیتی خود استفاده کند.

منبع/فارس
FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک