کد خبر: 9648
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۵/ مهر/ ۱۳۹۴ - ۸:۳۶

  خوزستان سرافراز:  مدیرعامل سازمان آب و برق استان خوزستان گفت: کمبود بودجه اداره کل راه و شهرسازی خوزستان و ناتوانی مشاوران از مشکلات اجرای طرح های جامع شهری در خوزستان است. محمد رضا شمسایی شامگاه شنبه در شورای برنامه ریزی استان در محل سالن جلسات استانداری خوزستان اظهار کرد: طرح جامع شهری اهواز مربوط به سال ۸۸ است که تا کنون نتیجه بخش نبوده است. وی گفت: بسیاری از شهرهای استان مشکل اجرای طرح جامع تفصیلی و یا طرح جامع شهری دارند. مدیرعامل سازمان آب و برق استان خوزستان بیان کرد: اگر قرار است شهرها در استان ساماندهی شوند بدون وجود طرح جامع و تفصیلی شهری امکان ساماندهی فضای شهرها وجود ندارد. شمسایی بیان کرد: در اغلب موارد به دلیل نبود اعتبار و نقدینگی از مشاورانی استفاده می شود که با دریافت کمترین هزینه کار کنند و همین موضوع باعث می شود تا طرح های جامع شهری به درستی تدوین و اجرا نشوند. وی گفت: نیاز است که مشاوران طرح ها تعیین تکلیف شوند تا طرح های جامع شهری مناسب داشته باشیم و مشکلات اجرای طرح ها در شهرهای استان به خوبی شناسایی شوند. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان نیز در این نشست گفت: مسئولان در استان باید…

 

خوزستان سرافراز:

 مدیرعامل سازمان آب و برق استان خوزستان گفت: کمبود بودجه اداره کل راه و شهرسازی خوزستان و ناتوانی مشاوران از مشکلات اجرای طرح های جامع شهری در خوزستان است.

محمد رضا شمسایی شامگاه شنبه در شورای برنامه ریزی استان در محل سالن جلسات استانداری خوزستان اظهار کرد: طرح جامع شهری اهواز مربوط به سال ۸۸ است که تا کنون نتیجه بخش نبوده است.

وی گفت: بسیاری از شهرهای استان مشکل اجرای طرح جامع تفصیلی و یا طرح جامع شهری دارند.

مدیرعامل سازمان آب و برق استان خوزستان بیان کرد: اگر قرار است شهرها در استان ساماندهی شوند بدون وجود طرح جامع و تفصیلی شهری امکان ساماندهی فضای شهرها وجود ندارد.

شمسایی بیان کرد: در اغلب موارد به دلیل نبود اعتبار و نقدینگی از مشاورانی استفاده می شود که با دریافت کمترین هزینه کار کنند و همین موضوع باعث می شود تا طرح های جامع شهری به درستی تدوین و اجرا نشوند.

وی گفت: نیاز است که مشاوران طرح ها تعیین تکلیف شوند تا طرح های جامع شهری مناسب داشته باشیم و مشکلات اجرای طرح ها در شهرهای استان به خوبی شناسایی شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان نیز در این نشست گفت: مسئولان در استان باید به دنبال تدوین و اجرای طرح های جامع شهری به منظور ساماندهی فضای شهرهای استان باشند.

احمد سیاحی گفت: شهرستان هایی چون اهواز، کارون، دزفول و اندیمشک مشکلات زیادی دارند که باید طرح مناسبی برای ساماندهی این مناطق تدوین و اجرا شود.

وی بیان کرد: تا کنون در این طرح ها از مشاوران لایقی استفاده شده است و استان در این زمینه مشکلی نداشته است و با مسئولانی که در اجرای این طرح ها در شهرهای استان ضعیف عمل می کنند باید برخورد شود.

در این نشست سه دستور کار شامل تدوین جدول داده و ستاده به منظور تعیین میزان اعتبارات و ارزش افزوده هر دستگاه در استان و نحوه استفاده از این اعتبارات، تصویب طرح جامع تفصیلی شهر قلعه تل در شهرستان باغملک استان خوزستان و ارائه طرح های توسعه و عمران سکونتگاه های شهری در استان مطرح شد.

ایرنا/

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد مسئولان در برگزاری انتخابات شورای شهر اهواز راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک