کد خبر: 9416
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۲۳/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۷:۵۹

    استاندار خوزستان گفت: اعتباری برای مطرح کردن(برند سازی) چند محصول کشاورزی استان خوزستان اختصاص می یابد. به گزارش خوزستان سرافراز: عبدالحسن مقتدایی یکشنبه درنشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در محل سالن جلسات استانداری خوزستان اظهار کرد: بسیاری از تولیدات کشاورزی و آبزی در استان خوزستان هستند که بومی این منطقه هستند وباید برای شناسایی این محصولات به کشور و دنیا صاحب برند شوند. وی گفت: برای ایجاد برند در محصولات کشاورزی استان اعتبار لازم در نظر گرفته می شود و به همین منظور ۹۰ درصد تمرکز استان بر روی قابلیت های استان است. استاندار خوزستان با بیان اینکه یکی از ظرفیت های استان وجود بندر در بسیاری از شهرستان های بندری خوزستان است افزود: هم اکنون هفت بندر فعال در استان وجود دارد و بزودی بندر ماهشهر نیز فعال می شود تا مکانی برای فعالیت اقتصادی باشد. مقتدایی افزود: یکی دیگر از کارهایی که در خوزستان برای رونق اقتصادی انجام گرفته شناسایی میزان مرز اهواز و گرفتن مجوز شهر مرزی برای اهواز است. همچنین در این نشست رییس اتاق بازرگانی اهواز اظهار کرد: دو مبحث شیلات و خرما از مهم ترین تولیدات استان است که در ایجاد ثروت برای استان و فراهم کردن فرصت…

 

 

استاندار خوزستان گفت: اعتباری برای مطرح کردن(برند سازی) چند محصول کشاورزی استان خوزستان اختصاص می یابد.

به گزارش خوزستان سرافراز: عبدالحسن مقتدایی یکشنبه درنشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در محل سالن جلسات استانداری خوزستان اظهار کرد: بسیاری از تولیدات کشاورزی و آبزی در استان خوزستان هستند که بومی این منطقه هستند وباید برای شناسایی این محصولات به کشور و دنیا صاحب برند شوند.
وی گفت: برای ایجاد برند در محصولات کشاورزی استان اعتبار لازم در نظر گرفته می شود و به همین منظور ۹۰ درصد تمرکز استان بر روی قابلیت های استان است.
استاندار خوزستان با بیان اینکه یکی از ظرفیت های استان وجود بندر در بسیاری از شهرستان های بندری خوزستان است افزود: هم اکنون هفت بندر فعال در استان وجود دارد و بزودی بندر ماهشهر نیز فعال می شود تا مکانی برای فعالیت اقتصادی باشد.
مقتدایی افزود: یکی دیگر از کارهایی که در خوزستان برای رونق اقتصادی انجام گرفته شناسایی میزان مرز اهواز و گرفتن مجوز شهر مرزی برای اهواز است.
همچنین در این نشست رییس اتاق بازرگانی اهواز اظهار کرد: دو مبحث شیلات و خرما از مهم ترین تولیدات استان است که در ایجاد ثروت برای استان و فراهم کردن فرصت شغلی بسیار نقش دارند.
شهلا اموری در ادامه بیان کرد: از جمله مشکلات حوزه شیلات رعایت نکردن بهداشت در صادرات آبزیان و نبود متولی برای صادرات آبزیان در استان است.
وی گفت: برای بهبود صادرات در بخش شیلات استان نیاز است که در بخش صنایع تبدیلی این محصول آزمایشگاه راه اندازی شود و مکان های ضدعفونی در مرز ایجاد شود.
رییس اتاق بازرگانی اهواز همچنین با اشاره به مشکلاتی که در بخش خرما در استان وجود دارد افزود: اکثر کارگاه داران دربخش خرما به دلیل بدهی های بانکی ورشکست شده اند، بهره های بالای بانکی، بی ثباتی قیمت نهاده های خرما در کشور و بالا بوردن هزینه حمل و نقل خرما از جمله مشکلات در این بخش است.
اموری بیان کرد: از جمله کارهایی که می توان برای بهبهود صادرات در بخش خرمای استان انجام داد تخفیف مالیات بر درامد، تبلیغات خرما استان در سطح جهان و ایجاد انبار و سردخانه های مجهز در استان است.

منبع/ایرنا

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک