کد خبر: 9550
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۱/ مهر/ ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸

ثبت و ضبط تجارب مدیریت بحران در دوران دفاع مقدس یکی از رسالت های اساسی نسل حاضر است تا دستمایه بالندگی و پیشرفت و ثبات این سرزمین هزاره ای در قرن های آینده باشد.

 

خوزستان سرافراز :عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران و مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، استمرار تولید و صادرات نفت خام را مهمترین دستاورد صنعت نفت در دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

 بیژن عالی پور روز سه شنبه با صدور پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دوران دفاع مقدس حکایت سال های پیوند سنگر و صنعت است و تلاشگران صنعت نفت ایران نیز همچون دیگر اقشار در خط مقدم تولید حماسه های بزرگی خلق کرده اند که دو هزار و ۸۸۸روز مقاومت پیروز و استمرار تولید و صادرات در شرایط بمباران مستمر هوایی نتیجه و حاصل این حضور حماسی و همه جانبه است.

وی افزود: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز با آغاز جنگ تحمیلی، در حالی که خلاء کارشناسی ناشی از خروج کارشناسان خارجی را جبران کرده و تولید پایدار منطبق با اهداف و آرمان های ملی را از سر گرفته بود قدم در میدان آزمونی بزرگتر نهاد و در خطرناک ترین صحنه های بمباران هوایی دشمن پایداری کرد.

عالی پور در این پیام تاکید کرد: امروز با گذشت ۳۵ سال از آغاز جنگ تحمیلی، تردیدی باقی نمانده که تجارب گوناگون دفاع مقدس برای ملت ایران نتایج و ثمراتی پرارج به همراه داشته و یکی از آنها تقویت بنیه دفاعی و تثبیت ایران به عنوان قدرت بلامنازع منطقه ای است.

وی افزود: از سوی دیگر، خوداتکایی و استقلال سیاسی و اقتصادی که وجه تمایز ایران اسلامی با دیگر کشورهای منطقه است بدون شک حاصل مقاومت ملت ایران در آن مقطع سرنوشت ساز و رهبری هوشمندانه انقلاب است که به مثابه رشته تسبیح اجزا و عناصر جامعه را به هم پیوند زده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: ثبت و ضبط تجارب مدیریت بحران در دوران دفاع مقدس یکی از رسالت های اساسی نسل حاضر است تا دستمایه بالندگی و پیشرفت و ثبات این سرزمین هزاره ای در قرن های آینده باشد.

وی در انتهای این پیام با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره یکهزار و ۱۸شهید صنعت نفت و ۴۶۶ شهید مناطق نفتخیز جنوب، از رشادت های ایثارگران، جانبازان و آزادگان سرافراز دفاع مقدس قدردانی و به آنان ادای احترام کرد.

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با پنج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، مارون، آغاجاری، گچساران و مسجد سلیمان و نیز دو شرکت خدماتی و دو شرکت تخصصی بزرگترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران محسوب می شود.

این شرکت مناطق هم اکنون بیش از ۸۵درصد نفت و ۱۶درصد گاز کشور را تولید می کند به گونه ای که روزانه افزون بر سه میلیون بشکه نفت خام، ۸۰۰ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی و ۱۵۰ هزار بشکه میعانات گازی استخراج می کند.

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مسئوولیت برنامه ریزی تولید و مدیریت بیش از ۷۰ مخزن نفتی و گازی با مجموع بیش از ۳۳۰ میلیارد بشکه نفت درجا و بیش از ۴۲۰ تریلیون فوت مکعب گاز درجا را عهده دار است.

در طول سال های جنگ، تاسیسات و کارخانجات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خسارات ناشی از دو هزار و ۵۰۰حمله هوایی و موشکی را تحمل کرد با این حال به عنوان سکاندار کشتی اقتصاد کشور تا واپسین روز جنگ برنامه حفظ توان و استمرار تولید به میزان متوسط سه میلیون بشکه در روز را به سر انجام رساند.

 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک