کد خبر: 9669
تعداد نظرات: بدون نظر
تاریخ انتشار: ۶/ مهر/ ۱۳۹۴ - ۳:۴۴

    به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز :با کاربست ۷۳ دستگاه حفاری شرکت ملی حفاری ایران عملیات حفر و تکمیل ۹۲ حلقه چاه های نفت و گاز در نیمه نخست امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور انجام شد. معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری در توضیح بیشتر در این باره گفت: از این تعداد چاه، ۲ حلقه اکتشافی، ۴ حلقه توصیفی، ۴۱ حلقه توسعه ای و ۴۵ حلقه تعمیری بوده است. مهندس مهران مکوندی افزود: ۵۶ حلقه از این چاه ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۱۶ حلقه در اجرای پروژه های شرکت مهندسی و توسعه نفت، ۱۱ حلقه در موقعیت فعالیت شرکت نفت فلات قاره، ۶ حلقه در حوزه عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی، یک حلقه برای شرکت سروک آذر و ۲ حلقه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفاری شده است. وی با بیان اینکه از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه سال جاری متراژ حفاری چاه های نفت و گاز که توسط ناوگان ملی حفاری تکمیل شد به میزان ۱۶۰ هزار و ۶۶۳ متر به ثبت رسید، اظهار کرد: تعداد چاه های تکمیل شده در این مدت در قیاس با دوره مشابه پارسال ۱۳ حلقه بیشتر است و این نشاندهنده…

makvandi08

 

 

به گزارش خبرنگار خوزستان سرافراز :با کاربست ۷۳ دستگاه حفاری شرکت ملی حفاری ایران عملیات حفر و تکمیل ۹۲ حلقه چاه های نفت و گاز در نیمه نخست امسال در مناطق خشکی و دریایی کشور انجام شد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری در توضیح بیشتر در این باره گفت: از این تعداد چاه، ۲ حلقه اکتشافی، ۴ حلقه توصیفی، ۴۱ حلقه توسعه ای و ۴۵ حلقه تعمیری بوده است.

مهندس مهران مکوندی افزود: ۵۶ حلقه از این چاه ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۱۶ حلقه در اجرای پروژه های شرکت مهندسی و توسعه نفت، ۱۱ حلقه در موقعیت فعالیت شرکت نفت فلات قاره، ۶ حلقه در حوزه عملیاتی شرکت نفت مناطق مرکزی، یک حلقه برای شرکت سروک آذر و ۲ حلقه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفاری شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه سال جاری متراژ حفاری چاه های نفت و گاز که توسط ناوگان ملی حفاری تکمیل شد به میزان ۱۶۰ هزار و ۶۶۳ متر به ثبت رسید، اظهار کرد: تعداد چاه های تکمیل شده در این مدت در قیاس با دوره مشابه پارسال ۱۳ حلقه بیشتر است و این نشاندهنده کار و تلاش شبانه روزی کارکنان سختکوش شرکت در بخش های عملیاتی و پشتیبانی است.

مکوندی گفت: به کارگیری شیوه های نوین حفاری، رعایت کامل مقررات ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE)، هماهنگی و همکاری واحدهای متقاضی و سعی و کوشش در شتاب بخشی به اجرای پروژه ها بویژه کلید در دست سبب جلوافتادگی حفاری و تکمیل ۱۱ حلقه چاه به مدت ۱۷۲ روز در مدت پیش گفته شده است که ارزش اقتصادی بالایی در بر دارد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با اشاره به این که در سه ماه گذشته تعمیر اساسی (اورهال) دستگاه حفاری دریایی مورب (ابوذر) در یارد تعمیرات شرکت در اهواز اجرایی شد، افزود: تعمیرات این دستگاه هم اکنون در مراحل پایان کار قرار دارد و پیش بینی می شود تا چند هفته آینده از طریق بندر خرمشهر به موقعیت سکوی ابوذر در آب های خلیج فارس انتقال یابد.

وی در پیوند با این مطلب اظهار کرد: تعمیر چند دستگاه حفاری خشکی نیز با استفاده از توانمندی های شرکت و پیمانکاران داخلی در دستور کار قرار دارد که با فراهم شدن مقدمات کار اجرایی خواهد شد. 

FacebookWhatsAppGoogle GmailLineSMSSkypeTelegramViberWeChatTwitterGoogle+Yahoo MailGoogle BookmarksPinterestLinkedInShare

برچسب ها:نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظر سنجی

آیا از عملکرد دولت روحانی و سیاست هایش راضی هستید؟

Loading ... Loading ...
تازه ترین اخبار
آ نتورک