کد خبر: 9633
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ مهر/ ۱۳۹۴ - ۲:۳۳

به گزارش خوزستان سرافراز: جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: دولتمردان سعودی از این ناراحت هستند که چرا حج در وسط جنگ یمن انجام می‌شود؛ اگر عربستان از میدان یمن، فائق بیرون آید منطقه را با جنگ‌های نامحدودی روبه‌رو خواهد کرد. سرلشکر غلامعلی رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم تمدید حکم رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سخنانی ضمن تسلیت به مناسبت حادثه منا که در آن جمعی از هموطنان‌مان جان باختند، گفت: ما هفته خیلی خوبی داشتیم، از یکم و دوم تا ۱۰ مهر که آغاز آن عید قربان و پایان آن عید ولایت و غدیرخم بود، اما متاسفانه این اعیاد را دولتمردان مغرور، بی‌کفایت و بی‌لیاقت آل سعود به عزا تبدیل کردند. وی افزود: سنت خداوند نیز همین است و به کسانی که در عمل اخلاص ندارند و در راه خدا تلاش می‌کنند و بلکه در مسیر شیطان گام برمی‌دارند، در کاسه‌شان زهر، ناکامی و شکست می‌ریزد. جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: وفات زائرین عزیز مسلمان به ویژه زائرین کشور خودمان و ملت ایران را در حادثه منا تسلیت عرض می‌کنم. واقعا فاجعه بسیار هولناکی اتفاق افتاده است. وی با بیان اینکه هر کس دستش در کار حاکمیتی نباشد و مسئولیت نداشته…

به گزارش خوزستان سرافراز:

جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: دولتمردان سعودی از این ناراحت هستند که چرا حج در وسط جنگ یمن انجام می‌شود؛ اگر عربستان از میدان یمن، فائق بیرون آید منطقه را با جنگ‌های نامحدودی روبه‌رو خواهد کرد.

سرلشکر غلامعلی رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم تمدید حکم رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سخنانی ضمن تسلیت به مناسبت حادثه منا که در آن جمعی از هموطنان‌مان جان باختند، گفت: ما هفته خیلی خوبی داشتیم، از یکم و دوم تا ۱۰ مهر که آغاز آن عید قربان و پایان آن عید ولایت و غدیرخم بود، اما متاسفانه این اعیاد را دولتمردان مغرور، بی‌کفایت و بی‌لیاقت آل سعود به عزا تبدیل کردند.

وی افزود: سنت خداوند نیز همین است و به کسانی که در عمل اخلاص ندارند و در راه خدا تلاش می‌کنند و بلکه در مسیر شیطان گام برمی‌دارند، در کاسه‌شان زهر، ناکامی و شکست می‌ریزد. جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: وفات زائرین عزیز مسلمان به ویژه زائرین کشور خودمان و ملت ایران را در حادثه منا تسلیت عرض می‌کنم. واقعا فاجعه بسیار هولناکی اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه هر کس دستش در کار حاکمیتی نباشد و مسئولیت نداشته باشد، نمی‌تواند باور کند که این اتفاق در حج به دلیل بی‌کفایتی و احساس مسئولیت نکردن در دولتمردان جنایتکار و بی‌لیاقت عربستان بوده است، اظهار داشت: ما که دستمان در کار است، این را می‌فهمیم. واقعا اگر دولتمردان ایران را با دولتمردان عربستان سعودی مقایسه کنیم، می‌بینیم که در همه دولتمردان و مسئولان ما احساس وظیفه و انجام تکلیف الهی در برابر خدا و مردم موج می‌زند و با همین نیت از خانه بیرون می‌آیند تا در برابر مردم و خدا پاسخگو باشند.
جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همین زمینه افزود: اما دولتمردان عربستان هرگز اینگونه تربیت نشده‌اند که نمونه آن را در دوران قبل از انقلاب و رژیم شاهنشاهی می‌بینیم.

وی اضافه کرد: ما که مرد بحرانیم و ۳۷ سال است که در بحران زندگی می‌کنیم، نمی‌توانیم بر دو موضوع و اولویت اساسی و همزمان در کشور تمرکز داشته باشیم؛ همواره باید یک موضوع در دست ما باشد و حتما باید مدیریت میدانی و خیابانی برای اجرای مراسم داشته باشیم و نباید دل‌مان را به ساختار و سازمان خوش کنیم و همه مقامات ما در کشور همین طور هستند.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه همه مقامات کشور در وقوع هر نوع حادثه و اتفاق مهمی در کشور در میدان حضور پیدا می‌کنند، گفت: به عنوان مثال در کشور ما مراسم دعوت از روسای کشورهای غیرمتعهدها برگزار شد، به طوری که وقتی به سپاه ماموریت دادند، سپاه هم به کمک بسیج و نیروی انتظامی و ارتش یک بسیج عظیمی ایجاد و بر موضوع تمرکز داشت و با ایجاد قرارگاه حضور میدانی پیدا کرد؛ البته در این مراسم جمعیتی هم نبود اما به هر حال روسای کشورها بودند و نباید خدشه‌ای به این مراسم وارد می‌شد که البته اینگونه هم شد و خدشه‌ای نیز به این مراسم وارد نشد.

رشید اضافه کرد:‌در این مراسم واقعا نیروهای کشور شب و روز بر روی آن تمرکز دادند و مراقبت کردند به طوری که بیش از صد هزار بسیجی در این عرصه فعالیت داشتند. جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر ا ینکه دولتمردان عربستان سعودی اصلا تجربه میدانی ندارند و مرد بحران نیستند، افزود: دولتمردان عربستان مرد عیاشی هستند و در حال حاضر هم اولویت‌شان جنگ یمن و سرکوب ملت این کشور است؛ البته ناراحتند که چرا مراسم حج در جنگ آنها افتاده است.

وی تصریح کرد: آنها به دلیل اینکه آدم‌های مغروری هستند، فکر می‌کردند که ظرف یک تا دو هفته یمن را بمباران می‌کنند و بحث این کشور تمام می‌شود، اما الان شش ماه است که در آنجا در برابر ملت یمن زانو زده‌اند.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه سخنانش یمن را دارای یک قدرت دفاعی و امنیتی قابل ملاحظه و قبول در برابر عربستان ندانست و گفت: در یمن ارتشی است که اصلا با انقلابیون همکاری نمی‌کند و بیش از ۸۰ درصد این ارتش با مقامات عربستان تماس می‌گیرند و به «هادی» اعلام وفاداری می‌کنند. تا مورد حمله قرار نگیرند.

شریف در ادامه اظهار داشت: عربستان با ائتلافی که علیه یمن تشکیل داده با یک عده جنگجوی یمنی که کلاشینکف و سلاح‌های معمولی در اختیار دارند، می‌جنگند. امیدوریم که ان‌شاءالله شاهد سقوط و فروپاشی رژیم فاسد آل سعود باشیم که در طول حیات ۸۰ ساله‌اش به طور کامل در مسیر منافع آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و صهیونیست‌ حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه رژیم آل سعود به خودش جرات داده که در طول حدود یک سال اخیر در یمن جنگی به راه بیندازد، افزود: مقامات عربستان الگوی رفتاری رژیم صهیونیستی را دارند تکرار می‌کنند به طوری که اگر خدای ناکرده از این میدان یمن فائق بیرون بیایند، منطقه را گرفتار جنگ‌های متعددی خواهند کرد زیرا مغرور می‌شوند و تا یک ملت و ارتش به اینها بفهماند که دارند اشتباه می‌کنند، منطقه باید هزینه بپردازد.

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک