کد خبر: 9496
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۳۱/ شهریور/ ۱۳۹۴ - ۰:۲۷

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز : معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور از اجرای مدل آموزشی آموزش، تولید، بازاریابی و فروش در منطقه آزاد اروند استان خوزستان خبر داد. دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان داشت: مدلی به عنوان آموزش، تولید، بازاریابی و فروش در این وزارتخانه در حال اجرایی شدن است که در چارچوب توسعه کسب و کارهای متوسط و کوچک مشاغل خانگی این مدل در منطقه آزاد اروند هم اجرایی شود. دکتر کورش پرند افزود: بر این اساس قرار شد تعدادی از کارفرینان برتر کشور با توجه به نیاز سنجی های به عمل آمده به منطقه دعوت شوند و خط اعتباری از سوی سازمان منطقه آزاد اروند برای این کار در نظر گرفته می شود تا این افراد بتوانند با توجه به این مدل به عنوان پشتیبان از آن در منطقه استفاده کنند. وی از دیگر زمینه های کاربردی به این منظور به کارآفرینی در زمینه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، پوشاک، تابلو فرش، داروهای گیاهی، صنایع کشاورزی و غذایی و انرژی های تجدید پذیر اشاره کرد. دکتر پرند دیگر مبحث…

khuzsarafraz.ir

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز :

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور از اجرای مدل آموزشی آموزش، تولید، بازاریابی و فروش در منطقه آزاد اروند استان خوزستان خبر داد.

دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان داشت: مدلی به عنوان آموزش، تولید، بازاریابی و فروش در این وزارتخانه در حال اجرایی شدن است که در چارچوب توسعه کسب و کارهای متوسط و کوچک مشاغل خانگی این مدل در منطقه آزاد اروند هم اجرایی شود.

دکتر کورش پرند افزود: بر این اساس قرار شد تعدادی از کارفرینان برتر کشور با توجه به نیاز سنجی های به عمل آمده به منطقه دعوت شوند و خط اعتباری از سوی سازمان منطقه آزاد اروند برای این کار در نظر گرفته می شود تا این افراد بتوانند با توجه به این مدل به عنوان پشتیبان از آن در منطقه استفاده کنند.

وی از دیگر زمینه های کاربردی به این منظور به کارآفرینی در زمینه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، پوشاک، تابلو فرش، داروهای گیاهی، صنایع کشاورزی و غذایی و انرژی های تجدید پذیر اشاره کرد.

دکتر پرند دیگر مبحث مورد مذاکره با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند را در زمینه توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در این منطقه عنوان و اظهار کرد: در این زمینه برنامه ریزی خوبی انجام و قرار شده تجهیزات مورد نیاز برآورد شود؛ قسمت های قابل ملاحظه ای از این تجهیزات توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و با کمک سازمان منطقه ازاد اروند تامین می شود.

وی توانمندسازی و آموزش های مهارتی برای روستاییان، مناطق مرزی و محروم با تاکید بر اشتغال پایدار را دیگر مورد مذاکره با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد و افزود: بر اساس طرحی که در سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور تدوین و در شورای عالی اشتغال مصوب شده ما اعلام آمادگی کرده ایم چند روستا به عنوان پایلوت در این زمینه انتخاب و ۸ گام از نیاز سنجی تا ختم به اشتغال توسط این سازمان اجرایی شود و در این زمینه منطقه آزاد اروند هم به ما کمک می کند.

دکتر پرند توضیح داد: در این پروژه در تعدادی از روستاها شرکت خواهم کرد و مدیریت پروژه را به عهده خواهم گرفت. رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همچنین بیان داشت: طرحی برای توانمندسازی در حوزه های آموزش، رایانه و آموزش های شهروندی در منطقه آزاد اروند شروع می شود که برنامه ریزی آن به صورت موبایل ترینینگ خواهد بود؛ این طرح به صورت مکتوب ارائه و در هیات مدیره مطرح شده که بعد از تصویب اعلام همگانی خواهد شد.

همچنین اسماعیل زمانی ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان داشت: سازمان، آموزش فنی و حرفه ای به عنوان زیرساخت برای توسعه است و با سرمایه گذاری در این زمینه تعهداتی داریم که با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور شهرهای آبادان و خرمشهر به شکل پایلوت انتخاب شده اند.

اسماعیل زمانی افزود: توانمندسازی و آموزش های مهارتی برای روستاییان در منطقه عملیاتی می شود.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک